Start arrow Biegi Ekstremalne arrow Wyścig Grand Trail des Templiers  kolejne wyzwanie dla Marcina Świerca

Wyścig Grand Trail des Templiers  kolejne wyzwanie dla Marcina Świerca
25.10.2014.
 
Image
 
Izabela Szostak – Smith: Dopiero gdy poczuje się atmosferę biegu i niekończącą się adrenalinę, zaczyna się rozumieć fenomen Marcina Świerca. Wystarczy próba złapania go na trasie z aparatem fotograficznym, a człowiek zostaje Świercomaniakiem do końca życia.

A to nie był łatwy bieg. Górska trasa Festiwalu Biegowego liczyła 100 km. Wrześniowe błoto i powalone drzewa na ostatnich kilometrach utrudniały rywalizację w zawodach. Morderczy wysiłek nie zniechęcił jednak Marcina, który pokonał rywali i zdobył pierwsze miejsce na podium. Wyglądał przy tym, jakby w ogóle się nie zmęczył…

Właśnie tak, zaledwie miesiąc temu dopingowaliśmy niezwykły wyczyn Marcina Świerca – złoto w Biegu Siedmiu Dolin. Pierwszy raz w historii ultramaraton górski rozgrywany był w randze mistrzostw kraju. Dystans okazał się wyjątkowo trudny. Do mety nie dotarło aż 260 biegaczy spośród 761 startujących ochotników.      

Sam wygrany twierdzi, że nie był to dzień, który wróżył sukces. Niekorzystna pogoda, problemy żołądkowe i upadek na pierwszym kilometrze, nie przeszkodziły mu jednak w realizacji celu. Wygrana Marcina Świerca nie była przypadkowa. Triumfator tegorocznego Festiwalu Biegowego był świetnie przygotowany. Dwa ostatnie lata to czas intensywnych treningów, które procentują.

Przed Marcinem następne wyzwanie. Już 26 października mistrz Biegu 7 Dolin weźmie udział w pojedynku najlepszych ultra biegaczy z całego świata. W ramach 20 edycji francuskiego Festiwalu Templariuszy, zmierzą się drużyny Europy i USA z drużyną gospodarzy. Ponad 2500 biegaczy stawi czoło szlakowi o długości 76 km i różnicy wysokości ponad 3 400 m.

Sam Festiwal Templariuszy dał początek bogatej ofercie biegów terenowych w Francji. Nawet UTMB nie może pochwalić się taka historią. W ciągu 3 dni imprezy zobaczymy ok. 10 tyś. biegaczy na różnych trasach. W tym dwoje Polaków.

Więcej informacji min. na http://www.festivaldestempliers.blogspot.com/.
W wyścigu Grand Trail des Templiers Marcin pobiegnie tradycyjnie w koszulce SANITEC KOŁO – tym razem jako reprezentant Europy. KOŁO będzie towarzyszyło Marcinowi na trasie, a na zdjęcia z biegu zamieścimy na FB KOŁO Zawsze w Dobrym Stylu.

 
  Komentarze (2)
RSS komentarzy
 1 Dodane przez Hello, w dniu - 25-10-2014 14:20
Może byście zrezygnowali z tego dziwnego filtra na zdjęcia - wyostrzającego kolory i kontury. To trochę dziecinne. Wszędzie taka moda, zwłaszcza na FB - zrobić nienaturalne kolory i kontury. Nie podoba mi się przedstawianie Marcina w taki sposób. On ma dopiero 29 lat a na zdjęciu zrobiliście z niego starego człowieka. Trochę szacunku.
 2 Dodane przez Tomek, w dniu - 25-10-2014 16:36
Zjęcie bez autora więc nie wiadomo kto je zrobił ale było już wielokrotnie publikowane. Widocznie Marcinowi się podoba choć ja też nie lubię tych zmalowanych fotek. Najładniejsze zdjęcia robi MARATOŃCZYK.pl zawsze są naturalne.

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document