Strona imrezy
Relacja 2019
  Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

mini maraton 2020 zap 1
ZIS Kraków: Tradycyjnie już, na dzień przed krakowskim maratonem – czyli w tym roku w sobotę, 25 kwietnia – specjalistów od krótszych dystansów i mniej zaawansowanych miłośników biegania zapraszamy do wzięcia udziału w rywalizacji na dystansie 4,2 km. 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXXX, ze startem i metą na deptaku przy al. 3 Maja na Błoniach Krakowskich, rozpocznie się o godz. 12:30.

Pierwsza odsłona Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego miała miejsce w 2006 roku. Bieg odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

1/10 dystansu maratońskiego należy pokonać w czasie do 45 minut. Ostateczny przebieg trasy jest uzależniony od stanu prac remontowych ul. Na Błonie. Możliwa jest alternatywna wersja trasy, prowadzącej również ulicami przy Błoniach Krakowskich.

W tym roku limit startujących to 1000 zawodników. W 15. Mini Cracovia Maraton mogą wziąć udział osoby, które do dnia 25 kwietnia 2020 roku ukończą 13 lat. Na szyi każdego, kto przekroczy linię mety zawiśnie pamiątkowy medal. Dla najlepszych w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych przewidziane są nagrody. Szczegóły znajdują się w regulaminie biegu, a zgłoszenia internetowe przyjmowane są TUTAJ.

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku!

mini maraton 2020 zap 2

mini maraton 2020 zap 3

mini maraton 2020 zap 4

mini maraton 2020 zap 5