Fotorelacja 2019
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

krakow bieg nocnyjpg

ZIS Kraków: 25 stycznia został opublikowany nowy regulamin siódmej odsłony Biegu Nocnego na 10 km, która odbędzie się 23 kwietnia 2022 roku. Dokument został przygotowany w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, powodującą wyjątkowe okoliczności wymagające wprowadzenia szczególnych środków i rozwiązań. Ustalony został limit startujących – 4000 zawodników. Liczymy, że w tym roku spotkamy się na starcie Biegu Nocnego na 10 km tradycyjnie na dzień przed wyznaczonym na 24 kwietnia 19. Cracovia Maraton. W związku z powyższym, 16 lutego zostaną wznowione zapisy do najbliższej edycji imprezy.

Poprzednia, szósta odsłona Biegu Nocnego na 10 km odbyła się 27 kwietnia 2019 roku. W 2020 i 2021 roku obostrzenia i regulacje związane z pandemią koronawirusa nie pozwoliły na organizację imprezy w tradycyjnej formule. Zapisy zostały wstrzymane, a na liście startowej na ten moment widnieje 1496 osób. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy dotychczas nie zdecydowali się wystąpić o zwrot opłaty startowej i zostać z nami!

Wprowadzenie nowego regulaminu Biegu Nocnego na 10 km oznacza, że zawodnicy, którzy wcześniej zapisali się na listę startową i uiścili wpisowe, a teraz chcą zrezygnować z udziału w zaplanowanym na 23 kwietnia biegu, do 8 lutego 2022 roku mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej – wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wiadomości wpisując „zwrot opłaty za Bieg Nocny na 10 km”, a w treści imię, nazwisko i adres e-mail, na który dokonana była rejestracja. W przypadku, gdy płatność była dokonana Blikiem należy podać dodatkowo: numer konta i adres zamieszkania – jest to konieczne do zwrotu opłaty na konto bankowe.

Po 8 lutego 2022 roku rezygnacja z udziału w najbliższej edycji Biegu Nocnego na 10 km nie będzie możliwa, a pozostanie na liście startowej oznacza akceptację nowego regulaminu.

Wprowadzona została możliwość przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika – najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2022 roku. Szczegółowa instrukcja została opisana TUTAJ.

W przypadku chęci dokonania zmian w zgłoszeniu do szóstej odsłony Biegu Nocnego na 10 km (adresu, rozmiaru koszulki itp.), prosimy o przesłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując „korekta zgłoszenia Bieg Nocny na 10 km”, a w treści wszystkie dane, które mają zostać zmienione.

Zawodnicy, którzy nie wystąpią o zwrot opłaty startowej będą wpisani na nową listę startową, na której zostaną usunięte wcześniej przydzielone numery startowe – wzorem zorganizowanych jesienią 2021 roku 14. Biegu Trzech Kopców i 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, numery startowe będą nadawane w Biurze Zawodów podczas weryfikacji.

Informacje odnośnie nowych regulaminów pozostałych zaplanowanych na 23 kwietnia wydarzeń towarzyszących 19. Cracovia Maraton – Cracovia Maraton na Rolkach i 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego będą sukcesywnie pojawiać się w najbliższych tygodniach.