W najbliższą niedzielę, 6 stycznia odbędzie się pierwszy trening w ramach oficjalnego cyklu przygotowań do 18. Cracovia Maraton. Razem z klubem AZS AWF Kraków Masters proponujemy wzięcie udziału w serii zajęć i sprawdzianów, dzięki którym skutecznie i pod okiem doświadczonych trenerów przygotujecie się do startu w imprezie, która zostanie zorganizowana 28 kwietnia 2019 roku.  Po krakowskim maratonie treningi będą kontynuowane – zaplanowane są przygotowania do pozostałych wydarzeń wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2019, czyli 13. edycji Biegu Trzech Kopców (29.09.2019) i 6. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego (13.10.2019).

Kiedy:

Startujemy 6 stycznia 2019 roku (niedziela) o godz. 10:00 – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Będziemy się spotykać w każdą niedzielę o 10:00, w tym samym miejscu. Raz w miesiącu będziemy organizować treningi wyjazdowe – do Puszczy Niepołomickiej czy do Lasku Wolskiego. Będziemy Was wcześniej informować o miejscu i godzinie takich spotkań.
Pierwszy zaplanowany jest na 27 stycznia, w Puszczy Niepołomickiej.

Dodatkowo, raz w miesiącu organizowane będą treningi halowe.
Pierwszy odbędzie się już w najbliższą środę, 9 stycznia o godz. 18:00, w hali lekkoatletycznej AWF Kraków przy ul. Śniadeckich 12b.

Treningi w styczniu:

6.01.2019, 13.01.2019, 20.01.2019 – zbiórka przed TAURON Areną Kraków
27.01.2019 – trening wyjazdowy w Puszczy Niepołomickiej
9.01 – trening halowy (hala lekkoatletyczna AWF Kraków przy ul. Śniadeckich 12b)

Podczas styczniowych treningów będziemy pracować nad elementami wytrzymałości - tzw. ,,ładowanie kilometrów”. Będziemy zwracać również uwagę na technikę biegania, poznawać grupę (jej poziom zaawansowania). Nie będą nam obojętne ćwiczenia siły biegowej, gdyż jest to spójny element z rozwojem kompleksowym biegania. Pod okiem fachowców uczestnicy będą mieć pewność, że te elementy zostaną wykonane na miękkim podłożu i odpowiednio technicznie – aby nie wpływały negatywnie na zdrowie.

Cel:
Zima to okres, który jest bazą do wszystkich startów w sezonie. Dlatego warto go przepracować bardzo rzetelnie. Pierwszym docelowym startem jest kwietniowy bieg maratoński – 18. Cracovia Maraton (28.04.2019). Następnie będziemy się przygotowywać do 13. edycji Biegu Trzech Kopców (29.09.2019 r.) i do 6. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego (13.10.2019 r.). Możecie też trenować z nami do innych imprez biegowych.

Kadra trenerska:

Mgr Maria Sławik – trener II klasy LA, czynna zawodniczka i medalistka mistrzostw Polski. Wieloletnie doświadczenie trenerskie;

Dr Joanna Gradek – trener I klasy, trener smovey, była zawodniczka AZS AWF Kraków, finalistka mistrzostw Polski i medalistka Akademickich MP;

Mgr Dariusz Kaczmarski – trener I klasy LA, były maratończyk, założyciel grupy AZS AWF Kraków Masters;

Dr Grzegorz Sudoł – trener I klasy LA, trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w chodzie sportowym;

Dr Konrad Rembiasz – trener II klasy LA, były zawodnik. Wieloletnie doświadczenie trenerskie;

Damian Sator – instruktor LA, zawodnik, medalista mistrzostw Polski, uczestnik MŚ w biegach przełajowych (Chiny). Rekord życiowy na 5000 m: 15:17:88;

Od maja:
Jakub Zięba – instruktor LA, zawodnik, czołowy zawodnik biegów średnich. Rekordy życiowe: 1000 m – 2:32:58; 1500 m – 3:58:48;

Bartosz Zając – instruktor LA, zawodnik, były kolarz, czołowy zawodnik biegów długich. Rekord życiowy w półmaratonie: 1:13:25.

Uwagi:
Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Organizatorzy nie ubezpieczają osób biorących udział w treningach. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Udział w treningach jest bezpłatny.

Oficjalne wydarzenie na Facebooku można znaleźć TUTAJ.

Zajęcia w dniu 6.01.2019 roku

Trening będzie ukierunkowany na ogólną wytrzymałość oraz elementy siły biegowej i sprawności ogólnej. Będziemy trenować na pętlach w Parku Lotników Polskich, przygotowanych obok TAURON Areny Kraków.
Powiemy o wizji treningów, przedstawimy kilka informacji teoretycznych na temat schematu przygotowań do Cracovia Maraton oraz struktury całorocznych przygotowań do biegów wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2019.

Trening halowy w dniu 9.01.2019 roku

Na hali będziemy pracować nad elementami techniki biegu, nad sprawnością ogólną i koordynacją (piłki lekarskie, płotki).

 

{moscomment}