Wynik nieoficjalne NEW!
Relacja Filmowa - TVP Warszawa
Galeria NEW!

Wojciech Szota: Po pierwszym etapie, który odbył się dwa tygodnie temu, mając  świeżo w pamięci wczorajsze ściganie w Falenicy, przy towarzystwie dawno niewidzianych mrozów (-17 stopni) można było mieć mnóstwo obaw o stan trasy Zimowego Maratonu w Warszawie. Przed oczami stawała wizja mozolnego przedzierania się przez śnieżne zaspy... tymczasem trasa była tak przygotowana, że przekraczało to najśmielsze oczekiwania ( na pewno moje:). Co prawda mogliśmy poczytać już we wtorek, o tym jak do walki zostały rzucone profesjonalne środki... ale efekt i tak okazał się bardzo zaskakujący. Do tego wspomnijmy jeszcze o wspaniałym arktycznym słońcu. Znalazło to oczywiście potwierdzenie w wynikach zdecydowanie lepszych niż 2 tygodnie temu. Walkę o zwycięstwo stoczyła ta sama para co ostatnio, tylko tym razem zwyciężył Sebastian Cybula pokonując „w powietrznym boju" Marcina Osińskiego. Obaj, idąc ramię w ramię do ostatnich metrów, zaprezentowali co oznacza powiedzenie „rzut na taśmę" :)

Specjalną nagrodę (Książka „Armia - instrukcja obsługi") otrzymał zawodnik, który przybiegł tuż za plecami autora czyli generała Romana Polko. Nie było to łatwe zadanie ponieważ w tym roku generał przybiega w czołówce. Nagroda dostała się w godne ręce studenta WAT-u:)
Oddychanie tak mroźnym powietrzem było dziwnym doświadczeniem, na szczęście na mecie czekał Harcerz wraz z ekipą, która serwowała do wyboru ciepłą herbatą lub...  rum:)

Dla prawdziwych, fanatyków wśród których byli reporterzy Maratończyka.pl była jeszcze jedna ciekawa propozycja. Zawody na orientację z kilkoma trasami do wyboru. Osobne klasyfikacje dla piechurów biegaczy i narciarzy biegowych. W tajniki tej bardzo interesującej dyscypliny wprowadzał nas Piotr Silniewicz „Silne-Studio", który zapewne niebawem zaprezentuję również interesujące zdjęcia oraz Andrzej Krochmal związany z tą dyscypliną ponad 30 lat jako zawodnik i organizator.
FOTORELACJA
(fot. Dorota Świderska)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

{moscomment}