Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

koszulka cracovia polmaraton 2023ZIS Kraków: Trwają zapisy internetowe do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 8 października. Liczba osób, które zgłosiły się do biegu ze startem z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków i metą na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce zbliża się do 6 tysięcy. Pełnoletnim biegaczom, którzy chcieliby do nich dołączyć przypominamy, że opłata startowa w wysokości 150 zł obowiązuje do końca sierpnia. Od 1 września wpisowe będzie wynosić 170 zł.

Największa pod względem frekwencji impreza z wydarzeń Królewskiej Triady Biegowej, którą tworzy wraz z Cracovia Maraton i Biegiem Trzech Kopców, w tym roku odbędzie się 8 października. Start o godz. 10:00już tradycyjnie z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków. A meta w blasku świateł na płycie głównej w przyciemnionej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce! Biegacze z całego świata zaświadczają, że taki finisz, przy dopingu kibiców zgromadzonych w arenie, to nie lada gratka i zastrzyk endorfin. A do tego po drodze pokonuje się malowniczą trasę, prowadzącą przez wiele pięknych miejsc w Krakowie, zarówno tych zabytkowych, jak i ukazujących nowoczesną infrastrukturę europejskiej metropolii. Szczegółowy przebieg i mapa trasy zostaną zaprezentowane już wkrótce.

TAURON Arena Kraków kolejny raz będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną m.in. biuro zawodów, targi EXPO, szatnie i depozyt.

crac polm 2022 78

Podczas 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego odbędą się:
- 7. Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie – regulamin jest dostępny TUTAJ.
- XVIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie – regulamin jest dostępny TUTAJ.
- III Półmaraton Leśników – regulamin jest dostępny TUTAJ.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami:
Regulamin 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego
Zapisy drużynowe
Instrukcja zakupu vouchera
Instrukcja odbioru pakietu startowego

crac polm 2022 79

REKLAMA