Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

cracovia baner 1

ZIS Kraków: Z uwagi na wczorajsze wystąpienie Prezesa Rady Ministrów i zaostrzenie regulacji prawnych w walce z pandemią a także prognozowany wzrost zakażeń koronawirusem, podjęliśmy niełatwą decyzję o przeniesieniu biegu tradycyjnego na dystansie maratońskim oraz sztafety maratońskiej na bieżniach w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) do świata wirtualnego. Nie zatrzymujemy się jednak i nadal łączmy z zawodnikami na całym świecie w biegu wirtualnym! Nasz cel pozostaje niezmienny – pomoc Oddziałowi Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Biegajmy sobie i innym na zdrowie!

Na kilka dni przed upragnionym startem podjęliśmy bardzo trudną decyzję o przeniesieniu biegu tradycyjnego na dystansie maratońskim dla 250 osób i sztafety maratońskiej na bieżniach z wyjątkowymi gośćmi do świata wirtualnego. Wasze zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze. Sytuacja wymagała i wciąż wymaga od nas rozwagi i odpowiedzialności.

Podjęta decyzja jest niezwykle trudna. Włączając bieg tradycyjny do projektu PZU Cracovia Maraton to-ge(t)-ther(e) do końca wierzyliśmy, że będziemy mogli, choć z częścią z Was, spotkać się na żywo, pierwszy raz w tym roku. Marzenia o wspólnym przeżywaniu emocji w Krakowie musimy kolejny raz odłożyć na później.

Razem biegamy i będziemy biegać – sobie i innym na zdrowie!

Osoby, które zostały zakwalifikowane na listę startową biegu tradycyjnego zachęcamy do pozostania z nami i przyłączenia się do wirtualnego maratonu! Zachęcamy Was do symbolicznego przebiegnięcia 42 km i 195 m w pierwotnie ustalonym terminie – 8 listopada 2020 roku. Możecie zrobić to w dowolnej lokalizacji, przez całą niedzielę. Ważne jednak, abyście zmieścili się w regulaminowym limicie czasu – 4,5 godziny od rozpoczęcia biegu.

Stworzymy odrębną klasyfikację, a sześć najlepszych zawodniczek i sześciu najlepszych zawodników otrzyma nagrody rzeczowe. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie czasu zarejestrowanego w aplikacji. Szczegóły techniczne dotyczące rejestracji otrzymacie na adres e-mail.

Oczywiście, wszyscy uczestnicy biegu tradycyjnego, którzy ukończą maraton w wyznaczonym terminie otrzymają pamiątkowy medal PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).

Wszyscy biegacze, którzy dołożyli cegiełkę w ramach opłaty za bieg tradycyjny mogą utrzymać swoją wpłatę na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

„Walczymy o coś nieporównywalnie istotniejszego niż tylko osobiste ambicje, charytatywnie można pobiec na więcej niż 100%”

„Dbajmy o siebie nawzajem, zwłaszcza w tak trudnych czasach!”

Pamiętajmy, że w naszym projekcie PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) walczymy jednak o coś ważniejszego niż miejsce na podium czy poprawa rekordu życiowego. Mamy #WspólnyCel – kwota zebrana z opłat startowych biegu tradycyjnego, opłat za pakiety startowe premium biegu wirtualnego oraz środki pozyskane od Sponsorów zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Od 19 października trwają wirtualne zmagania, do których przyłączyło się już blisko 950 zawodników z Polski i zagranicy. Uczestnicy mają do wyboru różne dystanse: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km i 42,195 km. Wydarzenie realizowane jest za pośrednictwem aplikacji PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e). Dzięki temu, wszyscy pełnoletni chętni, bez względu na lokalizację, mogą wziąć udział w wyzwaniu.

Do końca wirtualnego wyzwania pozostało cztery dni – dołączcie do nas. Pokażmy, że pomimo przeciwności losu wciąż mamy #WspólnyCel. Tym celem pozostaje niezmiennie powrót do normalnej, sportowej rzeczywistości.

Pamiętajcie! ,,Pomoc innym to coś naturalnego. Dobro wraca!”

Rok 2020 przypomniał nam jednak o jednym – sport łączy i teraz mocniej niż kiedykolwiek musimy pokazać, że jesteśmy w tym razem. Nauczył nas, że bez względu na lokalizację możemy być razem (#together) i może jeszcze nie teraz, ale niebawem wygramy tę walkę i spotkamy się na starcie niejednego biegu – czy to w Krakowie, czy w Poznaniu, Warszawie, Dębnie, we Wrocławiu... Nie poddawajmy się, dbajmy o siebie i innych, bez względu na lokalizacje połączmy się na sport(n)owo i nie zapominajmy, że jeszcze będzie pięknie! Razem możemy więcej, dlatego mamy nadzieję, że pozostaniecie z nami i dołączycie do wirtualnego wydarzenia, które trwa do 8 listopada włącznie. Pokażmy, że biegania nie zatrzyma nic!