Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

18 cracovia maraton 2019 24

W ostatnich dniach na Facebooku organizatora maratonu w Krakowie pojawił się wpis, z którego wynika, że decyzja co będzie z tegorocznym biegiem zostaje wstrzymana do lutego 2021.

Decyzję odnośnie terminu i formuły 19. Cracovia Maraton oraz imprez towarzyszących ostatecznie podejmiemy na przełomie stycznia i lutego 2021 roku, na bieżąco obserwując rozwój sytuacji epidemicznej i wynikających z tego faktu obostrzeń i regulacji. - pisze organizator.

Pełen wpis poniżej:

"Drodzy Biegacze!
Znów będzie długo, ale chcemy Wam coś przekazać - choćby tak, wirtualnie.

Za kilkanaście dni kończy się trudny dla wszystkich rok. Przede wszystkim, mamy nadzieję, że jesteście zdrowi i przetrwaliście ten czas dbając o swoją kondycję fizyczną na tyle, na ile było to możliwe. Chyba przyznacie nam rację, że jak nigdy dotąd uświadomiliśmy sobie, jak ważne są dla nas emocje związane ze sportem i wspólne przeżywanie sukcesów.

My, organizatorzy cierpliwie czekamy na to, co przyniosą kolejne dni i tygodnie i mamy nadzieję, że w końcu nadejdzie ten czas, kiedy będziemy mogli zakasać rękawy i w końcu wpaść w wir organizacyjnych przygotowań... Bardzo nam tego brakuje!

18 cracovia maraton 2019 21

Pytacie, kiedy wznowimy zapisy do 19. Cracovia Maraton.

W tym momencie na liście startowej królewskiego dystansu mamy ponad 4000 biegaczy, doliczając do tego imprezy towarzyszące to przeszło 6000 osób.

Wiemy, jak ważne jest mieć plan na Nowy Rok, móc wpisać w kalendarz upragniony bieg, rozpocząć przygotowania... Wiemy też, że niełatwo jest później pogodzić się z faktem kolejnego przesunięcia terminu wydarzenia - trzeba wszystko przeorganizować - od formy po rezerwacje noclegów etc.

Dlatego też - odpowiadając na setki zapytań - wstrzymamy się na razie z ponownym uruchomieniem zapisów do biegów. Musimy jeszcze chwilę wytrwać. Mamy nadzieję, że jesteśmy już blisko powrotu do sportowej normalności.

Decyzję odnośnie terminu i formuły 19. Cracovia Maraton oraz imprez towarzyszących ostatecznie podejmiemy na przełomie stycznia i lutego 2021 roku, na bieżąco obserwując rozwój sytuacji epidemicznej i wynikających z tego faktu obostrzeń i regulacji.

Jeśli sytuacja pozwoli, planujemy wznowić zapisy na 60 dni przed terminem wydarzenia. W tym momencie nie liczy się już łamanie rekordów frekwencji, tylko możliwość spotkania się z Wami po tak długim okresie rozłąki w bezpiecznych warunkach.

Wytrzymajcie jeszcze chwilę i pamiętajcie, że nic nie zatrzyma biegania, a Kraków zawsze będzie biegł razem z Wami!

Dbajcie o siebie i innych, żebyśmy mogli w końcu usłyszeć wyczekiwany wystrzał startu i utwór AC/DC na rozpoczęcie 19. Cracovia Maraton."

Informacja ta jest smutnym zwiastunem tego co może wydarzyć się na wiosnę... czyli prawdopodobnego odwoływania imprez biegowych. Jak wiecie organizacja dużego maratonu to praca rozłożona na kilka miesięcy. Jeśli teraz nie ruszy machina organizacyjna, to imprezy wiosenne są zagrożone. W obecnej sytuacji epidemiologicznej, nic nie wskazuje na to, aby był sens  zaczynać takie prace... niestety...