Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

NOClowres 17

ZIS Kraków: To już ostatnie chwile, aby zgłosić się za pomocą formularza internetowego do udziału w 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX i Igrzyskowym Biegu Nocnym na 10 km, które odbędą się 22 kwietnia (sobota), a także do 20. Cracovia Maraton dla Zawodników z niepełnosprawnościami na wózkach, który wystartuje 23 kwietnia (niedziela), tuż przed rywalizacją biegaczy. Zapisy online trwają do czwartku, 13 kwietnia włącznie. Na ten moment wypełnione są limity uczestników 20. Cracovia Maraton i Cracovia Maraton na Rolkach – w przypadku tych wydarzeń być może pojawią się jeszcze wolne miejsca w Biurze Zwodów (również do 13 kwietnia istnieje możliwość rezygnacji z udziału w imprezie i zawnioskowania o zwrot opłaty startowej).

Opłata manipulacyjna w przypadku rezygnacji z udziału w 20. Cracovia Maraton wynosi 40,00 złotych, a Cracovia Maraton na Rolkach, Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km i 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX 20,00 złotych.  Zrezygnować z udziału można do dnia 13 kwietnia włącznie. W celu dokonania rezygnacji i uzyskania zwrotu opłaty zawodnik jest zobowiązany przesłać do Organizatora wiadomość na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o tytule „Rezygnacja z udziału w ….. (w miejsce kropek wpisując nazwę wskazanej imprezy)”, w treści wiadomości musi zostać zawarte wyraźne oświadczenie zawodnika o rezygnacji z udziału w danej imprezie oraz imię i nazwisko zawodnika, adres e-mail, data urodzenia, adres zamieszkania oraz numer konta. W przypadku, gdy za opłatę startową wystawiona została faktura na inną osobę/podmiot niż zawodnik rezygnujący, nie ma możliwości uzyskania zwrotu opłaty startowej.

Po 13 kwietnia do Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km, 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX i 20. Cracovia Maraton dla Zawodników z niepełnosprawnościami startujących na wózkach będzie można jeszcze zgłosić się w Biurze Zawodów – 21 kwietnia (piątek) i 22 kwietnia (sobota) – zlokalizowanym w holu pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20. Wejście do Biura Zawodów od strony ul. Reymana. W przypadku pojawienia się wolnych miejsc po dokonaniu zwrotów, poinformujemy o ewentualnej możliwości zapisania się również do udziału w 20. Cracovia Maraton i Cracovia Maraton na Rolkach.

MINlowres 35

16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX

Impreza odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia. Wiodąca wokół Błoń Krakowskich trasa biegu ma symboliczne 4,2 km długości. Na pokonanie 1/10 dystansu maratońskiego uczestnicy będą mieli 45 minut. Zapraszamy zarówno specjalistów od krótszych dystansów, jak i mniej zaawansowanych biegaczy. Start o godz. 12:30.

Pierwsza odsłona Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego miała miejsce w 2006 roku. Bieg odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu z 2005 roku, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

W rywalizacji  na symbolicznej trasie o długości 4,2 km wokół Błoń Krakowskich mogą wziąć udział już trzynastolatkowie. Na pokonanie trasy jest 45 minut. W tym czasie 4,2 km przebiec, a nawet przemaszerować może właściwe każdy. Limit startujących to 1000 osób.

Start biegu nastąpi o godzinie 12:30 z deptaku przy al. 3 maja na Błoniach Krakowskich, na wysokości ul. Oleandry, a meta zlokalizowana będzie na wysokości Kamienia Papieskiego.

Partnerem Tytularnym biegu jest RMF MAXX.

Zapisy do 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX

Zapisy internetowe do 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX prowadzone są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. 

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne.

Warunki uczestnictwa

Ustalone zostały limity:
- osób startujących: 1000 zawodników (Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu i nie prowadzi zapisów na listę rezerwową),
- pakietów premium (pakiet standard + koszulka): 500 sztuk.

