TRASA
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

Relacja 2022 / Relacja 2021 / Relacja 2019 
Relacja 2018 / Relacja 2017 / Relacja 2016

Trasa Cracovia Maraton 2023 mala

 

ZIS Kraków: Przedstawiamy trasę jubileuszowej, 20. edycji Cracovia Maraton, która zostanie zorganizowana 23 kwietnia 2023 roku. Po raz kolejny rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Jak ma to miejsce od 2014 roku, start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków stolicy Małopolski. Po drodze nie zabraknie też przykładów nowoczesnej architektury i pięknej przyrody. Na liście startowej 20. Cracovia Maraton zostało już tylko kilkadziesiąt miejsc!

W zasięgu wzroku maratończyków znajdą się nie tylko najważniejsze krakowskie zabytki – jak Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale także nowoczesne, charakterystyczne dla naszego miasta obiekty – jak TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

Trasa w dużej mierze pokrywa się z ubiegłoroczną, zaszło tylko kilka niewielkich zmian – jak przesunięcie startu i mety w stronę Kościoła Mariackiego.

W Nowej Hucie uczestnicy imprezy po raz pierwszy pojawili się podczas czwartej odsłony Cracovia Maraton (w 2005 roku), a w 2018 roku powrócili tam po 5 latach przerwy. W trakcie pokonywania trasy 20. Cracovia Maraton zawodnicy przebiegną m.in. przez najbardziej rozpoznawalne miejsce w tej dzielnicy – Plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Pokonując królewski dystans, uczestnicy biegu zobaczą również największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, Stadiony Miejskie: im. Henryka Reymana i CracoviaHalę 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych, a w tym roku też Halę Widowiskowo-Sportową Suche Stawy w Nowej Hucie.

Jak ma to miejsce od początku, uczestnicy tegorocznej odsłony krakowskiego maratonu pokonają także  spory odcinek przy rzece Wiśle i okrążą Błonia Krakowskie.

Trasa została pozytywnie zaopiniowana przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa i inne Jednostki miejskie oraz Policję. Posiada również atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz AIMS.

Na dystansie 42 km i 195 m tradycyjnie rywalizować będą też sportowcy z niepełnosprawnościami ścigający się na wózkach typu: hand bike, rim push i active wheelchair. Ze względów bezpieczeństwa, na trasę wyruszą 20 min przed biegaczami.

 

Trasa 20. Cracovia Maraton (42 km 195 m)

Rynek Główny – start na wysokości Hard Rock Caffe (linia G-H)

ul. Grodzka
ul. Podzamcze
ul. Powiśle
ul. Zwierzyniecka
al. Krasińskiego
nawrót 80 m za skrzyżowaniem z ul. Reymonta
al. 3 Maja (jezdnia)
ul. Piastowska (jezdnia)
ul. Królowej Jadwigi (2/3 jezdni)
al. Focha (jezdnia)
al. Krasińskiego
Most Dębnicki
ul. Konopnickiej
nawrót na przejściu dla pieszych przed Rondem Matecznego
ul. Konopnickiej
ul. Zamkowa
Bulwar Poleski
ul. Ludwinowska
ul. Rollego
Bulwar Podolski
ul. Staromostowa
ul. Brodzińskiego
ul. Nadwiślańska
ul. Solna
ul. Zabłocie
łącznica (do ul. Herlinga-Grudzińskiego)
ul. Herlinga-Grudzińskiego (pod prąd)
ul. Dekerta
ul. Portowa
ul. Stoczniowców (lewą stroną)
ul. Ofiar Dąbia (lewą stroną do wysokości ul. Bajecznej, następnie prawą stroną)
Al. Pokoju
skrzyżowanie z ul. Lema (przebiegnięcie na jezdnię pod prąd)
al. Pokoju do Ronda Dywizjonu 308 (nawrót na przejściu dla pieszych)
al. Pokoju (chodnik i ścieżka rowerowa)
ul. Lema
al. Jana Pawła II (jezdnia z prądem)
Rondo Czyżyńskie
al. Jana Pawła II (jezdnia pod prąd)
Plac Centralny
al. Jana Pawła II (jezdnia pod prąd)
na skrzyżowaniu z ulicą Bulwarową i Klasztorną przebiegnięcie na południową stronę ul. Ptaszyckiego do przełączki na wysokości Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy, nawrót na przełączce w kierunku zachodnim, a następnie północną jezdnią ul. Ptaszyckiego do al. Jana Pawła II
al. Jana Pawła II
Rondo Czyżyńskie (pod prąd)
al. Jana Pawła II (jezdnia pod prąd)
ul. Lema
al. Pokoju
ul. Ofiar Dąbia
ul. Miedziana
Bulwar Kurlandzki (dołem)
Bulwar Inflancki
główna pochylnia pod Wawelem
InfoKraków Powiśle
ul. Podzamcze
ul. Grodzka

Rynek Główny – meta na wysokości Hard Rock Caffe (linia G-H)

Szczegółowy opis trasy oraz plik z mapą do pobrania znajdują się TUTAJ.

Na liście startowej 20. Cracovia Maraton zostało już tylko kilkadziesiąt miejsc! Wpisowe zostało wniesione już prawie przez 6000 biegaczy – tyle wynosi tegoroczny limit startujących. Nie warto więc zwlekać! Zapisy prowadzone są  TUTAJ.

 

Trasa Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km: magiczny Kraków po zmierzchu - 22.04.2023

Mapa statyczna Igrzyskowy Bieg Nocny 2023 mala

cracovia maraton trasa rys

REKLAMA