Wyniki Maratonu
Wyniki - Biegi Dodatkowe
FOTORELACJA (fot. Dorota Świderska) NEW!!
Galerie wkrótce
Dział poświęcony imprezie

 

Cracovia Maraton może cieszyć się nowym rekordem frekwencji. Atutem imprezy jest też niepowtarzalny klimat Krakowa, który tak przyciąga turystów. Nawet Huta z perspektywy biegaczy ma swój urok. Na trasie zawodników dopingowała także spora ilość kibiców. Niestety nie obyło się bez niedociągnięć organizacyjnych. Największa wpadka to już szeroko komentowany brak oznaczeń przebiegniętego dystansu. Co chwila można było usłyszeć pytania - Który to kilometr? Dodatkowe zamieszanie wprowadziły oznaczenia z poprzednich lat, zupełnie niepokrywające się obecną trasą. Jeśli ktoś chciał wyregulować tempo biegu to musiał zaufać swojej intuicji, a nie znakom na asfalcie. Brak tablic kilometrowych przeszkadzał tez zawodnikom niepełnosprawnym, którzy jadąc wózkiem prawie nie widzą znaków umieszczonych na drodze. 

Ciekawi jesteśmy waszych wrażeń z maratonu.

Pogoda pozwalała osiągać dość dobre rezultaty. Dzień wcześniej w Krakowie było upalnie więc nie brakowało obaw, że warunki będą trudne. Tymczasem przez cały czas trwania biegu, niebo było zasnute chmurami.

Nie przełożyło się to zupełnie na rywalizację "Elity". Jak na tak dużą imprezę to poziom sportowy pozostawiał wiele do życzenia. Nie jesteśmy zwolennikami wydawania maratońskich budżetów na tzw. startowe, ale wyniki lepsze  niż 2:19 i 3:06, padają często na małych prowincjonalnych imprezach. Tydzień temu podczas Orlen Warsaw Marathon, w dość trudnych warunkach czołówka złamała granicę 2:10, a jeszcze tydzień wcześniej w Łodzi, Karolina Jarzyńska bliska była rekordu Polski uzyskując wynik 2:28.

Zwyciężczynią na pewno jest sympatyczna Emilia Rybi z Warszawy, która na mecie dziękowała zwłaszcza swojej babci, że zajęła się jej dziećmi gdy biegała. Ta była wioślarka, biegnąć równym tempem, nie dała szans rywalkom. Gorąco gratulujemy  pozdrawiamy!

FOTORELACJA
(fot. Dorota Świderska)

 


 

{moscomment}