Regulamin
Strona Imprezy
Tak było w poprzednich latach: 2010, 2009, 2008, 2007
 
Andrzej Krochmal „Bieg Wedla”: Zapraszamy serdecznie na bieganie w Parku Skaryszewskim, gdzie już po raz szósty organizatorzy z Oddziału PTTK Warszawa Praga Płd. organizują Bieg Wedla w dniu 12.02.2011 r. (sobota). To historyczne miejsce znane było już 160 lat temu kiedy powstały zakłady, a z czasem również serwowały swoje produkty w parku. Podobnie dziś smak fabrycznych specjałów będzie do spróbowania na mecie każdego z 4 biegów dla różnych grup wiekowych. O godzinie 11.00 zaczynamy imprezę od biegu dzieci na dystansie 1 okrążenia liczącego 1,8 km. Wraz z nimi na trasę mogą wystartować osoby powyżej 70 roku życia, a także opiekunowie najmłodszych by im towarzyszyć na trasie. Polecamy wspólne pokonywanie trasy przez starszych i młodszych, choćby w tempie spacerowym. Liczy się udział i dobra zabawa jak również podziwianie walorów krajoznawczych samego parku.


Na przejście tej pętli przewidujemy całe 40 min. I choć tylko najlepsi mogą otrzymać puchar w klasyfikacji dziewcząt i chłopców to wszyscy mogą spróbować na mecie jak smakuje czekolada w płynie. Po tym biegu/marszu na trasę wyruszają przedszkolaki, które mają do pokonania 250 m. Tu także dopuszczamy towarzystwo opiekunów. Na wszystkie dzieci czekają słodkości.

Natomiast na dystansie 5,5 km (3 okrążenia) spodziewamy się zarówno profesjonalistów, a także tych wszystkich, którzy zaczynają dopiero bieganie. Na liście startowej ponownie widzimy nazwisko Tomasza Lipca, który wygrał ostatnie dwa biegi i do którego należy rekord tego dystansu. W ostatnim biegu wynik był poprawiony zaledwie i aż o 3 sekundy. Jednak każdy bieg ma swoją specyfikę i zależy od aktualnie panujących warunków atmosferycznych, zwłaszcza śniegowych. Przeważnie bieg odbywa się po zaśnieżonej choć posypanej piaskiem alejce. Mogą wystąpić  określone trudności biegowe mimo, że służby miejskie czynią co w ich mocy.

Sporym wyzwaniem jest bieg główny na 9 km (5 okrążeń), w którym startuje największa ilość uczestników. Dla najlepszych wśród kobiet i mężczyzn przewidziano puchary i oczywiście słodkie nagrody od Wedla. Na zwycięzców oczekują ręcznie zdobione torciki wedlowskie specjalnie przygotowane na tę okazję. Wszyscy natomiast mają szansę otrzymać okolicznościowy medal, słodycze, talon ze zniżkami na zakup sprzętu sportowego i napić się płynnej czekolady.

Natomiast szczęśliwcy wylosują upominki, a wśród nich kupony na ciasto domowej roboty z parkowej kawiarenki "Misianka" - obok, której przebiega trasa.

Nie wszyscy zdążyli się zapisać w ramach pierwszych 450 zgłoszonych osób to jednak każdy będzie mógł się zapisać i wystartować w dniu zawodów (w pakiecie może już zabraknąć medalu). Zapraszamy do wspólnego biegania i dobrej zabawy na trasie.

Szczegółów na stronie biegu: www.biegwedla.pl
Do zobaczenia.


{moscomment}