Strona imprezy
 Informator dla uczestników biegu tradycyjnego
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

cracovia baner 1

ZIS Kraków: Do startu biegu tradycyjnego w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) pozostało dziesięć dni. 8 listopada 250 uczestników rozpocznie zmagania na królewskim dystansie na Błoniach Krakowskich. Równocześnie z zawodnikami wystartuje sztafeta maratońska na bieżniach. Od 10 dni łączymy się także z zawodnikami na całym świecie w biegu wirtualnym. Mamy bowiem jeden, wspólny cel – pomoc Oddziałowi Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Biegajmy sobie i innym na zdrowie!

Dziesięć dni do upragnionego wystrzału na start. Dziesięć dni dla zawodników do przygotowania optymalnej formy. Dziesięć dni dla nas, Organizatorów, aby 8 listopada spotkać się na Błoniach Krakowskich i zapewnić Wam, uczestnikom nie tylko świetną imprezę, ale także bezpieczeństwo, stosując się do obowiązujących wytycznych.

Biegajmy sobie i innym na zdrowie!

Projekt PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) to dla Was, uczestników jedna z niewielu okazji do spotkania się na starcie biegowego wydarzenia w 2020 roku. Dla nas – Organizatorów pierwsza w tym roku możliwość na spotkanie się z Wami i świętowanie wspólnych sukcesów.

Pamiętajmy jednak, że mamy #WspólnyCel – kwota zebrana z opłat startowych w biegu tradycyjnym, opłat za pakiety startowe premium biegu wirtualnego oraz środki pozyskane od sponsorów zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Biegamy sobie i innym na zdrowie!

Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim wystartuje 8 listopada o godz. 10:00 z deptaku przy al. 3 Maja na Błoniach Krakowskich. Organizatorzy ustalili limit czasu na pokonanie trasy – 4,5 godziny. Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia niespełna 12 okrążeń wokół Błoń. Start i meta zlokalizowane będą w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

Wkrótce przekażemy Wam niezbędne zasady, do których powinniście się stosować. Musimy to zrobić razem (#together), dlatego prosimy o przestrzeganie wyznaczonych przez nas zaleceń. Wspólnie dotrzemy do mety!

8 listopada, równocześnie z maratończykami, na bieżniach rywalizować będą wyjątkowi goście. W pomoc dla Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie włączyli się sportowcy (m.in. Jerzy Dudek, Grzegorz Sudoł i Ada Palka), aktorzy związani z Krakowem (m.in. Andrzej Popiel i Mateusz Janicki) oraz Sponsorzy i Partnerzy (PZU, ASICS, Superbet).

Walczymy o coś nieporównywalnie istotniejszego niż tylko osobiste ambicje, charytatywnie można pobiec na więcej niż 100%!

W załączeniu znajduje się informator dla uczestników biegu tradycyjnego.
Informator dla uczestników biegu tradycyjnego