Z niewielkim opóźnieniem spowodowanym problemami technicznymi zapraszamy Was do obejrzenia obszernego materiału zdjęciowego z Cracovia Maratonu. W tym roku rywalizację zdominowała pogoda. Niedzielny maratoński poranek przywitał nas niespodziewanym upałem. To był chyba pierwszy tak ciepły dzień w tym roku. Zamiast walczyć o „życiówki”, często trzeba było walczyć o przetrwanie. Jak powiedziała maratończykowa fotoreporterka Dorota „Doris” Świderska - „dawno już nie widziałam tak padających biegaczy po przekroczeniu mety”… a wie co mówi bo fotografowała Was już setki razy. Za to na trasie, jak na polskie warunki, było całkiem sporo kibiców. Nie zabrakło humorystycznych haseł i transparentów.

Nam najbardziej podobał się ten: „kup ziemniaki, obiad o 13.00:)  Aby być na mecie o 13.00 trzeba było złamać 4 godziny. Ostatecznie udało się to ok. 1300 biegaczom z 3013, którzy zostali sklasyfikowani. Najszybszy był Kenijczyk Peter Kariuki Wanjiru (2:12:11), a wśród Pań - Lucia Kimani (2:36:54) - Kenijka reprezentująca Bośnie i Hercegowinę. Najlepszym z Polaków trochę „niechcący” został Grzegorz Czyż (2:36:53 - 14 miejsce), który pełnił rolę „zająca” dla Luci Kimani. Najlepsza z Polek - Agnieszka Ciołek (2:41:32) zajęła 3 miejsce. Ambitna Polka prowadziła do 28 km, w końcówce jednak osłabła i na mecie konieczna była nawet interwencja lekarza.

W tym roku organizatorzy trochę zmienili trasę. Start tradycyjnie był na Błoniach, potem Stare Miasto, Nowa Huta i powrót na Błonia. Ciekawostką była intensywna woń tytoniu jaka unosiła się przy fabryce Philipa Morrisa. Mamy nadzieje, że nikomu nie przyszła chęć zapalić:) Na trasie pojawiło się też kilka nowych agrafek. Meta znajdowała się pod stadionem Wisły Kraków na ul. Reymana. Naszym zdaniem strefa mety i miasteczko maratońskie w poprzednich latach (na Błoniach) były lepiej rozwiązane. Pod stadionem wyraźnie brakowało miejsca i momentami robiło się bardzo ciasno. Atrakcją jak zwykle był namiot „Gazety Krakowskiej”, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, wpisane w makietę gazety.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do oglądania zdjęć.

Reportaż z XI Cracovia Maraton w TVP Sport - Niedziela, 29 kwietnia, godz. 22.30:

FOTORELACJA
(fot. Dorota "Doris" Świderska)


 


{moscomment}