W 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 22 kwietnia 2023 roku ukończą 13 lat. Czas na pokonanie trasy to 45 minut.

Opłata startowa

- 30 złotych - do 13.04.2023 r. pakiet standard (bez koszulki),
- 45 złotych - do 13.04.2023 r. pakiet premium (pakiet standard + koszulka) lub do momentu wyczerpania limitu pakietów premium.
- 60 złotych - 21-22.04.2023 r. w Biurze Zawodów, pakiet standard (bez koszulki), w przypadku niewyczerpania limitu startujących,
- 75 złotych - 21-22.04.2023 r. w Biurze Zawodów, pakiet premium (pakiet standard + koszulka), w przypadku niewyczerpania limitu pakietów premium i/lub limitu startujących.

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU do dnia 13 kwietnia 2023 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub w Biurze Zawodów, według ww. stawki.

Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Biuro Zawodów

- 21 kwietnia 2023 roku (piątek) w godzinach 15:00-20:00,
- 22 kwietnia 2023 roku (sobota) w godzinach 7:00-11:00.

Zgłoszenia zawodników niepełnoletnich

a. Zgłoszenia zawodnika niepełnoletniego dokonuje rodzic/opiekun prawny,
b. W zgłoszeniu należy podać wszystkie wymagane dane oraz załączyć wymagane zgody,
c. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do podania swoich danych kontaktowych. Organizator zastrzega sobie prawo weryfikacji tych danych i kontakt z rodzicem/opiekunem prawnym w celu weryfikacji poprawności zgłoszenia.

Weryfikacja zawodników, nadawanie numerów startowych oraz odbiór numerów i pakietów startowych będą odbywać się w Biurze Zawodów.

Weryfikacja i odbiór pakietów startowych

Weryfikacja i odbiór pakietu startowego możliwe są wyłącznie w Biurze Zawodów.

Organizator dopuszcza sytuację odbioru pakietu startowego przez pełnomocnika:

a. Aby umożliwić odbiór pakietu startowego przez pełnomocnika, zawodnik podczas rejestracji powinien podać w formularzu zgłoszeniowym dane osoby, którą chce upoważnić do odbioru pakietu,
b. Zawodnik ma możliwość wprowadzenia danych pełnomocnika do dnia 20.04.2023 r.,
c. Pełnomocnikiem mogą być wyłącznie osoby, które w dniu odbioru pakietu startowego mają ukończone 18 lat,
d. Podczas odbioru pakietu pełnomocnik jest zobowiązany okazać kod QR zawodnika, dla którego odbiera pakiet oraz swój dokument tożsamości ze zdjęciem,
e. W przypadku, gdy zawodnik, dla którego odbierany jest pakiet, posiada uprawnienia do zniżek, pełnomocnik powinien okazać te dokumenty przy odbiorze pakietu startowego,
f. Brak danych pełnomocnika w formularzu zgłoszeniowym zawodnika, dla którego odbiera pakiet, uniemożliwia odbiór pakietu startowego, nawet w przypadku, gdy pełnomocnik okaże kod QR zawodnika.

W przypadku osób niepełnoletnich pakiet startowy może odebrać:

a. Rodzic/opiekun prawny którego dane podane są w formularzu zgłoszeniowym,

b. Niepełnoletni zawodnik osobiście – tylko w przypadku, gdy zgłoszenie jest kompletne i zawiera wszystkie wymagane zgody, w tym wyraźną zgodę rodzica/opiekuna prawnego na odbiór pakietu i udział w zawodach. W przypadku braku wymaganych zgód lub wątpliwości co do poprawności zgłoszenia, Organizator może odmówić wydania pakietu osobie niepełnoletniej,

c. Pełnomocnik upoważniony przez rodzica/opiekuna prawnego.

Szczegółowa instrukcja odbioru pakietu startowego i weryfikacji znajduje się TUTAJ.

