Pozostajemy przy tematyce górskiej. Trwa wyprawa na Makalu pod kierownictwem Artura Hajzera (tu możecie poczytać o jego maratońskich wyczynach - coś dla debiutantów - "Jak pokonałem maraton":). Informację nadesłał nam Jurek Natkański doskonale znany z tras biegowych. Przekazujemy pozdrowienia od uczestników wyprawy.
Stanął obóz III (7400m.)
Wyprawa gotowa do ataku na szczyt.

Wyprawa Polskiego Związku Alpinizmu na Makalu (8463m.) zakończyła okres przygotowań-  aklimatyzacji , ubezpieczania drogi i jest gotowa do ataku na szczyt.
13 września w trudnych warunkach śnieżnych i pogodowych, mały – dwuosobowy zespół założył obóz III (7400m.) i spędził tam noc. W dniach następnych kolejne zespoły doposażyły “trójkę” i też spędziły w niej niezbędną do ataku noc aklimatyzacyjną (ogółem aż 7 z 8 uczestników wyprawy).
Co ważne wyprawa wytyczyła też drogę przez tzw. “labitynt seraków” powyżej obozu III na wysokości 7400m. i tym samym droga do szczytu stanęła otworem.
W czasie ataku planuje się noc w obozie szturmowym na 7600m.. Atak nastąpi w zależności od pogody na przełomie września i października.
17 września ze względu na stan zdrowia wyprawę opuścił Jacek Groń.

 *Wyprawa odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki i marki Hi Mountain 
*Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


{moscomment}