Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

cracovia information
ZIS Kraków: Zgodnie z sankcjami nałożonymi przez World Athletics (dawniej IAAF), rosyjscy i białoruscy zawodnicy już zapisani do 19. Cracovia Maraton, który odbędzie się 24 kwietnia i do zaplanowanych na 23 kwietnia wydarzeń towarzyszących – Biegu Nocnego na 10 km oraz Cracovia Maraton na Rolkach i 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego, zostaną wykluczeni z udziału w ww. imprezach. Zawodników z tych krajów nie zobaczymy też wśród tzw. elity, która będzie rywalizować o zwycięstwo w 19. Cracovia Maraton.

Od zawodników z tych krajów nie będą również przyjmowane nowe zgłoszenia do wszystkich ww. imprez. To samo tyczy się pochodzących z Rosji zawodników o statusie ANA (Authorized Neutral Athlete) na rok 2022, którzy także zostali wykluczeni z zawodów organizowanych pod egidą World Athletics w dającej się przewidzieć przyszłości.

Zapisanym zawodnikom z Rosji i Białorusi zostaną zwrócone wniesione opłaty startowe.

Bezpłatny start dla obywateli Ukrainy.

Obywateli Ukrainy, którzy chcieliby w tym trudnym czasie wziąć udział i znaleźć odskocznię w naszych wydarzeniach – 19. Cracovia Maraton, Biegu Nocnym na 10 km, Cracovia Maraton na Rolkach i 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego – zapraszamy do bezpłatnego startu. Prosimy o założenie konta w systemie zapisów (formularz dostępny jest TUTAJ) i kontakt pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

REKLAMAfalenica 2023 do art