Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

F91A0050 1024

MCH/ZIS: We wtorek, 6 października, w Pawilonie Medialnym Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana odbył się briefing prasowy dotyczący projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e). Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim dla 250 osób oraz bieg wirtualny – to propozycje, które tej jesieni dla biegaczy przygotowali Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz PZU – wieloletni Sponsor Tytularny imprez organizowanych w podwawelskim grodzie. Bieg tradycyjny odbędzie się 8 listopada. Dużo wcześniej, bo 19 października, ruszą na trasy wirtualni biegacze. Do wyboru jest dystans 5, 10 i 13 km, a także wirtualny półmaraton i maraton. Zapisy już od 8 października.

Te wydarzenia oraz akcja specjalna 8 listopada odbędą się właśnie w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e), dzięki któremu miłośnicy biegania będą mogli połączyć się ze sobą i uczestniczyć w sportowej rywalizacji.

W briefingu udział wzięli: Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i biegów organizowanych przez ZIS, Magdalena Nowak-Obrzut – Zastępca Dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych, lek. med. Julia Stopyra – Ordynator Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego, Beata Popadiak – ASICS FrontRunner Community Manager Global, Grzegorz Sudoł – trener AZS AWF Kraków Masters, Andrzej Popiel – aktor, kapitan sztafety „Ambasadorzy” oraz dr n. med. Paweł Skowronek z Centrum Ortopedii i Traumatologii Sportowej SPORTOKLINIK.

Dyrektor Krzysztof Kowal przedstawił wspólne propozycje ZIS i PZU, wyrażając radość z możliwości sportowej rywalizacji i doświadczania związanych z nią emocji, mimo czasu pandemii.
O szczegółach organizacji biegu tradycyjnego na dystansie maratońskim dla 250 osób i biegu wirtualnego opowiedziała Dyrektor Magdalena Nowak-Obrzut.

8 listopada zorganizowana zostanie również akcja specjalna – sztafeta maratońska na bieżniach. Wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny, edukacyjny i prozdrowotny. Podobnie jak suma zebrana z opłat startowych za udział w biegu tradycyjnym, środki pozyskane od sponsorów zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Wśród siedmioosobowych sztafet, z których każda będzie miała za zadanie pokonanie dystansu 42 km i 195, zobaczymy m.in.: drużynę ASICS Polska z Beatą Popadiak na czele, zespół aktorów „Ambasadorzy” z kapitanem Andrzejem Popielem czy Cracovia Maraton Team pod przewodnictwem trzykrotnego olimpijczyka, brązowego medalisty mistrzostw świata i srebrnego medalisty mistrzostw Europy w chodzie sportowym, a obecnie trenera prowadzącego przygotowania do imprez biegowych organizowanych przez ZIS – Grzegorza Sudoła.

Podczas briefingu zaprezentowane zostały koszulki techniczne projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) marki ASICS, jakie w pakietach startowych otrzymają uczestnicy biegu tradycyjnego na dystansie maratońskim dla 250 osób oraz ci biegacze, którzy zdecydują się na pakiety premium biegu wirtualnego.

W drugiej części spotkania na pytania dotyczące kwestii związanych ze zdrowym bieganiem odpowiadali eksperci z zakresu medycyny sportowej: dr n. med. Paweł Skowronek, dr n. med. Michał Skowronek i dr n. med. Łukasz Dutka – przedstawiciele Centrum Ortopedii i Traumatologii Sportowej SPORTOKLINIK, partnera merytorycznego prowadzonej przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie kampanii Połączmy się na sport(n)owo.

cracovia konf zis

cracovia konf zis1

koszulki cracovia