Start arrow Biegi Ekstremalne arrow 4 Polaków na 4 pustyniach!

4 Polaków na 4 pustyniach!
03.02.2014.

Strona zawodów
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie
Facebook

Image 

Bartosz Dominiak: Już 16 lutego 4 Polaków – Andrzej Gondek, Daniel Lewczuk, Marek Wikiera i Marcin Żuk – wystartuje w ekstremalnych zawodach biegowych 4Deserts, czyli w cyklu biegów ultramaratońskich (każdy po ok. 250 km) na 4 pustyniach świata: Sahara, Gobi, Atacama i Antarktyda. Do tej pory całego cyklu nie ukończył żaden Polak. W tym roku taką okazję będzie miało aż 4 naszych rodaków, w tym 3 wywodzących się z Ursynowa.

Wychowani na Ursynowie Andrzej Gondek, Daniel Lewczuk i Marcin Żuk oraz burmistrz Ursynowa Piotr Guział spotkali się dziś z dziennikarzami. Zawodnicy podsumowali swoje półroczne przygotowania do pierwszego biegu przez Saharę (Jordania), który wystartuje już 16 lutego. Kolejne biegi rozpoczną się: przez pustynię Gobi (Chiny) – 30 maja, przez Atacamę (Chile) – 5 października oraz przez Antarktydę – 1 listopada. Zawodnicy będą musieli w pełnym ekwipunku zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale przede wszystkim z ekstremalnymi wyzwaniami (piasek, wiatr, upał, śnieg, zimno).

Burmistrz Piotr Guział poinformował, że władze dzielnicy kibicują zawodnikom w realizacji tego wyzwania sportowego. – Ursynów to dzielnica, w której odbywa się najwięcej biegów w całej Warszawie. Popieramy każdą inicjatywę promującą bieganie, nawet tak ekstremalną jako ukończenie cyklu 4Deserts. Życzę całej czwórce ultramaratończyków ukończenia czterech biegów – dodał Piotr Guział, który sam intensywnie biega, a w ub. r. ukończył m.in. Maraton Warszawski.

Więcej informacji o cyklu 4Deserts

4Deserts to cykl biegów ultramaratońskich organizowanych przez firmę RacingThePlanet w niezwykłych, trudnych, wymagających i ekstremalnych miejscach świata - na pustyniach. Zawody te uznawane są za jedne za najtrudniejszych i najbardziej wymagających biegów świata. Wymagają od zawodników nie tylko bardzo dobrego przygotowania fizycznego, ale również psychicznego, które jest kluczowe podczas pokonywania dziesiątków kilometrów w tak nieprzystępnym środowisku. Każdy z biegów to 250 km dystansu do pokonania w ciągu 7 dni.

Ukończenie wszystkich 4 biegów w ciągu jednego roku gwarantuje wejście do elitarnego klubu 4 Deserts Grand Slam (Wielki Szlem). Obecnie jest na świecie zaledwie 28 osób, którym udało się tego dokonać. Nie ma w tym klubie żadnego Polaka i jest zaledwie 7 Europejczyków. W 2014 roku ten morderczy cykl zawodów planuje ukończyć 4 Polaków: Andrzej Gondek, Daniel Lewczuk, Marek Wikiera i Marcin Żuk.

Każdy z nich przebiegnie 1000 km w warunkach skrajnych, pustynnych, o zmiennym klimacie i ukształtowaniu terenu. Jest to dla organizmu ogromny wysiłek tym bardziej zważywszy na fakt, że podczas samego biegu zawodnik biegnie z ekwipunkiem na plecach, w którym oprócz wymaganego sprzętu musi mieć pożywienie na 7 dni przebywania na pustyni. Organizator zapewnia tylko wodę, namiot i opiekę medyczną, gdyż cały cykl rozgrywany jest w formule SELF SUPPORTED RACE.

Projekt udziału 4 Polaków z tegorocznym 4Deserts jest powiązany z celem charytatywnym. Począwszy od pustyni numer 2, czyli Gobi, bieganie będzie miało nie tylko wymiar sportowy, ale i społeczny.
 

