Strona imprezy
 Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

cracovia dycha plakat

ZIS Kraków: Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji Biegu Nocnego na 10 km, który już po raz siódmy będzie towarzyszył krakowskiemu maratonowi. W 2020 roku, trzeci raz z rzędu impreza zostanie zorganizowana w wieczór poprzedzający Cracovia Maraton. 25 kwietnia o godz. 21:30 uczestnicy biegu znów wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym!

Po drodze zawodnicy napotkają historyczne budynki, budowle sakralne, a także nowoczesne, charakterystyczne dla naszego miasta obiekty, znane z tras krakowskich: maratonu, półmaratonu czy Biegu Trzech Kopców. Szczegółowa trasa Biegu Nocnego na 10 km zostanie opublikowana po uzyskaniu atestu PZLA, World Athletics (dawniej IAAF) i AIMS.

Dystans 10 km należy pokonać w czasie nie dłuższym niż 1,5 godziny (z tym że pierwsze 5 km trzeba przemierzyć w maksymalnie 45 min).

Ustanowiony został limit uczestników – 5000. W biegu mogą wziąć udział osoby, które do dnia 25 kwietnia 2020 roku ukończą 18 lat.

cracovia dycha 2

Do 31 marca opłata startowa wynosi 50 zł. Od 1 kwietnia do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (18 kwietnia) będzie to 80 zł, a w Biurze Zawodów (w przypadku niewyczerpania limitu startujących) – 24 i 25 kwietnia, w holu pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20 – 150 zł.

Z regulaminem biegu można się zapoznać TUTAJ, a zapisy internetowe prowadzone są TUTAJ.

cracovia dycha 1

Strona internetowa imprezy: www.biegnocny.pl
Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku

cracovia dycha 3