Koszulka

Koszulka bawełniana dostępna jest w pakiecie startowym wyłącznie dla zawodników, którzy wykupią pakiety startowe premium. Liczba pakietów premium jest ograniczona (500 sztuk). Zawodnik, który w formularzu zgłoszeniowym wybiera pakiet premium, podczas rejestracji wskazuje rozmiar koszulki z przedziału od S do XXL w podziale na krój damski i męski. Liczba koszulek w każdym rozmiarze jest ograniczona. Brak informacji o jakimś rozmiarze w formularzu zgłoszeniowym oznacza, że limit danego rozmiaru się wyczerpał. Koszulki w Biurze Zawodów wydawane będą na podstawie rozmiaru wskazanego w formularzu rejestracyjnym, bez możliwości zmiany zadeklarowanego rozmiaru podczas odbioru, do momentu wyczerpania zapasów danego rozmiaru. Nie ma możliwości wymiany koszulki po zakończeniu imprezy w żadnym przypadku.

 NOClowres 55

Igrzyskowy Bieg Nocny na 10 km

Impreza odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia o godz. 21:30. W największym wydarzeniu towarzyszącym jubileuszowej edycji krakowskiego maratonu będzie mogło wziąć udział aż 6000 pełnoletnich osób. Uczestnicy wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym.

Widok oświetlonych zabytków i uliczek Starego Miasta z perspektywy biegacza to niepowtarzalne doznanie, o czym zgodnie zaświadczają zawodnicy mający za sobą udział w tej imprezie. Wyjątkowe są też start i meta w blasku świateł oraz przy głośnym dopingu tłumu kibiców na Rynku Głównym w Krakowie.

Partnerem Tytularnym tegorocznej, ósmej edycji biegu jest Spółka Igrzyska Europejskie 2023.

Zapisy do Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km

Zapisy internetowe do Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km prowadzone są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. 

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne.

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących – 6000 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu.

W Igrzyskowym Biegu Nocnym na 10 km mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej 22 kwietnia 2023 roku ukończą 18 lat. Czas na pokonanie trasy to 1,5 godziny.

Opłata startowa

90 złotych – 1-13.04.2023 r.
130 złotych – 21-22.04.2023 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU do dnia 13 kwietnia 2023 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów, według ww. stawki

Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Biuro Zawodów

21 kwietnia 2023 roku (piątek) w godzinach 15:00-20:00,
22 kwietnia 2023 roku (sobota) w godzinach 7:00-20:00.

Koszulka

Pakiety startowe nie zawierają  koszulki. Podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu koszulki oraz jej rozmiar. Koszulki będą sprzedawane:

- od 4 kwietnia 2023 roku w Sklepie Biegacza przy ul. Kałuży 1 w Krakowie (w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia);
- w dniach 21-23 kwietnia 2023 roku w Biurze Zawodów na Expo (w godzinach otwarcia), na stoisku Sponsora Technicznego Imprezy – firmy ASICS.

Cena koszulki wynosi 60 zł.

MARATONlowres 8

20. Cracovia Maraton dla Zawodników z niepełnosprawnościami startujących na wózkach

Od samego początku na trasę Cracovia Maraton wyruszają także zawodnicy z niepełnosprawnościami rywalizujący na wózkach. Do Krakowa przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach hand bike, rim push i active wheelchair. Zanim 23 kwietnia (niedziela) o godz. 9:00 na trasę ruszą biegacze, wcześniej wystartują zawodnicy w kategoriach handbike, rim push oraz active wheelchair i również pokonają pełny królewski dystans – 42 km i 195 m. Start nastąpi z Rynku Głównego o godz. 8:40. Tam też zlokalizowana będzie meta.

Do wyścigu dopuszczone są następujące rodzaje wózków: active wheelchair – wózki aktywne z napędem bezpośrednim, rim push – wózki sportowe z napędem bezpośrednim, handbike – wózki łańcuchowe z napędem pośrednim. Uwaga, Organizator dopuszcza wózki active wheelchair posiadające przystawki typu freewheel, eway, itp., ale zawodnicy startujący na wózkach z przystawkami nie wezmą udziału w podziale nagród.

