FOTORELACJA
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

polmaraton cracovia 2022 plakat

ZIS Kraków - organizator: Za nami bardzo udany 19. Cracovia Maraton, ale to nie koniec wielkiego biegania w tym roku w Krakowie. Tegoroczna jesień zapowiada się bowiem fantastycznie. Na horyzoncie widać kolejne ważne wydarzenie: 8. Cracovia Półmaraton Królewski, do którego w południe 22 czerwca ruszą zapisy! Odbywający się jesienią 8. Cracovia Półmaraton Królewski ma największą frekwencję pośród wszystkich krakowskich biegów. Malownicza trasa prowadząca przez najpiękniejsze krakowskie miejsca, zakończona metą w TAURON Arenie Kraków, przyciąga regularnie tysiące biegaczy nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w biegu będzie mogło wziąć udział 7000 osób. Liczymy, że tego dnia będziecie z nami.

#biegamświadomie i #nadłuższąmetę

Czujemy Wasze przywiązanie do biegów organizowanych w Krakowie, co nas bardzo cieszy. Nawet w tak trudnym czasie spowodowanym pandemią byliście z nami, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy. Udowodniliście tym samym, że jesteście z nami „na dłuższą metę”.

Niezmiennie wsłuchujemy się w Wasze głosy i opinie, wszakże Cracovia Półmaraton Królewski jest tworzony dla Was, ale jednocześnie przez Was. Dlatego też czynimy starania do organizacji jesiennego biegu jeszcze bardziej świadomie i w zgodzie z naturą. Sukcesywnie zmniejszamy ilość plastiku i papieru w pakietach startowych, a w planach mamy kolejne działania proekologiczne.

polmaraton cracovia 2022

Start i meta w TAURON Arenie Kraków!

Przypominamy, 8. Cracovia Półmaraton Królewski wystartuje o godzinie 10:00 w niedzielę 16 października. Wiemy już, że brama startu zlokalizowana będzie przy ul. Stanisława Lema u stóp TAURON Areny Kraków, zaś magiczny, tak lubiany przez Was finisz tego biegu, odbędzie się tradycyjnie wewnątrz hali.

W najbliższych tygodniach będziemy podawać kolejne istotne informacje o biegu. Koniecznie śledźcie naszą stronę internetową oraz social media.

polmaraton cracovia 2022 hala

Czas rozpocząć przygotowania

Zanim jednak ruszą zapisy zapraszamy wszystkich biegaczy na wspólne budowanie formy. W każdą sobotę wspólnie z marką ASICS i Sklepem Biegacza organizowane są treningi. Przyjść może każdy, bez względu na poziom zaawansowania. Szczegóły programu znajdziecie na stronach „Biegaj w Krakowie!”.