Bieganie

Wyniki
Strona Imprezy

recordowa 2020 foto 11

Artur Kujawiński: Dziękujemy! Ponad 2 tys. biegaczek i biegaczy oraz dzieci i młodzież wzięło udział w wyjątkowej edycji 16 Recordowej Dziesiątki.

Edycja ta była wyjątkowa ponieważ w związku z panującą pandemią organizatorzy przeprowadzili wersję wirtualną ale udało się również realnie pobiec zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami z frekwencją do 150 osób.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

stow2Ilona Berezowska: Organizatorzy imprez biegowych zmęczeni przedłużającymi się zakazami, a przede wszystkim brakiem planów rządowych w tej kwestii, połączyli siły i założyli Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych. Razem będą walczyć o przywrócenie możliwości organizacji biegów masowych.

Mamy poczucie, że brak wytycznych w kwestii imprez biegowych jest dla nas krzywdzący - mówił Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski, który przyznał, że nie bez winy samych zainteresowanych, głos środowiska biegowego nie jest dla świata słyszalny.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ja   cz¦Ö+Ť¦ç kajakarska 2
Bartek Sobecki:  W minioną sobotę 27 czerwca w Kaposvar na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy w Quadrathlonie na dystansie sprinterskim. Zawodnicy do pokonania mieli dystans 30 km, na który składało się 750 metrów pływania w jeziorze, 20 km jazdy rowerem, około 5 km kajakiem oraz 5 km biegu. Wszystko to przy pełnym Słońcu i ponad 30 stopniowym upale. W tak trudnych warunkach bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Polski. Krzysztof Wolski z Łodzi wywalczył dwa medale Mistrzostw Europy, brązowy w kategorii open oraz srebrny w kategorii elita.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona Imprezy

maniacka 2020 8

Artur Kujawiński: Jednak udało się ! Wprawdzie w mniejszym gronie, ale w sprzyjających warunkach, z medalami, pacemakerami, a każdy wbiegający mógł poczuć się jak zwycięzca ! Tak, to działo się naprawdę ! Od 1 do 28 czerwca biegaczki i biegacze w całej Polsce, a nawet poza granicami Polski (mamy np. zawodnika biegnącego wirtualnie w Słowenii) solidaryzując się z organizatorami Recordowej Dziesiątki biegają na dystansie 10 km. To już ostatnie dni by podjąć wyzwanie!

W miniony piątek miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, wręcz historyczne! Dokładnie 19 czerwca o godzinie 19 można śmiało uznać, że "odbyła się realnie" z limitem 150 osób, 16. Recordowa Dziesiątka! Wystartowaliśmy wokół toru regatowego Malta, na atestowanej trasie, czyli tak jak podczas pierwszej edycji!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy

laki markowe bieg pamieci 8

Janusz Torzewski: W czasach post epidemicznych każdy biegacz, amator realnej rywalizacji, z obawą śledzi komunikaty organizatorów zawodów i rządowe zalecenia dotyczące organizacji imprez masowych. Narasta niepewność dotycząca umożliwienia jesiennych startów na oczekiwanym przez środowisko poziomie. Brak możliwości organizacji dużych imprez biegowych może się przyczynić do rozwoju lokalnych imprez, borykających się często w okresie jesiennym z problemem frekwencji. Do jednej z takich imprez należy niewątpliwie „Bieg Pamięci dla uczczenia żołnierzy Armii Pomorze walczących w bitwie pod Szczytnem 11-12 września 1939 r.”, która odbywa się w miejscowości Boniewo w woj. kujawsko-pomorskim. IV odsłona Bieg Pamięci odbędzie się 12 września 2020r., na wymagającej trasie o długości 10 km. Organizatorzy zapraszają do uczestniczenia w biegu, który odbędzie się na pewno biorąc pod uwagę bieżące ograniczenia i limit przewidziany na 150 osób.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

