Fotorelacja 2021 / Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

aleksandra lisowska
Zis Kraków: Na niewiele ponad miesiąc przed 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim, sponsor techniczny wydarzenia, marka ASICS, przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Sklepem Biegacza, zaprasza na specjalny trening w ramach kampanii „Biegaj w Krakowie”, podczas którego gościem specjalnym będzie tegoroczna mistrzyni Europy w maratonie, Aleksandra Lisowska! Trening odbędzie się w sobotę, 3 września, a zbiórka będzie mieć miejsce już tradycyjnie pod Sklepem Biegacza!

Już 16 października br. Kraków ponownie stanie się stolicą polskiego półmaratonu. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biegania, tym bardziej że sport i aktywność fizyczna wpływają nie tylko na poprawę zdrowia i kondycji, ale także pozytywnie oddziałują na formę psychiczną. Cracovia Półmaraton Królewski to jedno z największych wydarzeń biegowych w kraju. Wyjątkowa trasa prowadzi wśród najważniejszych zabytków oraz malowniczych uliczek Krakowa. Bieg jest organizowany od 2014 roku, a jego niewątpliwą atrakcją jest meta zlokalizowana w TAURON Arenie Kraków.

Specjalny trening w ramach kampanii „Biegaj w Krakowie” odbędzie się w sobotę, 3 września, o godz. 10:00 przy Krakowskich Błoniach. Zbiórka będzie mieć miejsce już tradycyjnie pod Sklepem Biegacza. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ponadto, organizatorzy przygotowali dla biegaczy wiele atrakcji, w tym wyjątkową niespodziankę. Swój udział potwierdziła aktualna mistrzyni Europy i jedna z ambasadorek marki ASICS, Aleksandra Lisowska.

Nie spodziewałam się sukcesu w Monachium, mimo że byłam świetnie przygotowana. Na dystansie maratońskim może wydarzyć się wszystko, dlatego nie można z góry zakładać miejsca na podium. Wykonane przeze mnie treningi pozwoliły mi jednak walczyć o najcenniejszy medal i ostatecznie po niego sięgnąć. Tym bardziej nie mogę doczekać się spotkania w Krakowie, ponieważ zależy mi, aby inspirować jak najwięcej osób do podejmowania aktywności fizycznej. Chętnie podzielę się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Jestem przekonana, że udział w półmaratonie w Krakowie będzie dla nich niesamowitą przygodą – powiedziała Aleksandra Lisowska.

8. Cracovia Półmaraton Królewski jest jedną z najważniejszych imprez biegowych w Polsce. Z perspektywy naszej marki, to idealne miejsce na krzewienie filozofii założycielskiej ASICS – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dlatego zachęcamy wszystkich do biegania w Krakowie. Bardzo cieszymy się, że Ola zaszczyci nas swoją obecnością, mając w pamięci jej niesamowity bieg na mistrzostwach Europy. Ponadto, w naszych spotkaniach nie zabraknie członków biegowej drużyny ASICS FrontRunner, za którymi stoją unikalne, biegowe historie – dodał Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny spotkamy się z biegaczami w przygotowaniach do Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Nasi doradcy są zawsze do dyspozycji, wspierając wiedzą biegową i profesjonalnym doborem produktów. Liczymy na tłumne przybycie wszystkich biegaczy – będzie się działo! Oczywiście przygotowaliśmy też dla wszystkich ofertę specjalną w terminie 2-3 września – stwierdził Wojciech Jeger, Running Category Manager, Sklep Biegacza.

Na potrzeby treningów, ASICS zaaranżuje dedykowaną strefę przed Sklepem Biegacza, zlokalizowanym w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1. Uczestnicy będą mogli przetestować najnowsze modele marki – GEL-KAYANO 29, GEL-NIMBUS 24 i GEL-CUMULUS 24 oraz skorzystać z systemu Run Analyzer, za pomocą którego ekspert ASICS będzie bezpłatnie dobierać odpowiednie buty biegowe.

Kampania „Biegaj w Krakowie”rozpoczęła się na początku lutego i potrwa do 17 grudnia. Treningi mają charakter zajęć biegowych i ogólnorozwojowych. Uczestnicy podzieleni są na trzy różne grupy zaawansowania. Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wszystkich zajęć zadbają trenerzy z olimpijczykiem, medalistą mistrzostwa świata i Europy Grzegorzem Sudołem na czele.

Półmaraton w dobrym klimacie z bidonami od ASICS!
Wszystkich przygotowujących się do startu w 8. Cracovia Półmaratonie Królewskim zachęcamy do udziału w treningu specjalnym (3 września) w ramach kampanii ,,Biegaj w Krakowie”, podczas którego będzie można zdobyć pasy z bidonami od sponsora technicznego wydarzenia, marki ASICS.

pas
Razem mamy realny wpływ na przyszłość naszej planety, dlatego chcemy pielęgnować wśród społeczności biegowej eko-nawyki. Jednym z celów akcji Półmaraton w dobrym klimacie jest ograniczenie zużycia plastiku na trasie. Chcemy zachęcić do biegania z własnymi naczyniami, co nie tylko pozwala na zmniejszenie zużycia jednorazowych butelek czy kubeczków, ale daje też komfort niezależności od punktów nawadniania i możliwość skorzystania z wody w dowolnym momencie biegu.

Dzięki marce ASICS, ponownie możemy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy chcą na własnym przykładzie przekonać się o korzyściach takiego rozwiązania i podjąć pierwszy krok w kierunku świadomego biegania. Podczas specjalnego treningu, organizowanego w ramach kampanii ,,Biegaj w Krakowie!”, będzie można otrzymać pas z bidonami. Takie same pasy przekazaliśmy niektórym z Was już przed tegorocznym 19. Cracovia Maraton. Pozytywny feedback jaki otrzymaliśmy ze strony biegaczy, utwierdził nas w przekonaniu, że warto kontynuować projekt na jeszcze większą skalę. Dlatego też, tym razem ASICS przygotował dla Was aż 100 pasów z bidonami.

Wszystkich półmaratończyków, którzy chcieliby dołączyć do akcji, zapraszamy już 3 września o godzinie 10:00 przed Sklep Biegacza zlokalizowanego przy Błoniach Krakowskich na trening ,,Biegaj w Krakowie”. Warunkiem otrzymania pasa z bidonami jest przebiegnięcie z nim 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego i udział w badaniu ankietowym, które pozwoli nam poznać Wasze odczucia i doświadczenia, tak abyśmy mogli dalej pracować nad rozwijaniem naszych biegów w kierunku eko.

Gościem specjalnym pierwszego wrześniowego treningu będzie tegoroczna mistrzyni Europy w maratonie, Aleksandra Lisowska! 

REKLAMA

poznan maraton 2023