 
  Komentarze (22)
RSS komentarzy
 1 Dodane przez Benio, w dniu - 03-02-2014 11:55
Oprócz warunków fizycznych to co trzeba zrobić, żeby się tam dostać i wystartować? "Wystarczy" kasa?
 2 Dodane przez Kat, w dniu - 03-02-2014 14:31
Wyniki wszystkich uczestników tej wyprawy , z imprez w 2013 nie rokują na to , aby w tym roku ktoś z Polski wreszcie ukończył te ,, elitarne ,, zawody. Ktoś za to zapłaci a chłopaki pospacerują po pustyni , obetrą sobie nogi i wrócą szybciej niż im się wydaje w glorii chwały że byli tam i walczyli jak lwy
 3 Dodane przez Marcin Żuk, w dniu - 03-02-2014 17:21
Re: Kat - dziś mamy 2014, a my ostro trenujemy. Zapraszamy serdecznie - możesz dołączyć do nas na Gobi. Pozdrawiam
 4 Dodane przez Kat, w dniu - 03-02-2014 17:50
Marcinie wytrzymałość podstawową robi się latami a nie w kilka miesięcy , same chęci mogą okazać się za małe ale życzę powodzenia
 5 Dodane przez Kamyk DRUŻYNA MISTRZÓW, w dniu - 03-02-2014 21:46
Brawo, rozsadny glos, ktory pomoze uniknac wielu kalectwa. Ostatnio na fb pewien 22 latek, ktory przebiegl raptem 22 km po asfalcie chcial pchac sie na Rzeznika, czyli te ok 80 km i to w gorach. Twierdzil, ze jest w stanie przygotowac sie w kilka (czyttaj 6-7 tyg) do tego ekstremalnego biegu, i jak najechal na mnie, ze mam sie speca od wszystkiego itp. Radz dobrze ludziom szczerze z serca, smaruj im 4 litery miodem i zlotem, to w podizece wsadza ci noz w plecy, bo nawet i nie w serce, bo i na to byliby za slabi. To co wyzej to szczera prawda. Takie zawody to jak egzmain studencki, a nie zwykla kartkoweczka, gdzie zaraz po niej chca sie porywc juz na same szczyty.
 6 Dodane przez Marcin Żuk, w dniu - 03-02-2014 23:18
Re: Kat. Nad wytrzymałością ja pracuję od lat. Bądź spokojny. Dziękuję za życzenia. CDN
 7 Dodane przez Jerzyk, w dniu - 04-02-2014 10:33
A który z naszych reprezentantów jest ultra-maratończykiem , jeden wczoraj na filmie reklamującym ten ich wyczyn powiedział że zaczyna zrzucać brzuch ... kto za to wszystko płaci , czy były jakieś eliminacje ?
 8 Dodane przez Kamyk DRUŻYNA MISTRZÓW, w dniu - 04-02-2014 12:44
Tyle, że zrzucanie brzucha nie musi znaczyć wcale nadwagi lub otyłości. Mogło mu chodizć np by byc całkiem płaskim, mając optymalna wagę rzędu 20 BMI. W reportażu chyba, nie było widać by miał "figurę wypukłą". Istnieja jednak przypadki, gdzie mimo niezłego "miśka" nieźle kończynami ruszaja.
 9 Dodane przez ultrafun, w dniu - 04-02-2014 21:41
kasa to nie wszystko. Pieniądze za nas nie pobiegną. Biega człowiek i po wyniakch i poznamy:)
 10 Dodane przez józek, w dniu - 04-02-2014 21:43
No fakt - pieniadze to nie wszystko, one nie pobiegną! Trzymam za chłopakow kciuki aby dali radę.
 11 Dodane przez fredzio, w dniu - 05-02-2014 20:09
Byle żebyście ukończyli to będzie sukces
 12 Dodane przez Marcin Żuk, w dniu - 06-02-2014 06:12
Do wyjazdu 10 dni. Pobiegniemy i damy z siebie wszystko. CDN
 13 Dodane przez Jerzyk, w dniu - 06-02-2014 17:40
Marcinie - żebyście przeszli to będzie wyczyn , o biegu nawet nie myślcie , to 250 km !!! :)
 14 Dodane przez jolka, w dniu - 07-02-2014 20:07
Mam nadzieje że nie będzie śpiewu w stylu: Polska nic się nie stało...
 15 Dodane przez Kamyk DRUŻYNA MISTRZÓW, w dniu - 08-02-2014 22:29
Sam chyba nie wierzy w to co mówi. Bemowo też ma kilka biegów, jak i Bielany oraz Targówek.  
 
