Półmaraton Warszawski - 2019 - TOP
Start arrow Biegi Ekstremalne arrow Zbliża się koniec świata... nudnych biegów! Nadciąga Runmageddon!

Zbliża się koniec świata... nudnych biegów! Nadciąga Runmageddon!
17.03.2014.
Image
 
Marcin Dulnik: Już 750 osób znajduje się na liście startowej Runmageddonu - ekstremalnego biegu, który odbędzie się 13 kwietnia 2014 roku na warszawskim Torze Służewiec. Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad trzydzieści przeszkód naturalnych oraz sztucznych rozmieszczonych na około 9 kilometrowej trasie. Do rywalizacji o miano najtwardszego zawodnika włączył się generał Roman Polko, były Dowódca Wojskowej Formacji Specjalnej GROM i jednocześnie objął wydarzenie honorowym patronatem.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.
 
To będzie iście piekielny tor przeszkód, który zostanie zaaranżowany na terenie Toru Służewiec. Powstaną sztuczne przeszkody w postaci ścian, lin, trawersów, przeszkód z gonitw końskich, pajęczyn linowych czy zasieków, pod którymi trzeba będzie się przeczołgać. Organizatorzy trzymają w tajemnicy jeszcze kilka dodatkowych atrakcji, dzięki którym start w Runmageddon z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników.

„Do startu w Runmageddon zachęcam nie tylko ekstremistów biegowych, ale również każdego, kto lubi sprawdzać granice swoich możliwości, a samo bieganie uważa za nudne. Szybkie tempo zapisów oraz duże zainteresowanie wydarzeniem pokazuje, że coraz więcej osób w naszym kraju poszukuje mocnych wrażeń, jakie oferuje nietypowy wysiłek fizyczny. Biegi ekstremalne to nasza pasja, wiemy jak przygotować trasę, aby uczestnicy poczuli wyjątkową satysfakcję docierając do mety. W pokonaniu wszystkich przeszkód pomocna będzie z pewnością wybuchowa mieszanka endorfin i adrenaliny. Obiecuję, będzie piekło!” – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu, uczestnik ekstremalnych biegów m.in. Katorżnika oraz Tough Mudder, wcześniej wyczynowy długodystansowiec.

Wśród 750 osób znajdujących się na liście startowej prym wiodą członkowie klubów Cross Fit i Boot Camp z całej Polski, ale występują też zespoły biegaczy, triathlonistów i amatorów sportów walki oraz kilkuset niezrzeszonych zawodników startujących indywidualnie. Największe dotychczas zarejestrowane zespoły to warszawski Crosshouse, toruński Total Cross i Nordcity Kettlebell Crew z Trójmiasta. Pasjonująco zapowiada się rywalizacja drużyn, które zostaną sklasyfikowane według sumarycznego czasu pięciu najlepszych zawodników!

Wydarzenie będzie miało rangę Mistrzostw Polski dla studentów, żołnierzy i ratowników, a najtwardsi uczestnicy otrzymają zaszczytne wyróżnienia Twardej Sztuki oraz Twardego Syna. Limit czasu na pokonanie wszystkich przeszkód wynosi 2,5 godziny. Impreza odbędzie się 13 kwietnia 2014, start pierwszej serii przewidziany jest na godz. 10: 00. Kolejne grupy zawodników ruszą na trasę co godzinę.  Zapisy do startu w Runmageddonie trwają do 6 kwietnia, jednak aby mieć pewne miejsce na liście startowej warto zarejestrować się już dzisiaj!

Runmageddon to kolejna impreza działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika - górskiego ultramaratonu na dystansie 80km, transgranicznego Biegu Polesie oraz Maratonu Bieszczadzkiego.   
 
  Komentarze (4)
RSS komentarzy
 1 Dodane przez emilka, w dniu - 19-03-2014 16:09
Kolejny bieg z cyklu co by tu jeszcze wymyślić...?Wariacje na temat biegania...
 2 Dodane przez Nina, w dniu - 20-03-2014 23:38
I jeszcze ten koszt... Masakra nad masakrą.... Bieg dla debili... Po co komu siniaki i obtarcia?
 3 Dodane przez Beata, w dniu - 21-03-2014 00:11
nie brakuje takich, którym takie wrażenia sa potrzebne. Nie widzę powodu by krytykować. Podoba mi się - idę, nie podoba się - nie idę. Kropka.
 4 Dodane przez Kamyk DRUŻYNA MISTRZÓW, w dniu - 21-03-2014 08:57
To pewnie zawody dla "Polskich Majdanówców" i kolejny etap szkolenia przed najazdem Polski na Ruskich oraz przedsmak Marszu Niepodlegości-poinformował prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin ;)

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document