Regulamin
Strona imprezy

Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton i Półmaraton

PZU: W najbliższą niedzielę, 26 października, wystartuje 1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. To doskonała szansa dla wszystkich biegaczy, którzy nie są gotowi, aby zmierzyć się z dystansem maratońskim, a chcą spróbować swych możliwości na dłuższej trasie, w zorganizowanym biegu ulicznym. Sponsorem tytularnym imprezy został PZU.

Niewątpliwym atutem 1. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego jest jego trasa, poprowadzona malowniczymi uliczkami Krakowa wśród licznych zabytków. Wystrzał startowy rozlegnie się o godzinie 11.00 na Rynku Głównym. Następnie zawodnicy, po przebiegnięciu 21 km i 97,5 m i minięciu m.in. Sukiennic, Kościoła Mariackiego, Wawelu i Klasztoru ss. Norbertanek, dotrą na Błonia Krakowskie, gdzie zlokalizowana została meta biegu. Na pokonanie tej trasy biegacze będą mieli 3 godziny.

W dniu biegu na Rynku Głównym działać będzie strefa startowa, w której kibice będą mogli przygotować sobie koszulki, transparenty i tablice do kibicowania oraz sprawdzić swój refleks przy pomocy specjalnie skonstruowanego urządzenia. Najmłodsi kibice znajdą dla siebie atrakcje w strefie gier kinect. Pod stadionem Wisły Kraków, w strefie mety, obok stanowisk masażu przeznaczonych dla uczestników biegu, wykwalifikowany masażysta będzie prowadził krótkie szkolenia z podstawowych technik masażu. Dzieci będą mogły natomiast spędzić czas podczas zabaw na tzw. dmuchańcach. 

Na trasie biegu powstaną także dwie strefy kibicowania, w których zawodników do wysiłku motywować będą bębniarze. Organizatorzy udostępnią sprzęt muzyczny i zaproszą kibiców do wspólnego dopingowania zawodników w obu tych strefach.

Półmaraton będzie także okazją, do zrobienia czegoś dobrego. Już od soboty pod Sukiennicami działać będzie strefa „Podziel się kilometrem”. Wszyscy, którzy ją odwiedzą, zostaną zaproszeni do pokonania dystansu przynajmniej jednego kilometra na bieżni. Za każdy pokonany kilometr PZU przekaże 10 zł na rzecz Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”.

Z każdym rokiem bieganie wśród Polaków staje się popularniejsze, dlatego coraz bardziej angażujemy się we wspieranie imprez tego typu. Pierwszy oficjalny półmaraton w Krakowie to także świetna okazja do zwieńczenia i zamknięcia tegorocznego sezonu biegów ulicznych, dlatego spodziewam się, że frekwencja tak biegaczy, jak i kibiców dopisze – mówi Dariusz Krzewina, prezes PZU Życie.
 
 
{moscomment}