angelika mach 3
Robert Zakrzewski: W czasie pandemii sportowcy się nie nudzą. Maratonka Angelika Mach - trzykrotna brązowa medalistka mistrzostw Polski na 10 000 m, rozpoczęła właśnie współpracę z nowym szkoleniowcem. Biegaczka liczy, że pod okiem trenera Jacka Kostrzeby poprawi rekordy życiowe. Jej marzeniem są igrzyska i kierunek Tokio, a póki co kończy sesję, na trzecim kierunku studiów.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Strona FB - TBD

plakat jasna gora maly

Ks. Krystian Strycharski: Jest to 24 godzinna pielgrzymka biegowa w formie sztafety. Każdy z pielgrzymów ma do pokonania 60 km w odcinkach, co 10 km. Przez cały czas pielgrzymowania trwamy we wspólnej modlitwie i uwielbieniu oraz, jak zawsze, spędzamy razem dobrze czas. Biegnie 20 osób. Jesteśmy ludźmi w różnym wieku, zróżnicowanej profesji o wspólnej pasji biegania i miłości do Kościoła.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki   
Zrzutka

Galeria cz. 1 - fot. D.W. Szota
Galeria cz. 2 - fot. D.W. Szota

Galeria - Irena Hulanicka

 bieg k2 pkol 131

W biegu na K2 zaliczanym do Korony Himalajów i Karakorum wróciliśmy prawie do normalności, chociaż brakuje jeszcze pogawędek przy grillowaniu. Ale... Czuło się radość, że znowu "nasza rodzina" jest razem. Przybyło do niej kilkanaście nowych osób, które zamierzają uczestniczyć w całym cyklu, jedynym w Polsce, gdzie można dany bieg odrabiać, nadrabiać i jeszcze rywalizować korespondencyjnie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki (Nieodwołany) Bieg Słonia
Wyniki - Warsaw Track CUP

sobota 20.06.2020 5

Robert Zakrzewski: Choć biegacze tęsknią za startami, to z pewną ostrożnością podchodzą do rozgrywanych imprez. Jeśli ktoś prognozował rekordy frekwencji już w pierwszych startach, to jak się okazuje nie miał racji. Czy to tylko ostrożność? A może oczekiwanie na większe wydarzenia?

W sobotę, 20 czerwca, w Warszawie odbyły się dwie imprezy biegowe – (Nieodwołany) Bieg Słonia, oraz Warsaw Track Cup. Podobna, a nawet większa, liczba wydarzeń jeszcze nie tak dawno była czymś zupełnie normalnym. W każdy weekend, uczestnicy musieli wybierać pomiędzy kilkoma startami, a co wytrwalsi starali się wziąć udział nawet w kilku wydarzeniach. Tak było jednak przed ogłoszeniem pandemii, w innej erze imprez masowych.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

w kopec4a
Robert Zakrzewski: Po tym jak koronawirus pokrzyżował plany startowe, maratończyk Wojciech Kopeć postanowił poszukać nowego wyzwania. Biegacz chce zdobyć Koronę Gór Polskich i to bez żadnego wsparcia. Liczy, że 28 szczytów pokona w jak najszybszym czasie.

Zamiast biegania po Rysach, zawodnik z Olsztynka, w tym roku szykował się do zupełnie innego wyzwania. Chciał wystartować we wszystkich sześciu biegach zaliczanych do elitarnego cyklu World Marathon Majors, zrzeszającego największe maratony świata od Tokio, przez Boston, Londyn, Berlin, Chicago po Nowy Jork. Szybko musiał dokonać korekt w swoich zamiarach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

gss 2

Robert Zakrzewski:  A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Sudety? Na taki pomysł wpadli ultramaratończycy Jarosław Haczyk i Tomasz Pawłowski, który zmierzą się z Głównym Szlakiem Sudeckim. Zwykle wędrowcom przejście 440 km trasy zajmuje kilkanaście dni. Oni chcą biegiem zrobić to w ponad 80 godzin. Wszystko podczas wyzwania „ GSS solo i w duecie”

Główny Szlak Sudecki, to jedna z najdłuższych tras w polskich górach. Prowadzi atrakcyjnymi zakątkami przez Góry Izerskie, przez Karkonosze, Góry Sowie, do Gór Opawskich. Wydaje się jednak, że trasa pozostaje nieco w cieniu bardziej znanego Głównego Szlaku Beskidzkiego, czy Orlej Perci.

