Strona imprezy
Strona internetowa kampanii

Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

zis sportowo2

ZIS Kraków: Zawodnicy wznowili treningi i podzielili się z nami swoimi odczuciami z okresu społecznej izolacji. Opowiedzieli nam również o swojej miłości do sportu. Prezentujemy spot „Połączmy się na sport(n)owo” – wstęp do serii spotkań z naszymi mistrzami.

Kolarz Rafał Majka – brązowy medalista olimpijski, zwycięzca Tour de Pologne, wychowanek WLKS Krakus Swoszowice, wioślarka Maria Sajdak – brązowa medalistka olimpijska, mistrzyni świata i Europy, zawodniczka AZS AWF Kraków, chodziarz Grzegorz Sudoł – trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy, a obecnie trener AZS AWF Kraków Masters i wykładowca akademicki, koszykarka Ewelina Kobryn – mistrzyni WNBA, Euroligi, EuroCup, wielokrotna mistrzyni Polski, wieloletnia zawodniczka Wisły Kraków, a także inni związani z Krakowem sportowcy aktywnie włączyli się w prowadzoną przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie kampanię, mającą na celu „odmrażanie” sportu i wspólny powrót do aktywności fizycznej.

2020 rok miał przynieść nam wiele sportowej radości. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa postawiła nas jednak przed trudnym zadaniem i miała ogromny wpływ na naszą aktywność fizyczną. Musieliśmy zrezygnować z treningów na zewnątrz, nie mogliśmy spotykać się w grupie, wszystkie imprezy sportowe – zarówno te dla profesjonalistów, jak i amatorów – zostały przełożone lub odwołane. W jednym momencie wszystkie nasze plany zostały przewartościowane. Jak nigdy dotąd, uświadomiliśmy sobie, jak ważne są dla nas emocje związane ze sportem.

Te, które wywołuje rywalizacja podczas zawodów i wydarzeń sportowych, jak i te spowodowane wspólnym treningiem, czy nawet indywidualnymi zajęciami na otwartej przestrzeni. Zawodnicy zdali sobie sprawę z tego, że lata, miesiące, godziny przygotowań do startu w wymarzonej imprezie muszą zostać odłożone na później. Do nas – organizatorów – dotarło, że musimy przesunąć w czasie nie tylko same wydarzenia sportowe, ale przede wszystkim możliwość spotkania się z Wami i świętowania wspólnych sukcesów.

Dostaliśmy jednak zielone światło dla sportu! Dlatego przygotowaliśmy kampanię, w której chcemy Połączyć się na Sport(n)owo! Bo nic tak nie łączy ludzi jak sport! Celem jest „odmrażanie” sportu, wspólny powrót do aktywności fizycznej, połączenie się na nowo z innymi zawodnikami, amatorami, wszystkimi miłośnikami sportu! Oczywiście pamiętając o zaleceniach i stosując się do wytycznych oraz regulacji.

Dodatkowo, z myślą o uczestnikach naszych imprez biegowych, opracowujemy również wyzwania wirtualne. Chcemy przedstawić ciekawe propozycje, które obudzą w nas ducha rywalizacji i na nowo pozwolą przeżyć sportowe emocje.

Wracamy do sportowej rzeczywistości, która jest zupełnie inna niż ta, którą znaliśmy dotychczas. Wchodzimy do niej z #RóżnymiMotywacjami, pamiętając o tym, że mamy #WspólnyCel – #JednąPrzyszłość! Mamy nadzieję, że Połączymy się na Sport(n)owo i w nieodległym czasie będziemy mogli powiedzieć #FiniszujMYrazem!

W spocie wystąpili:
Andżelika Stefańska, Ewelina Kobryn, Grzegorz Sudoł, Hokeiści Comarch Cracovia, Kraków Football Kings, Maria Sajdak, MTB Academy, Piłkarki ręczne KS Cracovia 1906, Rafał Majka, Szermierze KS Cracovia 1906

zis sportowo3

19 lipca specjalny trening ogólnorozwojowy z elementami sprawnościowymi

19 lipca czeka nas już czwarte wydarzenie w ramach kampanii Połączmy się na sport(n)owo, mającej na celu „odmrażanie” sportu i wspólny powrót do aktywności fizycznej. W najbliższą niedzielę, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz My Fitness Place zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat do wzięcia udziału w specjalnym treningu ogólnorozwojowym z elementami sprawnościowymi. Zajęcia odbędą na terenie KS Orzeł Piaski Wielkie przy ul. Niebieskiej 2 w Krakowie. Początek o godz. 10:00.

Zajęcia poprowadzą trenerzy z My Fitness Place. Młodych sportowców czeka specjalny trening ogólnorozwojowy. Przygotowany zostanie tor przeszkód, na którym będzie można sprawdzić sprawność i kondycję. Drabinki koordynacyjne, piłki lekarskie, gumy oporowe, hantelki – to niektóre z przyrządów, jakie są przewidziane w ramach ćwiczeń. Ponadto, nie zabraknie rywalizacji – wyścigów z elementami koordynacyjnymi i zwinnościowymi, a także gier i zabaw.

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest zgłoszenie zawodnika/zawodniczki przez opiekuna prawnego – poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej www.zapisy.zis.krakow.pl.
Przed zarejestrowaniem uczestnika/uczestniczki należy zapoznać się z regulaminem wydarzenia.

Ustalony został limit uczestników, który wynosi 50 osób. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych uczestnicy powinni posiadać obuwie na zmianę.

Na wydarzenie zapraszają PZU – Sponsor Tytularny 19. PZU Cracovia Maraton oraz Wawel SA i Wodociągi Miasta Krakowa – Partnerzy akcji.
Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.