Inna sprawa, że jak przystało na polityka, bardzo nieelegancko traktuje swoich mieszkańców, a tu mówi, jakby z każdym był na tym, i był dla nich niemal ojcem.
 16 Dodane przez Marcin Żuk, w dniu - 09-02-2014 08:32
Re: Jerzyk - OK. powiedzmy tak: ukończymy! :) 
 
Re: Kamyk. Piotra Guziała znam z LO do którego razem chodziliśmy, więc akurat jesteśmy na Ty :) Nie interesuje mnie działalność polityczna, co więcej często się nie zgadzam z jego metodami. ale Guział jest Burmsitrzem Ursynowa, a my we trzech jesteśmy z tą gminą związani. I dlatego konferencja. Co więcej Ratusz udzielił nam dużego wsparcia organizacxyjnego, co będzie trwało przez cały rok. Dziękujemy! To chyba na tyle. 
 
Do biegu niecały tydzień. 
 
CDN
 17 Dodane przez Kamyk DRUŻYNA MISTRZÓW, w dniu - 10-02-2014 00:51
Nie zaprzeczysz chyba Marcinie, że nie jest jak wyżej pisałem. A swoje za uszami ma, jak i inni politycy, ale mówię o zachowaniu stricte wzgledem mieszkanców Ursynowa. Starczy, ze znany zespół rapowy co chwila na swojej tablicy opisuje "osiagi" tego "pana'.
 18 Dodane przez Marcin Żuk, w dniu - 25-02-2014 12:46
Re Szanowni Państwo, jest wtorek 25 lutego. Jesteśmy w Polsce. WSZYSCY ukończyliśmy. Nasze miejsca: 12, 21, 67, 89, a zatem wszyscy w pierwszej połówce.  
 
Ja nie muszę usłyszeć gratulacji, ale jeśli Kat, Jerzyk i Kamyk mają "jaja" a nie tylko "mocne gęby" to rozumiem że klikną coś na kształt GRATULUJEMY. Macie?  
 
Andrzej Gondek zajął 12 miejsce, a Marek Wikiera zajął 21 miejsce. Jeśli oni nie usłyszą od Was gratulacji to jesteście cienkie bolki. Wszystko w tym temacie.  
 
Dzięki wszystkim za wyrazy wsparcia i poparcia. Udaało się. Uda się nam jeszcze 3 razy. Bo tak sobie postanowiliśmy. 
 
Pozdrawiam
 19 Dodane przez Kamyk DRUŻYNA MISTRZÓW, w dniu - 26-02-2014 00:46
A co ja niby mam do tego? I to o co jestem w tak miły i pretensjonalny sposób proszony uczyniłem na samym początku, ale nie zamierzam składać hołdu jakimś Guziałom, które homo propagandą bezszczeszczą nasze piękne miasto, i dzielnice, bo na Ursynów nie mam daleko. Do tego dochodzi katastrofalne traktoanie ludzi z tej dzielnicy. Kto będzie chciał to poczyta o jego wyczynach na fb profilu Zjednocoznego Ursynowa. Gratuluję każdemu, tylko nie jemu. Z takimi nie chcę mieć nic do czynienia.
 20 Dodane przez załamany, w dniu - 26-02-2014 15:09
Kamyk przecież Guział nie biegał. Naucz się czytać ze zrozumieniem!
 21 Dodane przez Kamyk DRUŻYNA MISTRZÓW, w dniu - 01-03-2014 01:27
W mojej obecności mów o nim "ten pan". Działa na mnie jak CZERWONA płachta na byka. I naucz się podpisywać, bo temu wymaga kultura anonimie. Niedługo może będziesz pisał jeszcze sam na siebie anonimwoe donosy, jak w "słusznych czasach" pewni "smutni panowie". Jesteś pojetny, więc wiesz o cyzm mowa.
 22 Dodane przez Marcin Żuk, w dniu - 01-03-2014 13:41
Panowie Kat, Jerzyk, Kamyk była z Waszej strony krytyka przed. My zrobiliśmy swoje. Przez gardło nie przechodzi Wam GRATULUJĘ. Czyli jednak tylko frustracja :) Ale spoko my robimy swoje pomimo takich pokemonowych wpisów. To nas tylko mobilizuje.  
 
A z Ursynowem współpracujemy i współpracować będziemy - czy ty się Kamykowi Miszczowi podoba czy nie. Oddzielamy politykę i frustrację od meritum.  
 
Wszystko w tym temacie. 
 
Pozdrawiamy biegaaczy i niebiegaczy. Dziękujemy za wsparcie.

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document