Napisz komentarz (5 Komentarzy)

Wyniki
GALERIA - fot. Dorota Szota

dominika stelmach 6h 2fot. Dorota Szota

Robert Zakrzewski: Trasę dłuższą niż ta prowadząca z Krakowa do Jędrzejowa, pokonali uczestnicy biegu „6 godzin pełnej mocy”. Wszystko to bez opuszczania stołecznego stadionu OSiR Targówek. Od liczenia kolejnych okrążeń mogło się zakręcić się w głowie. A było na kogo liczyć i co oglądać.

Po kilku miesiącach przerwy od rozgrywania zawodów, w jedno miejsce udało się zaprosić specjalistów od biegania na ultra długich dystansach. Oprócz Patrycji Bereznowskiej – mistrzyni świata w biegu 24-godzinnym (2017), pobiec miała też Dominika Stelmach – wicemistrzyni świata w biegu górskim (2018), czy też amator z apetytem na szybkie bieganie Dariusz Nożyński (maraton - 2:24:52). Organizator i znany ultramaratończyk Paweł Żuk zapowiadał, że mogą paść najlepsze wyniki w historii tej konkurencji.

Napisz komentarz (4 Komentarze)

 run wisla2

Robert Zakrzewski: Trasę z Warszawy do Krakowa pociągiem można pokonać w niecałe 3 godziny. Ale Brytyjczyk Micheal Nowicki, chce połączyć oba miasta w ciągu ośmiu dni i to biegnąc wzdłuż „królowej polskich rzek”. Dystans liczy prawie 470 km. Wszystko w ramach akcji „Run Wisła 2020”, która ma zwrócić uwagę na problem zdrowia psychicznego.

Po trzech latach Michael Nowicki, znów pobiegnie brzegiem Wisły. Przyznaje, że jeszcze na początku roku nic nie zapowiadało, że podejmie się takiego wyzwania. Jak mówi, po poprzedniej próbie miał dość tej rzeki, zmian pogody, czy narastającego zmęczenia.

Napisz komentarz (4 Komentarze)

Strona imprezy

totun medal

Organizator: Wirus SARS-CoV-2, który pojawił się wiosną tego roku, uniemożliwił nam organizację biegów w tradycyjnej formule. Większość organizatorów, w tym również my, postanowiło przenieść termin biegów na czas późniejszy. Jednakże natura biegacza i organizatora nie znosi pustki, dlatego też postanowiliśmy zorganizować bieg wirtualny e-Run Toruń. Jednocześnie informujemy, że nadal przyjmujemy zapisy na sierpniową edycję Run Toruń „Zwiedzaj ze zdrowiem”.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

dr mp bieg 

Dyskusja o „odmrażaniu” gospodarki, życia społecznego i sportu trwa nadal. Głos w tej sprawie zabrał dr Marek Prusakowski, specjalista chorób zakaźnych, ordynator oddziału obserwacyjnego w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Kilka wypowiedzi jest bardzo radykalnych. W wywiadzie dla Gazety Krakowskiej zapytany o organizację imprez masowych stwierdził:

Bieganie w maseczce przypomina uprawianie sportu w komorze gazowej. A bez maseczki? Oczywiście, jeśli zachowamy zasady higieny i utrzymany zostanie ponad dwumetrowy dystans, ryzyko zakażenia będzie niższe.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fundacja "Maraton Warszawski": Pierwszym etapem na biegowej drodze będzie marcowy półmaraton. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki współpracy z firmą TIMEX gościem specjalnym 4. Carrefour Półmaratonu Warszawskiego będzie sam Jeff Galloway - wybitny amerykański ekspert w zakresu treningu amatorów. Przygotował on specjalny program treningowy dla wszystkich tych, którzy chcą po raz pierwszy wystartować w biegu półmaratońskim. Program ten jest już dostępny na naszej stronie. Jeff Galloway będzie przez cały czas trwania przygotowań dzielił się swoimi radami i spostrzeżeniami z zakresu treningu, zaś 29 marca pobiegnie na czele grupy debiutantów, która będzie pokonywać dystans jego słynną metodą run-walk-run.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

