Start arrow Biegi Ekstremalne arrow Polak 9. zawodnikiem Ultra Trail Mt. Fuji!

Polak 9. zawodnikiem Ultra Trail Mt. Fuji!
29.04.2014.

Strona zespołu

Monika Strojny: Zaskakującym wynikiem zakończył swój start na 168km w Japonii Piotrek Hercog z Salomon Suunto Team: z czasem 22h 44 min zajął 9. miejsce, pokonując min. Ikera Carrere czy Nicka Clarka. Przed zawodami miał nadzieję, że uda mu się zbliżyć do pierwszych 30 zawodników, a wynikiem zaskoczył i ich, i siebie. „Trasa na początku wydawała się niezbyt trudna, jednak w drugiej części pojawiło się kilka bardzo trudnych technicznie odcinków i tam też było dużo przetasowań. Sam myślałem, że poruszam się powoli, ale okazało się że inni byli jeszcze wolniejsi. Czułem się ok, wszystkie przygotowania były dobre ( poza dwoma tygodniami grypy po Gran Canarii). Kryzysów poważnych nie miałem, choć energetyczne zachwiania były. Ostatnie badania wydolności i wspólne treningi z Marcinem Świercem mówiły, że będzie dobrze jeśli nic się nie wydarzy. I tak też było od początku biegu. Zdziwiłem się, bo biegnąc swoim tempem już na 15 kilometrze wyprzedziłem Sebastiana Chaigneau, a chwilę potem dołączyliśmy do grupy zawodników z elity. Trochę się dziwili i zagadywali skąd jestem. I tak już było do końca.” - powiedział Piotrek po zawodach.

Ultra Trail Mt. Fuji to wielka i ważna impreza biegowa w Japonii. W Azji jest tym, czym Ultra Trail du Mont Blanc w Europie. Wystartowało w niej ponad 2300 zawodników na dwóch trasach, w tym absolutna światowa elita, która zresztą zgarnęła podium. Z czasem 19h 9min zawody wygrał zwycięzca UTMB Francois D’Haene, który drugiego na mecie Ryana Sandesa wyprzedził o ponad godzinę! Wśród pań niepokonana okazała się Nuria Picas, która wygrała z czasem 23h 27min.

Czy warto było pojechać i startować w nieznanym terenie? Hercog był zachwycony: „Kraj niesamowity - na pewno inny niż do tej pory startowałem. Organizacja zawodów chyba jeszcze lepsza niż UTMB, Japończycy są jeszcze bardziej poukładani i to przejawiało się na każdym kroku. Nawet na zakończeniu wszyscy mieli narysowane na scenie gdzie mają stać. Widoki super, szczególnie widok Fuji o świcie. Teren trochę inny niż wcześniej - takie zmiksowane Wyspy Kanaryjskie, Beskidy i Tatry. Cieszę się tym bardziej, że wielu z elity zobaczyło, że w Polsce też biegają dobrze i muszą się z tym liczyć. Nawet organizator największych imprez z USA pytał o zawody w naszym kraju … „

Wejście Polaka do pierwszej 10 tak ważnego międzynarodowego biegu to niewątpliwy sukces i dobrze rokuje następnym startom Piotrka. A plany ma ambitne, w tym sezonie chce pobiec jeszcze min. w Lavaredo Ultra Trail i Biegu 7 Dolin. Oby mu się to udało!

Zdjęcia - Maciej Sokołowski 

Image

Image

Image

Image

Image

 
  Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document