WYNIKI!
 
FOTORELACJA (fot. Dorota Świderska)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
 
Regulamin
Strona imprezy

Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton i Półmaraton

Na mecie 1. PZU Cracovia Półmaraton Królewskiego zameldowało się 3744 osób. Trasa prawdziwie królewska przygotowana została tak by biegaczom nie zabrakło wspaniałych widoków i możliwości podziwiania najpiękniejszych zakątków Krakowa. Biegacze jednak na pewno zapamiętają bieg z zimna (temperatura bliska zera) i gęstej mgły, która utrzymywała się przez cały dzień.

Start Półmaratonu nastąpił z rynku głównego w Krakowie. Prawie czterotysięczna rzesza zawodników wolno przebiegała przez bramę by potem ponownie w okolicy półmetka zawitać na rynku.

Niewątpliwą atrakcją był hejnał z wieży Kościoła Mariackiego, który zawodnicy usłyszeli tuz przed wystrzałem startera o godz. 11.00. Starterem biegu był sam Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Yared Shegumo, który był jednym z faworytów biegu, ostatecznie na mecie pojawił się jako czwarty z czasem 1:04:42. Czas bardzo dobry, ale niewystarczający by pokonać pierwszego zawodnika z Kenii, który był lepszy o 52 sekundy. Kibire Moses Kipruto dystans Półmaratonu pokonał w czasie 01:03:50. Do Kenijczyków należało całe podium. Drugie miejsce zajął Rop Abel Kibel (1:03:51), trzecie Mukule Martin Muia 1:04:42. Triumfatorzy należą do sławnego Benedek Team, o którym było głośno po kontrowersyjnym artykule w serwisie biztok.pl

Dla Polaków najwspanialsze było zwycięstwo naszej rodaczki! Pierwsze miejsce wśród kobiet z rewelacyjnym czasem 1:12:59 zajęła Wioletta Frankiewicz pokonując zawodniczkę z Kenii i Ukrainy. Przypomnijmy. Wioletta Frankiewicz polska lekkoatletka, biegaczka na średnich i długich dystansach. Przypomnijmy, że Wioletta dwukrotnie startowała w igrzyskach olimliskich w Atenach i Pekinie, na dystansach 1500 m i 3000 m z przeszkodami. Jest także rekordzistką świata na nietypowym dystansie 2000 metrów z przeszkodami (6:03:38, 15 lipca 2006). Ponadto może pochwalić się brązowym medalem Mistrzostw Europy z 2006 roku w Goteborgu, na dystansie 3000 m z przeszkodami.

 Na pewno zapamiętamy tę edycję z zimna i gęstej mgły :) A jak  Wasze wrażenia z I Cracovia Półmratonu Królewskiego?

FOTORELACJA
(fot. Dorota Świderska)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}