buty bieganie 2

Doczekaliśmy się możliwości startu w imprezach biegowych. Czas świętować powrót do rywalizacji! Taka szansa pojawi się już od jutra (30.05.20). Dotąd wiele komunikatów miało sprzeczny charakter, więc oddajmy głos samej pani minister sportu Danucie Dmowskiej-Andrzejuk:

Od 30 maja będzie możliwość organizacji wszystkich wydarzeń sportowych do 150 osób, ale na razie bez udziału publiczności. Uczestnicy takich imprez, np. biegowych czy rowerowych, nie będą musieli zasłaniać ust i nosa, nie będzie także obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć oczywiście jest to zalecane - powiedziała minister sportu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
 
Magdalena Krause-Pietkiewicz: Akademia (pół)maratonu 21K.pl zaprasza do wspólnego biegania. Nowy program biegowy ma na celu profesjonalne przygotowanie biegaczy o różnym poziomie wytrenowania do startów w półmaratonie i maratonie. Pierwszy trening odbędzie się 1 marca o g. 19.00 w parku Południowym.

- Do udziału w projekcie zapraszamy zarówno osoby z doświadczeniem biegowym, jak i te, które dopiero teraz zdecydowały się podjąć wyzwanie i ukończyć wymarzony dystans – mówi Mieszko Wiktorski, pomysłodawca projektu.

Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy zaawansowania, dzięki temu każdy chętny będzie mógł podjąć wyzwanie na swoim poziomie wytrenowania. Spotkania będą odbywać się w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.00. Przewidziane są też „zadania domowe”, czyli dodatkowe treningi do samodzielnego wykonania. Wszystkich chętnych czeka praca nad techniką biegu oraz  kondycją.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Galeria
Wyniki

lothse janusz torzewski
Janusz Kalinowski: Drugie zawody cyklu Korona Himalajów i Karakorum – Bieg na Lhotse na pięciokilometrowej trasie przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w środowy wieczór 27 maja 2020 – miały wymiar historyczny, na co może mało kto zwrócił uwagę. Hasło „biegam i pomagam” nabrało nowego znaczenia. Urzeczywistniona została inicjatywa przez Biegaczy Stulecia adopcji materialnej jednego dziecka spośród czwórki, poznanej podczas obozów sportowych w Kenii w ostatnich latach. Szczególną opieką otoczony został 7-letni chłopiec o imieniu Kibwana, syn Mwinjabu i Rehemy z wioski w regionie Bomani.

Urodził się 14 marca 2013 roku. Otrzymał od nas ksywkę Spiderman, nie tylko dlatego że lubi tę postać - mimo że tylko słyszał o człowieku-pająku, a nigdy go nie widział (rodzina nie ma telewizora ani prądu), ale jest bardzo sprawny fizycznie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)


Losowanie zostało przeprowadzone w biurze Półmaratonu Warszawskiego (BUW) w dniu 25.03.2007.

Konkurs nie nastręczył naszym czytelnikom wielkich trudności. Otrzymaliśmy ponad sto poprawnych odpowiedzi. Szczęśliwcy, których wylosował sam Jurek Skarżyński otrzymają drogą pocztową książki z imienną dedykacją. Poniżej relacja z losowania.

Pytanie nr 1
Czy maraton jest konkurencją olimpijską? 

Odp. Tak 

Pytanie nr 2
Ile metrów liczy dystans maratonu?

