Start arrow Biegi Ekstremalne arrow Granią Tatr - długo oczekiwany bieg już w sierpniu!

Granią Tatr - długo oczekiwany bieg już w sierpniu!
11.07.2015.
 
Image
 
Monika Strojny:  Tylko 5 tygodni pozostało do drugiej edycji Flexistav Biegu Ultra „Granią Tatr” - zawody odbędą się 15 sierpnia, a bazą będzie Zakopane. W tym roku w odróżnieniu od 2013, wszyscy startują razem o godzinie 4.00 na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej. Trasa prowadzi bez zmian granią Grześ - Wołowiec - Jarząbczy - Starorobociański aż do Hali Ornak, dalej na Ciemniak, Kopę Kondracką i Kasprowy Wierch do Schroniska Murowaniec, skąd zaczyna się żmudne podejście na Krzyżne. Dalej trasa prowadzi do Doliny Pięciu Stawów, Wodogrzmotów Mickiewicza, przez Rówień Waksmundzką i Psią Trawkę biegnie do Polany Olczyskiej i Kuźnic, skąd prowadzić będzie finałowy zbieg na metę położoną przy stadionie COS Zakopane nieopodal ronda Jana Pawła II. Suma przewyższeń wyniesie +5000/-4950m, a nowy dystans to 71km.

Organizacja trasy
Limit czasu wynosi 17 godzin, bez zmian pozostają także limity czasu przy Schronisku na Hali Ornak (6h30min od startu), w Murowańcu (10h) i na Wodogrzmotach (14h). Tatrzański Park Narodowy wyznaczył limit 350 zawodników i mamy nadzieję, że tyle osób pojawi się na starcie - chętnych do udziału w losowaniu było niemal trzykrotnie więcej, niż miejsc.

Wszyscy, którzy ukończą Bieg otrzymają pamiątkowe koszulki finiszera ufundowane przez markę Salomon, a każdy startujący oryginalną chustę Buff i zestaw odżywek Nutrend. Ponadto ukończenie zawodów gwarantuje 2 punkty kwalifikacyjne do słynnego Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2016.

Wspierają nas…
Partnerem strategicznym zawodów został Flexistav - Apotex, sponsorem Eutelsat,  a sprzętowo wspierają nas Salomon, Buff, Nutrend, Suunto, Cukiernia - Piekarnia Gałuszka, Lyo Food, Salco, Compex oraz Sportique. Firma Apotex to największy kanadyjski producent leków na receptę i suplementów diety. W celu wsparcia osób mających problemy ze stawami, uprawiających wyczynowo i amatorsko sport, Apotex produkuje preparat FlexiStav Xtra - unikalny produkt łączący w sobie komponenty budulcowe stawów takie jak łatwo przyswajalny kolagen, glukozamina, chondroityna czy kwas hialuronowy.
Do Zakopanego z całego kraju przyjedzie około 100 wolontariuszy, którzy będą przygotowywać trasę i pomagać w organizacji całego przedsięwzięcia, za co już dziś serdecznie dziękujemy!

Czołówka
Na liście startowej nie brakuje rekordzisty trasy Przemka Sobczyka (przypomnijmy, że wygrał on „Grań Tatr” w czasie 9h 09min), a także niezwykle mocnych Jacka Żebrackiego, Bartka Gorczycy, Piotrka Biernawskiego, Łukasza Szumca i wielu innych. Silną ekipę biegaczy wystawi także Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, współorganizator zawodów oraz kluby wspinaczkowe i skialpinistyczne. Ten fakt cieszy tym bardziej, że w 2013r. w pierwszej „20” znalazło się aż siedmioro przedstawicieli narciarzy i wspinaczy!

Strefa kibica i miasteczko biegowe
Wśród pań zobaczymy ponownie Anię Figurę z Zakopanego, która w pierwszej edycji była druga, oraz min. Agę Korpal, Iwonę Turosz, Alicję Paszczak czy Marzkę Janerkę-Moroń. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na metę w sobotę 15 sierpnia, gdzie oprócz konkursów, muzyki i finiszujących zawodników będzie można miło spędzić czas w miasteczku biegowym: dostać gadżety zawodów, zjeść smaczne posiłki dla sportowców oraz wyroby regionalne, poznać nowości firm biegowych i outdoorowych oraz kupić sprzęt biegowy w bardzo atrakcyjnych cenach. Strefa kibica będzie otwarta dla wszystkich w sobotę od 12 do 22.00.
 
Do zobaczenia w Tatrach! Mamy nadzieję, że ponownie razem z turystami, kibicami, mieszkańcami Podhala i przede wszystkim - zawodnikami, stworzymy sportową atmosferę w poszanowaniu dla przyrody pięknych, Polskich gór…
 
Image
 
Image
 
 
 
   Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document