Fotorelacja 2019 (fot. Dorota Szota)
Regulamin
Strona imprezy

Dział poświęcony imprezie - Cracovia Maraton

GRU 3004


ZIS Kraków: Trzeci najlepszy maraton świata w rankingu serwisu Sole Supplier, największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce, a drugi pod względem liczby uczestników w całym roku – to właśnie Cracovia Maraton! Wszystkich, którzy myślą o zmierzeniu się z dystansem 42 km i 195 m w pierwszej części sezonu 2020 zapraszamy do wzięcia udziału w 19. edycji imprezy, która odbędzie się 26 kwietnia! Początkowa opłata startowa w wysokości 90 zł obowiązuje jeszcze do końca stycznia.

Cracovia Maraton przyciąga biegaczy z całego świata, będąc najbardziej międzynarodowym spośród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W grudniu minionego roku brytyjski serwis internetowy Sole Supplier dokonał oceny maratonów posiadających certyfikaty IAAF. Analizie poddano 81 imprez z całego świata. Krakowski bieg znalazł się w tym doborowym gronie jako jedyny reprezentant Polski.
Pod uwagę wzięto wiele czynników związanych z organizacją, a także warunki środowiskowe. W końcowym rankingu Cracovia Maraton zajął trzecie miejsce!

Zgodnie z hasłem „Z historią tle”, w tym roku po raz kolejny start i meta krakowskiego maratonu usytuowane będą na Rynku Głównym, a uczestnicy przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. Na trasie nie zabraknie też nowoczesnych wizytówek Krakowa – jak TAURON Arena Kraków czy Centrum Kongresowe ICE.

image002

Oprócz zgłoszeń indywidualnych, możliwe są również zapisy grupowe dla co najmniej dziesięcioosobowych drużyn, reprezentacji klubów, stowarzyszeń czy firm. Szczegóły znajdują się w regulaminie 19. Cracovia Maraton.
Poza klasyfikacją generalną i kategoriami wiekowymi, przewidziane są nagrody dla najszybszych: Polaka, Polki, krakowianina i krakowianki, a także dla najstarszego uczestnika maratonu. Dodatkowe nagrody przyznane zostaną również za ewentualne ustanowienie nowych rekordów trasy Cracovia Maraton.

Organizowane są oficjalne, cykliczne i urozmaicone treningi przygotowujące do startu w 19. Cracovia Maraton. Zachęcamy do udziału w zajęciach, ze szczegółami można zapoznać się TUTAJ.
Zapraszamy również na oficjalny profil Cracovia Maraton na Facebooku!

GRU 2768