Galeria NEW!

Dorota Świderska: Dwie duże wiadomości dotarły do nas niemal jednocześnie i są optymistyczne. Co prawda nie udało się niestety uzyskać połączenia telefonicznego, ale z smsów wiemy jakie są plany ekspedycji na najbliższe dni.

Wczoraj spotkaliśmy się z Viki i Jędrkiem, którzy do końca czerwca towarzyszyli naszej ekipie w drodze pod Broad Peak. Mamy nadzieję, że niedługo napiszą dla nas o swoich przeżyciach z wysokich szczytów Karakorum. Przekazali specjalnie dla nas pierwszą partię zdjęć, którą z przyjemnością prezentujemy w dziale multimedia.

Jurek Natkański - wiadomość z dnia 4.07.2007 (2:45): „Ponieważ pogoda przewidywana była jeszcze na 3-2 dni, wczoraj jako ostatni zespół zeszliśmy z obozu 2 - naszego 1. Problem polega na dużej ilości śniegu powyżej 6 000 m.n.p.m. Musi być kilka dni pogody by się związał. Jutro wychodzi Jacek i Olaf. Jeżeli dziś poprawi się pogoda."

Wiadomość z dnia 5.07.2007 (6:50): „Dziś Jacek i Olaf idą do obozu 2 - 6 300 m.n.p.m., obozu 1-go nie mamy. Jutro mają dotrzeć do obozu 3 - 7 100 m.n.p.m., a pojutrze będą próbować założyć obóz 4, na około 7 400 m.n.p.m. Jutro za nimi idzie Ania i Jurek. Spróbujcie dziś zadzwonić. Telefon cały dzień będzie na nasłuchu. Wczoraj odwiedziliśmy wyprawę Krzysztofa Wielickiego (polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum - przyp. redakcji) na Broad Peak - 10 osób. Niestety są rozbici daleko. Pozdrawiamy" {moscomment}