PZU został sponsorem tytularnym tegorocznej edycji Biegu Trzech Kopców oraz Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Tym samym spółka będzie wspierać wszystkie trzy sztandarowe krakowskie imprezy biegowe wchodzące w skład Królewskiej Triady Biegowej, którą już 22 kwietnia rozpocznie 17. PZU Cracovia Maraton.
 
Współpraca PZU z  Krakowem przy organizacji imprez biegowych trwa od pierwszej edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego, która odbyła się w 2014 roku w podwawelskim grodzie. Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem i zostało wyróżnione nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera. Z roku na rok cieszy się również co raz większą popularnością, o czym świadczy wzrastająca  frekwencja, która w 2017 roku osiągnęła już liczbę 8421 biegaczy na starcie i 8338 na mecie.

Sukces półmaratonu skłonił Kraków i PZU do rozszerzenia współpracy o Cracovia Maraton i Bieg Trzech Kopców, w ramach którego uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Podczas tego biegu można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.  Walory imprezy sprawiają, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy. W 2017 r. ustalony ze względu na ograniczoną pojemność trasy limit startujących na 2800 osób został wyczerpany w ciągu zaledwie 5 dni od uruchomienia zapisów internetowych.
 
- PZU zachęca Polaków do zdrowego stylu życia. Firma od lat wspiera ogólnopolskie i lokalne imprezy biegowe. Najbardziej cieszy fakt, że jest to wydarzenie, które łączy Polaków bez względu na wiek, płeć czy przekonania. Nie wynik jest najważniejszy. Liczą się hart ducha, konsekwencja, mobilizacja i wytrwałość. Imprezy biegowe przyciągają nie tylko biegaczy, ale także kibiców, stając się istotnym wydarzeniem w życiu miasta – powiedział Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU.
 
-> 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zorganizowany zostanie 14 października 2018 roku, a zapisy internetowe ruszą 24 kwietnia, tuż po 17. PZU Cracovia Maratonie.
-> 12. PZU Bieg Trzech Kopców odbędzie się 30 września 2018 roku. Przyjmowanie zgłoszeń drogą internetową rozpocznie się 4 czerwca.
 
Zaangażowanie PZU nie ogranicza się jedynie do finansowania biegów, spółka włączona jest również aktywnie w samą organizację wydarzeń oraz kampanię informacyjno–promocyjną.

{moscomment}