Zawodnicy biorący udział w wyścigu są zwolnieni z opłaty startowej. Weryfikacja prowadzona będzie w Biurze Zawodów – na podstawie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (rodzaju 05-R).

Zapisy do 20. Cracovia Maraton dla Zawodników z niepełnosprawnościami startujących na wózkach

Zgłoszenia internetowe do 20. Cracovia Maraton dla Zawodników z niepełnosprawnościami startujących na wózkach przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM imprezy. 

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy.

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących: 100 zawodników. Lista zostanie zamknięta w momencie zapisania się 100 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu.
Organizator nie prowadzi zapisów na listę rezerwową.

W zwodach mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 23 kwietnia 2022 r. ukończą 18 lat i posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – rodzaju 05-R.

Biuro Zawodów

21 kwietnia 2023 roku (piątek) w godzinach 15:00-20:00;
22 kwietnia 2023 roku (sobota) w godzinach 7:00-20:00;
23 kwietnia 2023 roku (niedziela) w godzinach 7:00-8:00.

W dniu imprezy Biuro Zawodów wydaje wyłącznie pakiety startowe. Nie będzie w tym dniu możliwości zapisania się.

Weryfikacja zawodników, nadawanie numerów startowych oraz odbiór numerów i pakietów startowych będą odbywać się wyłącznie w Biurze Zawodów.

Zawodnicy z niepełnosprawnościami będą weryfikowani w Biurze Zawodów na specjalnie oznaczonym stanowisku.

Organizator dopuszcza sytuację odbioru pakietu startowego przez pełnomocnika.

Aby umożliwić odbiór pakietu startowego przez pełnomocnika, zawodnik podczas rejestracji powinien podać w formularzu zgłoszeniowym dane osoby, którą chce upoważnić do odbioru pakietu. Zawodnik ma możliwość wprowadzenia danych pełnomocnika do dnia 20.04.2023 r. Pełnomocnikiem mogą być wyłącznie osoby, które w dniu odbioru pakietu startowego mają ukończone 18 lat. Podczas odbioru pakietu pełnomocnik jest zobowiązany okazać kod QR zawodnika, dla którego odbiera pakiet oraz swój dokument tożsamości ze zdjęciem. Brak danych pełnomocnika w formularzu zgłoszeniowym zawodnika, dla którego odbiera pakiet, uniemożliwia odbiór pakietu startowego, nawet w przypadku, gdy pełnomocnik okaże kod QR zawodnika.

Zawodnicy biorący udział w rywalizacji na wózkach są zwolnieni z opłaty startowej.

Weryfikacja prowadzona będzie na podstawie dokumentów potwierdzających rodzaj i stopień niepełnosprawności. Zawodnik/pełnomocnik jest zobowiązany posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające stopień i rodzaj niepełnosprawności. W przypadku braku dokumentów uprawniających do bezpłatnego startu, potwierdzających stopień niepełnosprawności, zawodnik/pełnomocnik jest zobowiązany do zapłaty opłaty startowej obowiązującej w Biurze Zawodów, zgodnie z Regulaminem 20. Cracovia Maraton w pkt. V.10 lit. a, tj. 200,00 złotych.

Koszulka

Pakiety startowe nie zawierają  koszulki. Podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu koszulki oraz jej rozmiar. Koszulki będą sprzedawane:
- od 4 kwietnia 2023 roku w Sklepie Biegacza przy ul. Kałuży 1 w Krakowie (w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia);
- w dniach 21-23 kwietnia 2023 roku w Biurze Zawodów na Expo (w godzinach otwarcia), na stoisku Sponsora Technicznego 20. Cracovia Maraton – firmy ASICS;
- 23 kwietnia 2023 roku na specjalnym stanowisku na Rynku Głównym, w okolicach punktu informacyjnego Cracovia Maraton.

Cena koszulki wynosi 60 zł.

ROLKIlowres 10 1024

MARATONlowres 119

REKLAMA