FOTORELACJA (fot. Dorota i Wojciech Szota)
Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3

Wyniki
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Półmaraton

szost KRAKOW 2019

Jerzy Sasorski/ZIS: Etiopczyk Enyew Mekkonen i Kenijka Betty Lembus triumfowali w niedzielę, 13 października w 6. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Oboje ustanowili nowe rekordy trasy – 1:01.34 i 1:10.48. W tej bardzo mocnej stawce biegaczy, siódme miejsce zajął czołowy polski maratończyk Henryk Szost (1:05.20). W rywalizacji kobiet najlepsza z naszych reprezentantek Renata Pliś była dziesiąta (1:17.22).

- Zaczęliśmy wolno, ale tempo systematycznie rosło, od jedenastego kilometra starałem się kontrolować przebieg walki. Warunki podczas biegu były bardzo dobre mogłem więc pobić rekord – komentował Enyew Mekkonen.

Z uzyskanego w Krakowie wyniku w półmaratonie był też zadowolony rekordzista kraju w maratonie Henryk Szost: - Na start zdecydowałem się w ostatniej chwili, jeszcze w czwartek bardzo ostro trenowałem. Potrzebowałem mocnego przetarcia przed maratonem w Chinach, jestem zadowolony, bo wszystko ułożyło się po mojej myśli.

Szost, podobnie jak Renata Pliś, otrzymał specjalną nagrodę organizatorów jako najlepszy Polak.

Renata Pliś przyznała, że liczyła na lepszy rezultat: - Szybko zeszłam na ziemię jak minęłam10 kilometrów. Szczególnie ciężko mi się oddychało, gdy wbiegałam na Most Dębnicki. Po 12 kilometrach przyszedł kryzys, ale wtedy bardzo pomogli mi kibice. Ludzie mocno mnie dopingowali. Cieszę się, że dobiegłam.

Wielką satysfakcję z dotarcia do mety w TAURON Arenie Kraków miało w sumie 8363 z 8437 uczestników niedzielnego półmaratonu, którzy stanęli na starcie. Dla kilkuset z nich oznaczało to również, że zdobyli Królewską Triadę Biegową 2019 za ukończenie 18. PZU Cracovia Maraton, 13. PZU Biegu Trzech Kopców i 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Najlepszych biegaczy uhonorowali medalami i nagrodami Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i Dyrektor Biura Prewencji CSR PZU Joanna Gorczyca.

Kolejna, 7. edycja krakowskiego Półmaratonu Królewskiego zaplanowana jest na 18 października 2020 roku.