Galeria cz. I - bieg, czII - dekoracja NEW!
Relacja Filmowa - TVP Warszaw
Wyniki VIII etapu

Andrzej Liśniewski: 11.03.2007r. ...... 10.03.2008r..... 18.03.2009r... i  14 marca 2010 roku... już po raz czwarty z rzędu mogłem przywitać uczestników  Zimowego Maratonu na Raty na  uroczystym zakończeniu. Dopiero po raz czwarty, już po raz czwarty czy aż po raz czwarty?...to pytanie zadawałem sobie przed rozpoczęciem. Doszedłem do wniosków: szkoda że dopiero po raz czwarty i świetnie że już po raz czwarty.


Zimowe niedzielne przedpołudnie przywitało uczestników śniegiem - mówiąc krótko...jak na każdym z etapów w tym roku.

 VIII etap IV Warszawskiej edycji Zimowego Maratonu na Raty pozwolił  grupie ponad 30 biegaczy zaliczyć ostatnią składową maratonu na raty...czyli brakujące 6 km  lub  6 km 195 m. Dystans był uwarunkowany indywidualnym brakiem zaliczenia jednego z etapów ZiMnaRa przez biegaczy.

Mimo że miała to być rekreacyjna niedziela na terenach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej biegacze nie odpuścili tempa ani na chwilę. Walka trwała na całej trasie. Od tych na czele co ścigali się dla satysfakcji (Sebastian CYBULA i Piotr SEPIETOWSKI) poprzez środek stawki  (Roman POLKO, Sławomir SZCZEŚNIAK i Marcin PRÓCHNIAK) aż po końcówkę  (Małgosia KROCHMAL rywalizowała z Tadeuszem BIDASEM).

Czoło biegu „obstawił" zwycięzca Eko maratonu w Warszawie Sylwester KUŚMIERZ z klubu Byle Dobiec ANIN. 2 i 3 miejsce bez zmian w ostatnich biegach....Sebastian C. przed Piotrem  S.  Wśród Pań pierwsza na linię mety dotarła Lilia BOGUSZ z klubu „Potwory z głębin". Za nią finiszowała Beata JUSIŃSKA oraz Małgorzata BUTKIEWICZ                              z  KB GALERIA. Aby nadać temu  ostatniemu spotkaniu w ramach ZiMnaRa odświętnego smaczku część biegaczy i biegaczek przebrała się w różne stroje...biegł Czerwony Kapturek z Łomianek, biegł „Charli Chaplin" z Nowego Dworu Mazowieckiego  ;)

 Postawiony cel...mówiąc po wojskowemu został osiągnięty bez strat własnych!

Nastąpiła integracja biegaczy,  powstały przyjaźnie a nawet zespoły np.:...BEMOVIA Team! Spotkania na Bemowie pokazały, że idea biegania jest cały czas żywa, ludzie chcą się spotykać, rozmawiać, rywalizować z sobą, bawić się na powietrzu dla zdrowia.

Po  biegu, krótki odpoczynek i uroczystość zakończenia ZiMaRa na hali sportowej Studium Wychowania Fizycznego WAT gdzie można było podziwiać modelarzy z modelarni przy Bemowskim Centrum Kultury i ich latające modele. Prezentowali akrobacje lotnicze  elektrycznych modeli  płatowców oraz śmigłowca.

Ostatecznie pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Sebastian CYBULA  z klubu Art Profi Warszawa, za nim na podium stanął także zawodnik klubu Art Profi - Piotr SEPIETOWSKI. Trzeci dotarł do mety po brązowy medal Sławomir Świderki z BEMOVIA Team. Wśród Pań pierwsza do mety IV Zimowego Maratonu na Raty przybiegła zawodniczka Art Profi Warszawa Emilka WIETESKA wyprzedzając podczas rywalizacji  na trasie Anetę SAKOWSKĄ z Warszawy oraz Idę SŁOWIŃSKĄ z Warszawy.

W tym roku Warszawka została małym ambasadorem ZiMnaRa w kraju i zagranicą! Stało się tak dlatego, że na UKRAINIE w miejscowości  Zaporoże biegała Lena BABENKO, która pierwszy etapy przebiegła w Warszawie,  a pozostałe razem z wami już u siebie w domu uzyskując czas 03:25:04! Specjalna nagrodę od Prezesa WKB META Lubliniec w jej imieniu odebrał uczestnik Warszawskiej edycji ZiMnaRa Pan Leszek POŁAWSKI. Prócz niej ZiMnaRa poza Wawką promowali także Katarzyna ŻUREK która biegała i w Lublińcu... i w Warszawie i w Nowym Dworze Mazowieckim, Magda RACZYŃSKA która biegała w Katowicach oraz Paweł BRÓDKA który walczył na trasie biegu w RADOMIU.

Prowadząc całą uroczystość miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie zawodników, na ekscytujące oczekiwanie na wyczytanie miejsca w ogólnej klasyfikacji! 

 Mam nadzieję że udało mi się zapewnić Wam wszystkim - startującym  miłą spokojną atmosferę! Dziękuje wszystkim jeszcze raz i mam nadzieję że będziecie pamiętać: bieganie to ZABAWA! 

Do zobaczenia za rok?

 „HARCERZ" 
Dziękuję bardzo za oklaski...

Ps.: trochę statystyki:

- na liście zawodników zostało zarejestrowanych 187 osób;
- 780 osób przebiegło przez linię mety w całej edycji zawodów;
- najwięcej bo aż 127 osób uczestniczyło w 2 etapie zawodów;
- zwycięzca zawodów Sebastian CYBULA aż 3 krotnie  triumfował na etapach zawodów a  4 krotnie był 2;
- najgłośniej krzyczał i gestykulował... organizator! 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}