Na całym świecie – w Barcelonie, Berlinie, Pradze, Nowym Jorku czy Tokio, mieszkańcy kibicują, dostrzegają ogromne wartości wizerunkowe, promocyjne i prosportowe organizowanych maratonów. Jak podkreślają uczestnicy tych wydarzeń: „Biegacz kroczący przez miasto z zawieszonym na szyi medalem otrzymuje brawa, jest podziwiany, a czasem zapraszany na piwo.” Coraz bardziej ta tendencja jest widoczna także w Krakowie. Jako organizatorzy najbardziej międzynarodowego maratonu w Polsce apelujemy – dołączcie do kilkunastotysięcznej społeczności Cracovia Maraton – biegajcie z nami, kibicujcie.

Organizacja Cracovia Maraton to ogromne przedsięwzięcie. Z jednej strony chcemy stworzyć jak najlepszą i najciekawszą trasę dla biegaczy: maratończycy tradycyjnie przebiegają obok najważniejszych zabytków, pokonując urokliwe uliczki Starego Miasta i będą mogli poczuć na plecach oddech historii, jednocześnie doświadczając też nowoczesnego oblicza Krakowa. Z drugiej strony mierzymy się z wyzwaniem wprowadzenia zmian w organizacji ruchu tak, aby stworzyć korytarze dojazdowe w newralgicznych punktach biegu i zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Choć nie jest to łatwe wyzwanie, głosów niezadowolenia jest coraz mniej. Z roku na rok rośnie wśród mieszkańców Krakowa nie tylko zrozumienie dla organizacji biegów ulicznych, ale także i duma, że w naszym mieście odbywają się wydarzenia sportowe o międzynarodowym zasięgu.

cracovia fotorelacja 2022 20

Już w 2002 roku Komitet Organizacyjny pierwszej edycji Cracovia Maraton pisał: „Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym niezwykłym Maratonie. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyliśmy w jego przygotowaniu starając się nadać mu jak najatrakcyjniejszą formę. Rynek Główny, Droga Królewska, Wawel, Błonia i nadwiślańskie bulwary spięte nowymi mostami. To jedyna swojego rodzaju okazja, by poznać najpiękniejsze i najcenniejsze miejsca królewskiego miasta, by zaprzyjaźnić się z jego malowniczymi zakątkami i imponującymi zabytkami.”

Jako organizatorzy Cracovia Maraton, wraz z tysiącami zwolenników tej imprezy, zamierzamy kontynuować bieganie „z historią w tle”, które ożywia i animuje zabytkową przestrzeń starego miasta. Jesteśmy całym sercem z biegaczami, kibicami, miłośnikami sportu i naszego pięknego miasta! Cracovia Maraton to święto całego Krakowa, serdecznie zapraszamy do kibicowania!

cracovia fotorelacja 2022 5

cracovia fotorelacja 2022 1a

cracovia fotorelacja 2022 30a

MARATONlowres 25

REKLAMA