FOTORELACJA (fot. Dorota i Wojciech Szota)

GALERIA


Wyniki 
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

piatka cracovia 2019
ZIS Kraków: Olimpijska Piątka, która odbyła się 13 października w Krakowie – ze wspólnym startem z 6. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim – była pod każdym względem biegiem wyjątkowym. Doskonale znany miejscowym kibicom Adam Czerwiński wyprzedził po pasjonującym finiszu brązowego medalistę tegorocznych mistrzostw świata na dystansie 1500 m Marcina Lewandowskiego. W zmaganiach pań najszybsza była Katarzyna Broniatowska.

Niedzielne wydarzenie okazało się wspaniałym akordem jubileuszowych uroczystości 100. rocznicy powstania w Krakowie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- To zawodnik o kilka półek wyżej ode mnie – mówił o Marcinie Lewandowskim Adam Czerwiński. - Nie mam się co z nim porównywać. Zważywszy na liczne obowiązki Marcina po powrocie z Dohy, ze spokojem przyjmuję dzisiejsze zwycięstwo. Pościgaliśmy się na końcówce i byłem szybszy.

Przed startem Adam i Marcin przybili „piątkę” z czterokrotnym mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym Robertem Korzeniowskim, który również wziął udział w biegu.

Towarzystwo znakomitych postaci polskiej „królowej sportu” zmobilizowało pozostałych uczestników tego wyjątkowego biegu. Zmagania ukończyło 899 osób z 903, które wystartowały.

Katarzyna Broniatowska, dwa tygodnie temu najlepsza w 13. PZU Biegu Trzech Kopców, znów stanęła na najwyższym podium. - Jestem bardzo dumna z tego sukcesu, tym bardziej, że Kraków to moje miasto. Dobra passa trwa. Świetna obsada Olimpijskiej Piątki dodała mi sił. Pogoda dla biegu na 5 kilometrów była idealna. Mięśnie rozgrzane, słonko świeciło, sporo kibiców na trasie. To wspaniała impreza – podsumowała niezwykle sympatyczna zawodniczka niedzielne święto biegania.

Nagrody wręczali najlepszym medaliści Igrzysk Olimpijskich: wiceprezes PKOL Mieczysław Nowicki i Luiza Złotkowska, w towarzystwie Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala.