NIEBAWEM GALERIA ZDJĘĆ
Wyniki
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

cracovia 5km 2022 1

ZIS Kraków: Razem z półmaratończykami sprzed TAURON Areny Kraków wystartowali uczestnicy rywalizacji na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Najszybsi okazali się Ukrainiec Bogdan Semenowicz i Białorusinka Swietłana Sanko.

Razem z półmaratończykami sprzed TAURON Areny Kraków wystartowali uczestnicy rywalizacji na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Najszybsi okazali się Ukrainiec Bogdan Semenowicz i Białorusinka Swietłana Sanko.

Zwycięzca tegorocznych Biegu Nocnego na 10 km i 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego finiszował na płycie głównej w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce po 14 minutach i 38 sekundach, wyprzedzając triumfatora poprzedniej odsłony towarzyszącego Cracovia Półmaratonowi Królewskiemu biegu na 5 km – Olimpijskiej Piątki – Adama Czerwińskiego (czas 14:49). Trzeci był kolejny z Ukraińców – Sergii Szewczenko (czas 14:56). Dobrze spisali się prowadzący zajęcia w ramach projektu „Trenuj w Krakowie!” Patryk Marmon (5. miejsce) i trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w chodzie sportowym Grzegorz Sudoł (14. lokata).

Triumfatorka zmagań wśród kobiet pokonała 5 km w 16 minut i 14 sekund, a podium uzupełniły żona zwycięzcy Natalia Semenowicz (czas 16:23; również najlepsza w tegorocznym Biegu Nocnym na 10 km, a w 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego druga) i Polka Natalia Bielak (czas 16:26).

W biegu zapowiadającym największą przyszłoroczną imprezę sportową w Polsce – Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 wystartował Prezes Zarządu Spółki odpowiadającej za organizację tego wydarzenia – były znakomity sprinter Marcin Nowak, który wraz z Dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w  Krakowie i 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego Krzysztofem Kowalem i Radym Sejmiku Małopolskiego Rafałem Kosowskim wręczył medale i nagrody najlepszym zawodnikom.

Na starcie Biegiem do Igrzysk stanęło 505 uczestników, a na mecie zameldowało się 498 z nich. Szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ.

W sobotę, 15 października, „na przystawkę” przed niedzielnymi 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim i rywalizacją na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”, prawie 1100 najmłodszych miłośników biegania wzięło udział w Mini Mini Kraków Run. Przy TAURON Arenie Kraków, gdzie odbywały się zmagania dzieciaków, działała też specjalna strefa EKO oraz atrakcji i animacji przygotowanych m.in. przez jednostki miejskie i służby mundurowe.

„Szkraby”, „Gagatki”, „Ancymony”, „Urwisy” i „Małolaty” w wieku od 3 do 13 lat (roczniki 2009-2019) biegały na pięciu dystansach – od 100 do 500 metrów. Nie było pomiaru czasu i klasyfikacji – liczył się sam udział w zabawie na sportowo. Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne koszulki, a na mecie medale. Oby były motywacją do rozwijania sportowej pasji i kolejnych startów, a kiedyś udziału w „dorosłych” biegach. Na młodych biegaczy czekały też ciekawe upominki od partnerów wydarzenia.

cracovia 5km 2022 2

REKLAMA

poznan maraton 2023