Strona zawodów 
Dział poświęcony imprezie

1024x680 cm 19

ZIS Kraków: Z uwagi na ciągły brak możliwości zaplanowania, przygotowania i przeprowadzenia – nawet w ograniczonej formule – klasycznej imprezy biegowej, co wynika ze związanych z sytuacją epidemiczną obostrzeń i regulacji, planowany na 25 kwietnia 2021 roku 19. Cracovia Maraton nie odbędzie się. Tym samym, wydarzenia towarzyszące wyznaczone na 24 kwietnia – Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Bieg Nocny na 10 km również nie zostaną zorganizowane.

Wzorem Organizatorów innych imprez biegowych z kraju i całego świata, musimy zrezygnować ze starań o przeprowadzenie wiosennej imprezy. Nieustępująca pandemia koronawirusa, a przede wszystkim brak informacji i wytycznych odnośnie dłuższej perspektywy obowiązywania regulacji i obostrzeń dotyczących sportu, w tym możliwości i ewentualnych zasad organizacji imprez sportowych o charakterze biegowym, zmusiły nas do rezygnacji z kolejnego wyznaczonego terminu 19. Cracovia Maraton.

Biorąc pod uwagę, że mamy nadzieję na organizację jesienią 14. Biegu Trzech Kopców i 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, a w drugim półroczu 2021 roku w Krakowie planowane są również inne wydarzenia sportowe, nie chcemy też przekładać imprezy na ten czas.

Razem ze Związkiem Organizatorów Sportu Masowego, cały czas podejmujemy działania zmierzające do wypracowania konsensusu z władzami państwowymi i sanitarnymi, a przede wszystkim uzyskania „zielonego światła” dla organizacji w tym roku wydarzeń sportowych w jakkolwiek ograniczonej, acz tradycyjnej formule, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Korona Maratonów Polskich
Wszystkie informacje odnośnie Korony Maratonów Polskich można znaleźć w osobnym komunikacie. W przypadku pojawienia się nowych faktów, zasady starania się o odznakę Korony Maratonów Polskich będą dostosowywane do bieżącej sytuacji.

Zapisy i opłata startowa
Wszyscy, którzy są zapisani na listy startowe i uiścili opłaty za udział w 19. Cracovia Maraton, Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Biegu Nocnym na 10 km do 30 kwietnia 2021 roku mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej – wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na zwrot opłat.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich zawodników do pozostania z nami – osoby, które nie wystąpią o zwrot opłaty startowej będą miały przeniesione wpisowe na 2022 rok.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się w tradycyjnej formule na starcie krakowskiego maratonu i wydarzeń towarzyszących!