Odp. 42 195 m 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona Asics

ASICS Polska Spólka z o.o. w zwiazku z dynamicznym rozwojem poszukuje kandydata na stanowisko:

Przedstawiciel Technologiczny miejsce pracy: woj. mazowieckie, woj. dolnoslaskie

Zadania: -
szkolenia produktowe dla klientów
- wspólpraca z sieciami sklepów, dbalosc o ekspozycje produktów
- obsluga Foot ID, doradztwo w zakresie doboru obuwia biegowego
- obsluga imprez sportowych

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

a janasiak 2Agnieszka Janasiak na mecie - Poznań Maraton 2009

Robert Zakrzewski: Słowem dramat odmienianym przez przypadki opisywano finał Łódzkiego Maratonu w 2011 roku. W tym biegu było wszystko co potrzebne w wielkim widowisku. Zabrakło może tylko szczęśliwego zakończenia. A może to jeszcze wcale nie koniec? „To nie jest najprzyjemniejsza sprawa, ale dała mi wiele.”- mówi dziś Agnieszka Janasiak, która straciła wtedy pierwsze miejsce na samej linii mety, wcześniej upadając dwukrotnie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dominika Nawrocka: mBank Maraton Teamu powstał z myślą o wspieraniu polskich, zdolnych biegaczy, a także propagowaniu sportu i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianiu biegania jako najprostszej formy aktywności. W skład mBank Maraton Teamu wchodzi elita polskiego świata sportu - wielokrotni medaliści na Mistrzostwach Polski na dystansie maratonu i półmaratonu oraz zdobywcy wysokich lokat podczas maratonów europejskich: Monika Drybulska, Edyta Lewandowska, Justyna Bąk, Henryk Szost,Arkadiusz Sowa, Paweł Ochal. Umowy z zawodnikami obejmują okres 2008-2009.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

ANKIETA

Materiał Jerzego Skarżyńskiego - Rozgrzewka czyni cuda

 

Jeden z naszych czytelników – Rafał Jakubiak, student 3 roku fizjoterapii pisze pracę licencjacką o środowisku biegaczy amatorów biegających długie dystanse a dokładniej o kontuzjach, jakie takich biegaczy trapią. Pan Rafał będzie próbował odpowiedzieć na pytanie dotyczące sensowności wykonywania rozciągania jako stałego elementu treningowego. Zapraszamy do wypełnienia ankiety w wersji elektronicznej. Wyniki badania zostaną nam udostępnione. Opublikujemy je na portalu jesienią.

Rafał Jakubiak: Ja osobiście od kilku lat biegam i miałem przyjemność uczestniczyć w kilku treningach organizowanych przy okazji różnych akcji typu: ścieżki biegowe itp. gdzie po krótkiej rozgrzewce następowało rozciąganie. Osobiście jestem przeciwnikiem stosowania rozciągania przed każdym treningiem.

Napisz komentarz (4 Komentarze)

powalka

Szymon Drabczyk: Drodzy, 16 maja 2020 r. zmarł Grzegorz Powałka. Przegrał rywalizacje z niedawno ujawnioną u niego chorobą nowotworową. Od urodzenia był osobą niewidomą. Jako 20-latek uprawiał biegi krótkie, a poźniej - po przerwie - od 2001 r. biegi długie, w tym maratony i półmaratony. Na zawodach spotykałem go często: Bieg Chomiczówki, Bieg Niepodległosci w Warszawie, Półmarton w Wiązownie... właśnie przed Maratonem Wiązowskim widziałem go ostatni raz.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Janusz Bukowski:

W przeddzień Wigilijnej Nocy Bożego Narodzenia i imienin Adama został wręczony wózek, na który zbieraliśmy przez ostatnie miesiące. Tą Wielką Nowiną pragnę podzielić się ze wszystkimi Darczyńcami, którzy tak spontanicznie odpowiedzieli na apel „Wybiegnijmy Wózek dla Adama".  Dziękuję za wpłaty od 1 zł do 1000 zł, dzięki którym możliwe było kupno wózka. To Wasze serca pełne miłości, dobra i pomocy spełniły marzenia tego chłopca, to Wy uwodniliście jak bardzo jesteście wrażliwi na los drugiego człowieka.


Napisz komentarz (0 Komentarzy)