Relacja 2022 / Relacja 2021 / Relacja 2019 
Relacja 2018 / Relacja 2017 / Relacja 2016
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

konferencja 100dni krakow5

ZIS Kraków: 13 stycznia – na 100 dni przed jubileuszową odsłoną krakowskiego maratonu, która odbędzie się 23 kwietnia 2023 roku – w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, organizatora Cracovia Maraton z ramienia Miasta Krakowa, odbyła się konferencja prasowa poświęcona najważniejszemu z krakowskich biegów, a także tegorocznym edycjom innych wydarzeń biegowych organizowanych przez ZIS i projektom biegowym. Ogłoszone zostały terminy najbliższych odsłon pozostałych imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej – 16. Biegu Trzech Kopców (24 września) i 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego (8 października).

W konferencji udział wzięli: Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i organizowanych przez ZIS biegów Krzysztof Kowal, Zastępczyni Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk, Activation Specialist w ASICS Polska Daniel Bogacki, Koordynator treningów w ramach cyklu „Biegaj w Krakowie!”, olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy Grzegorz Sudoł oraz Ambasador Cracovia Maraton Julien Hallier.

Konferencja była transmitowana „na żywo” na profilu Cracovia Maraton na Facebooku. Zapis relacji można obejrzeć TUTAJ.

Chęć świętowania jubileuszu 20-lecia Cracovia Maraton wyraziło już blisko 3400 osób, zapisy trwają od 26 października, a limit uczestników to 6000. Jak ma to miejsce od 2014 roku, start i meta usytuowane będą w sercu Krakowa – na Rynku Głównym.

W trakcie konferencji zaprezentowany został projekt oficjalnej koszulki technicznej 20. Cracovia Maraton marki ASICS.

Przekazano także informacje odnośnie prestiżowego wyróżnienia dla maratończyków – Korony Maratonów Polskich.

Przy okazji 20. edycji Cracovia Maraton zorganizowane zostaną tradycyjne wydarzenia towarzyszące. Na początku lutego rozpoczną się zapisy do największego z nich – ósmej edycji Biegu Nocnego na 10 km, który odbędzie się w wieczór poprzedzający jubileuszową odsłonę krakowskiego maratonu – 22 kwietnia o godz. 21:30. Po raz czwarty z rzędu uczestnicy wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym.

4 lutego rozpocznie się tegoroczna edycja treningów z cyklu „Biegaj w Krakowie!”, które są częścią wpisującego się w miejską kampanię „Kraków w formie” i prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”. Na zajęcia biegowe dla dorosłych ponownie zapraszamy wspólnie marką ASICS i Sklepem Biegacza, a poprowadzi je zespół wykwalifikowanych trenerów z doświadczeniem zawodniczym pod przywództwem Grzegorza Sudoła. Szczegółowe informacje na temat treningów biegowych oraz pozostałych zajęć planowanych w 2023 roku w ramach projektu „Trenuj w Krakowie!” będą sukcesywnie pojawiać się w kanałach informacyjnych ZIS.

Nie lada gratka czeka na osoby, które wygrają licytacje przekazanych przez Cracovia Maraton Team na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy numerów startowych – pobiegną z „1” w 20. Cracovia Maraton, 16. Biegu Trzech Kopców i 9. Cracovia Półmaratonie Królewskim!

Z uwagi na wyznaczone na jesień wybory parlamentarne, tegoroczne edycje organizowanych przez ZIS o tej porze roku wydarzeń wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej odbędą się tydzień wcześniej niż zazwyczaj: 16. Bieg Trzech Kopców – 24 września, a 9. Cracovia Półmaraton Królewski – 8 października.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS

konferencja 100dni krakow3

konferencja 100dni krakow4

konferencja 100dni krakow1

konferencja 100dni krakow2