Nowy regulamin
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

cracovia maraton zapisy 2022jpg

ZIS Kraków: 17 stycznia został opublikowany nowy regulamin 19. Cracovia Maraton, który odbędzie się 24 kwietnia 2022 roku. Dokument został przygotowany w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, powodującą wyjątkowe okoliczności wymagające wprowadzenia szczególnych środków i rozwiązań. Ustalony został limit startujących – 5000 zawodników. Liczymy, że w tym roku spotkamy się na starcie krakowskiego maratonu w tradycyjnym terminie. W związku z powyższym, 9 lutego zostaną wznowione zapisy do najbliższej edycji imprezy.

Poprzednia, 18. odsłona Cracovia Maraton odbyła się 28 kwietnia 2019 roku. W 2020 i 2021 roku obostrzenia i regulacje związane z pandemią koronawirusa nie pozwoliły na organizację imprezy w tradycyjnej formule, jesienią 2020 roku rywalizowaliśmy wirtualnie w ramach charytatywnego projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).

Zapisy do 19. Cracovia Maraton zostały wstrzymane, a na liście startowej na ten moment widnieje 3797 osób. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, który dotychczas nie zdecydowali się wystąpić o zwrot opłaty startowej i zostać z nami!

Wprowadzenie nowego regulaminu 19. Cracovia Maraton oznacza, że zawodnicy, którzy wcześniej zapisali się na listę startową i uiścili wpisowe, a teraz chcą zrezygnować z udziału w zaplanowanym na 24 kwietnia biegu, do 31 stycznia 2022 roku mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej – wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wiadomości wpisując „zwrot opłaty za 19. Cracovia Maraton”, a w treści imię, nazwisko i adres e-mail, na który dokonana była rejestracja. W przypadku, gdy płatność była dokonana Blikiem należy podać dodatkowo: numer konta i adres zamieszkania – jest to konieczne do zwrotu opłaty na konto bankowe.

Po 31 stycznia 2022 roku rezygnacja z udziału w 19. Cracovia Maraton nie będzie możliwa, a pozostanie na liście startowej oznacza akceptację nowego regulaminu.

Wprowadzona została możliwość przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika – najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2022 roku. Szczegółowa instrukcja została opisana TUTAJ.

W przypadku chęci dokonania zmian w zgłoszeniu do 19. Cracovia Maraton (adresu, rozmiaru koszulki itp.), prosimy o przesłanie widomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując „korekta zgłoszenia 19. Cracovia Maraton”, a w treści wszystkie dane, które mają zostać zmienione.

Zawodnicy, którzy nie wystąpią o zwrot opłaty startowej będą wpisani na nową listę startową, na której zostaną usunięte wcześniej przydzielone numery startowe – wzorem zorganizowanych jesienią 2021 roku 14. Biegu Trzech Kopców i 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, numery startowe będą nadawane w Biurze Zawodów podczas weryfikacji.

Opublikowany został również nowy regulamin 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach. W tym przypadku również wprowadzony został limit startujących – 100 zawodników.

W przypadku rezygnacji z udziału w imprezie, do 31 stycznia 2022 roku prosimy o przesłanie widomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując „rezygnacja z udziału w 19. Cracovia Maraton”, a w treści imię, nazwisko i adres e-mail, na który dokonana była rejestracja.

Pozostałe zasady są analogiczne z obowiązującymi biegaczy.

W przypadku chęci dokonania zmian w zgłoszeniu do 19. Cracovia Maraton (adresu, rozmiaru koszulki itp.), prosimy o przesłanie widomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wpisując „korekta zgłoszenia 19. Cracovia Maraton”, a w treści wszystkie dane, które mają zostać zmienione.

Zawodnicy, którzy nie zgłoszą faktu rezygnacji z udziału w 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach będą wpisani na nową listę startową, na której zostaną usunięte wcześniej przydzielone numery startowe – wzorem zorganizowanych jesienią 2021 roku 14. Biegu Trzech Kopców i 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, numery startowe będą nadawane w Biurze Zawodów podczas weryfikacji.

Informacje odnośnie nowych regulaminów wydarzeń towarzyszących 19. Cracovia Maraton – zaplanowanych na 23 kwietnia Biegu Nocnego na 10 km oraz Cracovia Maraton na Rolkach i 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego będą sukcesywnie pojawiać się w najbliższych tygodniach.

REKLAMA

poznan maraton 2023