Start arrow Biegi Ekstremalne arrow 73 km w upale na Transvulcanii - opowiada Marcin Świerc

73 km w upale na Transvulcanii - opowiada Marcin Świerc
13.05.2014.

Wyniki
Strona Imprezy

Image

Ponad 2000 zawodników z całego świata, w tym absolutna czołówka biegaczy ultra oraz spore grono Polaków wystartowało w miniony weekend w 73 km Biegu Transvulcania na La Palmie. Najlepszy z naszych rodaków Marcin Świerc z zespołu Salomon Suunto z czasem 7 h 54 min 49 sek zajął 14. miejsce i na dobre zagościł w czołówce najlepszych na świecie.

Walka o zwycięstwo na trudnej trasie, przede wszystkim ze względu na 35-stopniowy upał i skalne podłoże, trwała od pierwszych kilometrów. Wśród pań miały ścigać się przede wszystkim Anna Frost z Emelie Forsberg, ale bardzo szybko ta druga musiała wycofać się z zawodów z powodu upadku i bolesnego rozcięcia ręki. Nowozelandka prowadziła więc przez całe zawody i pobijając swój własny rekord trasy wygrała z czasem 8h 10min 41sek, z 10-minutową przewagą nad Maite Mayora Elizondo.

Wśród mężczyzn przetasowania były znacznie większe i częstsze, ale ostatecznie zwyciężył Luis Hernando Alzaga z czasem 6h 55min 41sek przed Kilianem Jornetem (7h 01min 34sek) i Sage Canadayem (7h 11min 39sek). W pierwszej dziesiątce znaleźli się ponadto min. Tofol Castanyer, Tom Owens, Timothy Olson czy Dakota Jones…
Marcin Świerc dziś wrócił do kraju i zdążył podziękować kibicom, innym zawodnikom oraz wytłumaczyć, czemu to był tak trudny start:

Bardzo wszystkim dziękuje za ciepłe słowa, emaile, smsy przed i po starcie. To mnie naprawdę mobilizowało, ale mam nadzieje, że spełnię Wasze i swoje oczekiwania także w kolejnych zawodach.

Nie był to łatwy start…

Samą imprezę oceniam dobrze. Przyjechała rzeczywiście elita i mieliśmy takie małe Mistrzostwa Świata. Myślę, że progres jest, bo  mój czas jest porównywalny z rokiem ubiegłym, a w rzeczywistości około 10 min lepiej ponieważ nastąpiła korekta trasy. Końcówka została poprowadzona dosyć nietypowo - korytem wyschniętej rzeki, co z pewnością miało wpływ na wyniki wszystkich. Do ok. 40-45 km pięknie się biegło. Ale tu zaczynało się ogromne słońce i wysokość ponad 2200-2400m n.p.m. I pojawiły się problemy. Nie zszedłem z trasy, choć trochę osób z elity - tak. Gdzieś na 15 km mijałem ubiegłorocznego zwycięzcę UTMB…

No i wreszcie pytanie. Czy mogło być lepiej…?

Znacie mnie i wiecie, że walczyłem. To nie do końca był mój dzień, ale był  to kolejny krok żeby biegać lepiej, szybciej. Znowu dowiedziałem się czegoś nowego o moim organizmie. Poza tym ta lista osób przede mną… Czuje się mocny i czekam z niecierpliwością na kolejne starty. Sezon uważam za otwarty!
Bardzo dziękuję za pomoc firmie Salomon, Suunto, KLER, KOŁO, Compex . Pozdrowienia dla obozowiczów: Ani, Bożeny, Tomka oraz Wycieczek Biegowych oraz gratulacje dla reszty Polaków.
Strona zawodników Salomon Suunto: www.trailrunning.pl
Image

Image

Image

Image

Image

Image 
  Komentarze (2)
RSS komentarzy
 1 Dodane przez Miodzio, w dniu - 17-05-2014 21:08
Szacunek Marcinie! Jesteś niesamowity, jesteś w formie, jesteś natchnieniem dla nie jednego ultrasa w naszym kraju. Powodzenia w kolejnych biegach!
 2 Dodane przez Miodzio, w dniu - 17-05-2014 21:08
Szacunek Marcinie! Jesteś niesamowity, jesteś w formie, jesteś natchnieniem dla nie jednego ultrasa w naszym kraju. Powodzenia w kolejnych biegach!

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document