Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

PZU Cracovia Maraton baner

Choć 19. PZU Cracovia Maraton został przeniesiony na 25 kwietnia 2021 roku, to jednak w tym roku odbędzie się również bieg stacjonarny dla 250 osób pod hasłem to-ge(t)-ther(e) (zapisy rozpoczną się 8 października). Sponsorem tytularnym wydarzenia zostało PZU. Organizatorzy zapraszają również na bieg wirtualny. Poniżej prezentujemy pełny komunikat nadesłany przez rzecznika PZU.

Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim dla 250 osób oraz bieg wirtualny – to tylko część niespodzianek, jakie tej jesieni dla biegaczy przygotowali PZU – wieloletni sponsor tytularny biegów organizowanych w ramach Królewskiej Triady Biegowej oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Bieg tradycyjny odbędzie się 8 listopada. Dużo wcześniej, bo już 19 października, ruszą na trasy wirtualni biegacze. Do wyboru jest dystans 5, 10 i 13 km, a także wirtualny półmaraton i maraton.

PZU Cracovia Maraton rusza pod hasłem to-ge(t)-ther(e), które ma zachęcić miłośników biegania by, mimo pandemii koronawirusa, połączyli się ze sobą i wzięli udział w sportowej rywalizacji choćby wirtualnie. Na trasę maratonu 250 biegaczy ruszy 8 listopada. Kwota uzyskana z opłat startowych zostanie przeznaczona na rzecz oddziału dziecięcego w jednoimiennym Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Cieszę się, że mimo pandemii uda nam się w tym roku zaproponować biegaczom sportowe emocje. Bieg na dystansie maratońskim wokół Błoń Krakowskich będzie miał wymiar bardziej symboliczny niż sportowy. Oczywiście, każdy pobiegnie aby uzyskać jak najlepszy czas. Jako organizatorzy chcemy jednak przede wszystkim pokazać, że jesteśmy razem, że w czasie pandemii, przy zachowaniu dystansu społecznego oraz przestrzeganiu obowiązujących regulacji można bezpiecznie rywalizować. Chcemy pokazać, że nic tak nie łączy ludzi jak sport i związane z nim emocje. Wartym podkreślenia jest fakt, że kwota uzyskana z opłat startowych zostanie przeznaczona na rzecz oddziału dziecięcego w jednoimiennym Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Cieszę się, że nasz partner, wieloletni sponsor tytularny biegów organizowanych w ramach Królewskiej Triady Biegowej, PZU, po raz kolejny aktywnie uczestniczy w naszych działaniach

– powiedział Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i biegów organizowanych przez ZIS.

Sport to najlepsza inwestycja w zdrowie i jakość życia, dlatego od lat chętnie wspieramy imprezy biegowe. Jestem pewna, że PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) będzie niezapomnianym przeżyciem sportowym, mimo pandemii i związanym z nią licznych obostrzeń sanitarnych – powiedziała Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie.

Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim wystartuje 8 listopada o godz. 10:00 z deptaku przy al. 3 Maja na Błoniach Krakowskich. Do pokonania będzie niespełna 12 okrążeń wokół Błoń. Start i meta maratonu zlokalizowane będą w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Ze względu na ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa, w biegu może wziąć udział tylko 250 osób. Zapisy rozpoczną się 8 i zakończą 12 października. Losowanie uczestników i osób, które trafią na listę rezerwową odbędzie się 12 października. Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie internetowej pzucracoviamarton.pl. Bieg zostanie przygotowany z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego obowiązujących aktualnie dla organizacji tego typu wydarzeń. W strefie startu każdy uczestnik będzie miał zapewnioną wymaganą przestrzeń, obowiązywał będzie nakaz zasłaniania ust i nosa.

Bieg wirtualny w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

Liczba miejsc w krakowskim biegu organizowanym w tradycyjnej formule jest mocno ograniczona, ale wirtualne trasy są otwarte dla wszystkich miłośników biegania. Biegi będą realizowane za pośrednictwem istniejącej już aplikacji wykorzystywanej przy okazji wirtualnego treningu PZU Cracovia Maraton Challenge – aplikacja zmieni nazwę na PZU Cracovia Maraton to-ge(t)-ther(e). Można będzie zmierzyć się na wybranym przez siebie dystansie w każdym zakątku Polski. Do wyboru jest bieg na 5, 10 i 13 km, a także półmaraton i maraton (dystanse, na których ZIS organizuje co roku tradycyjne biegi). Aplikacja biegowa startuje 19 października, będzie można z niej korzystać do 8 listopada. Zapisy do biegów wirtualnych będą prowadzone od 8 października.