TRASA
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

Relacja 2022 / Relacja 2021 / Relacja 2019 
Relacja 2018 / Relacja 2017 / Relacja 2016

cracovia maraton z historia
ZIS Kraków: Podczas 20. Cracovia Maraton, tak jak niezmiennie od lat, królewski dystans w królewskim mieście biegacze pokonają ,,z historią w tle". Co tak naprawdę kryje się pod tym hasłem? Sprawdzili to nasi Ambasadorzy!

Już w 2002 roku Komitet Organizacyjny pisał: „Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym niezwykłym Maratonie. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyliśmy w jego przygotowaniu starając się nadać mu jak najatrakcyjniejszą formę. Rynek Główny, Droga Królewska, Wawel, Błonia i nadwiślańskie bulwary spięte nowymi mostami. To jedyna swojego rodzaju okazja by poznać najpiękniejsze i najcenniejsze miejsca królewskiego miasta, by zaprzyjaźnić się z jego malowniczymi zakątkami i imponującymi zabytkami.” 

Choć trasa co roku ulega drobnym modyfikacjom, dostosowując się do tempa zmieniającego się miasta, to hasło ,,z historią w tle” pozostaje stale aktualne. Maratończycy tradycyjnie przebiegają obok najważniejszych zabytków, pokonując urokliwe uliczki Starego Miasta. Mogą poczuć na plecach oddech historii, jednocześnie doświadczając jednak nowoczesnego oblicza Krakowa. Kropką nad i jest piękna przyroda, która o tej porze roku akurat budzi się do życia, napędzając biegaczy do dalszej walki na trasie.

REKLAMA