Fotorelacja 2022
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

1024x680 mini

ZIS Kraków: Na dzień przed jubileuszową, 20. odsłoną krakowskiego maratonu – czyli w sobotę, 22 kwietnia – odbędzie się 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX. Wiodąca wokół Błoń Krakowskich trasa biegu ma symboliczne 4,2 km długości. Na pokonanie 1/10 dystansu maratońskiego uczestnicy będą mieli 45 minut. Zapraszamy zarówno specjalistów od krótszych dystansów, jak i mniej zaawansowanych biegaczy! Start o godz. 12:30.

Pierwsza odsłona Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego miała miejsce w 2006 roku. Bieg odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu z 2005 roku, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

1140 koszulka
W rywalizacji  na symbolicznej trasie o długości 4,2 km wokół Błoń Krakowskich mogą wziąć udział już trzynastolatkowie. Na pokonanie trasy jest 45 minut. W tym czasie 4,2 km przebiec, a nawet przemaszerować może właściwe każdy. Limit startujących to 1000 osób.

Start biegu nastąpi o godzinie 12:30 z deptaku przy al. 3 maja na Błoniach Krakowskich, na wysokości ul. Oleandry, a meta zlokalizowana będzie na wysokości Kamienia Papieskiego.

Partnerem Tytularnym biegu jest RMF MAXX.

Zapisy do 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX

Zapisy internetowe do 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX prowadzone są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 13 kwietnia 2023 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 21-22 kwietnia 2023 roku.

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne.

Voucher prezentowy dla zawodnika

Istnieje możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika (dotyczy wyłącznie pakietów standard, tj. bez koszulki). Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć TUTAJ.

Warunki uczestnictwa

Ustalone zostały limity:
- osób startujących: 1000 zawodników (Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu i nie prowadzi zapisów na listę rezerwową),
- pakietów premium (pakiet standard + koszulka): 500 sztuk.

W 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 22 kwietnia 2023 roku ukończą 13 lat. Czas na pokonanie trasy to 45 minut.

Opłata startowa

- 30 złotych - do 13.04.2023 r. pakiet standard (bez koszulki),
- 45 złotych - do 13.04.2023 r. pakiet premium (pakiet standard + koszulka) lub do momentu wyczerpania limitu pakietów premium.
- 60 złotych - 21-22.04.2023 r. w Biurze Zawodów, pakiet standard (bez koszulki), w przypadku niewyczerpania limitu startujących,
- 75 złotych - 21-22.04.2023 r. w Biurze Zawodów, pakiet premium (pakiet standard + koszulka), w przypadku niewyczerpania limitu pakietów premium i/lub limitu startujących.

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU do dnia 13 kwietnia 2023 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów, według ww. stawki.

Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Biuro Zawodów

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20 w Krakowie i czynne w dniach:

- 21 kwietnia 2023 roku w godzinach 15:00-20:00,
- 22 kwietnia 2023 roku w godzinach 7:00-11:00.

Zgłoszenia zawodników niepełnoletnich

a. Zgłoszenia zawodnika niepełnoletniego dokonuje rodzic/opiekun prawny,
b. W zgłoszeniu należy podać wszystkie wymagane dane oraz załączyć wymagane zgody,
c. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do podania swoich danych kontaktowych. Organizator zastrzega sobie prawo weryfikacji tych danych i kontakt z rodzicem/opiekunem prawnym w celu weryfikacji poprawności zgłoszenia.

Weryfikacja zawodników, nadawanie numerów startowych oraz odbiór numerów i pakietów startowych będą odbywać się w Biurze Zawodów.

Weryfikacja i odbiór pakietów startowych

Weryfikacja i odbiór pakietu startowego możliwe są wyłącznie w Biurze Zawodów.

Organizator dopuszcza sytuację odbioru pakietu startowego przez pełnomocnika:

a. Aby umożliwić odbiór pakietu startowego przez pełnomocnika, zawodnik podczas rejestracji powinien podać w formularzu zgłoszeniowym dane osoby, którą chce upoważnić do odbioru pakietu,
b. Zawodnik ma możliwość wprowadzenia danych pełnomocnika do dnia 20.04.2023 r.,
c. Pełnomocnikiem mogą być wyłącznie osoby, które w dniu odbioru pakietu startowego mają ukończone 18 lat,
d. Podczas odbioru pakietu pełnomocnik jest zobowiązany okazać kod QR zawodnika, dla którego odbiera pakiet oraz swój dokument tożsamości ze zdjęciem,
e. W przypadku, gdy zawodnik, dla którego odbierany jest pakiet, posiada uprawnienia do zniżek, pełnomocnik powinien okazać te dokumenty przy odbiorze pakietu startowego,
f. Brak danych pełnomocnika w formularzu zgłoszeniowym zawodnika, dla którego odbiera pakiet, uniemożliwia odbiór pakietu startowego, nawet w przypadku, gdy pełnomocnik okaże kod QR zawodnika.

W przypadku osób niepełnoletnich pakiet startowy może odebrać:

a. Rodzic/opiekun prawny którego dane podane są w formularzu zgłoszeniowym,
b. Niepełnoletni zawodnik osobiście – tylko w przypadku, gdy zgłoszenie jest kompletne i zawiera wszystkie wymagane zgody, w tym wyraźną zgodę rodzica/opiekuna prawnego na odbiór pakietu i udział w zawodach. W przypadku braku wymaganych zgód lub wątpliwości co do poprawności zgłoszenia, Organizator może odmówić wydania pakietu osobie niepełnoletniej,
c. Pełnomocnik upoważniony przez rodzica/opiekuna prawnego.

Szczegółowa instrukcja odbioru pakietu startowego i weryfikacji znajduje się TUTAJ.

Koszulka

Koszulka bawełniana dostępna jest w pakiecie startowym wyłącznie dla zawodników, którzy wykupią pakiety startowe premium. Liczba pakietów premium jest ograniczona (500 sztuk). Zawodnik, który w formularzu zgłoszeniowym wybiera pakiet premium, podczas rejestracji wskazuje rozmiar koszulki z przedziału od S do XXL w podziale na krój damski i męski. Liczba koszulek w każdym rozmiarze jest ograniczona. Brak informacji o jakimś rozmiarze w formularzu zgłoszeniowym oznacza, że limit danego rozmiaru się wyczerpał. Koszulki w Biurze Zawodów wydawane będą na podstawie rozmiaru wskazanego w formularzu rejestracyjnym, bez możliwości zmiany zadeklarowanego rozmiaru podczas odbioru, do momentu wyczerpania zapasów danego rozmiaru. Nie ma możliwości wymiany koszulki po zakończeniu imprezy w żadnym przypadku.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami:

Regulamin 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX

Instrukcja zakupu vouchera

Instrukcja odbioru pakietu startowego

bieg piotra gladkiego 2022 1

bieg piotra gladkiego 2022 2

bieg piotra gladkiego 2022 3

REKLAMA