Start
RunCalc - aplikacja dla biegaczy
09.11.2013.
ImageStrona www

Robert Celiński: RunCalc jest bezpłatnym kalkulatorem dla biegaczy, dzięki któremu można dokonywać różnych obliczeń związanych z bieganiem. Wygoda polega na tym, że aplikację instaluje się w telefonie komórkowym, dzięki czemu narzędzie do obliczeń mamy prawie zawsze pod ręką. 

W podstawowej wersji Java, RunCalc oferuje kilkanaście kalkulatorów, pulsometr, krokomierz, konwerter i 7-językowy słownik. Można trenować i mierzyć czas zawodników, używając zaawansowanego stopera, który odczytuje również sygnał GPS (z modułu wbudowanego w telefon lub zewnętrznego, połączonego przez Bluetooth). Dane z telefonu można wysyłać do Internetu, a kibice mogą śledzić biegacza on-line lub dostawać SMS-y po każdym przebiegniętym przez niego kilometrze.

Aplikacja jest powiązana z portalem do obsługi imprez biegowych. Uczestnicy mogą się rejestrować na portalu, a organizatorzy zarządzają listą startową i drukują numery bezpośrednio z panelu administracyjnego. W czasie zawodów pomiar czasu jest wykonywany przy pomocy aplikacji w telefonie, gdzie do zarejestrowanych na mecie czasów przypisuje się numery zawodników. Te dane można od razu wysyłać na portal, dzięki czemu organizator prezentuje wyniki on-line. Z poziomu panelu administracyjnego organizatora możliwa jest edycja wyników i wydruk dyplomów dla uczestników.

Dodatkową atrakcją kalkulatora jest gra, dzięki której można wirtualnie przebiec maraton na znanych trasach i pościgać się z najlepszymi biegaczami na świecie. Grać można nie tylko naciskając klawisze telefonu, ale także naprawdę biegnąc, co zapewnia połączenie gry z GPS.

RunCalc jest przetłumaczony na 7 języków, obejmuje metryczny i anglosaski system miar oraz konwersję między nimi.

Aplikacja jest darmowa i nie są w niej wyświetlane żadne reklamy. Pewną uciążliwością dla niektórych użytkowników jest to, że dostęp jest ograniczony kodem, który zmienia się co miesiąc. Takie rozwiązanie pozwala administratorowi weryfikować, ile osób tak naprawdę korzysta z aplikacji oraz zachęca użytkowników do regularnego odwiedzania strony i pobierania aktualizacji. Kod można sprawdzić na stronie internetowej po zalogowaniu się lub tak skonfigurować aplikację, żeby sama pobierała go przez Internet. Taka opcja jest od niedawna dostępna również w wersji na Androida.

Aplikacja jest przez cały czas rozwijana, rozbudowuje się jej funkcjonalność, a dostęp do RunCalc ma coraz szersze grono potencjalnych użytkowników. Od tego roku są to praktycznie wszystkie osoby posiadające telefon komórkowy, tablet lub zwykły komputer podłączony do Internetu.

Obecnie RunCalc jest dostępny w czterech wersjach:
1. Java, na starsze telefony komórkowe, przeważnie z tradycyjną klawiaturą,
2. na smartfony Androida, jako aplikacja przetłumaczona automatycznie z wersji Java,
3. na smartfony Androida, jako aplikacja napisana specjalnie pod ten system (okrojona w porównaniu do Java, ale za to posiadająca bardziej przyjazny interfejs),
4. na wszystkie pozostałe urządzenia, jako aplikacja dostępna przez WWW pod adresem runcalc.pl; wygląda i działa jak normalna mobilna aplikacja, mogą z niej korzystać użytkownicy aparatów iPhone, Windows Phone, a także zwykłych notebooków i komputerów stacjonarnych; interfejs jest przyjazny w urządzeniach wyposażonych w ekran dotykowy (wygodna nawigacja w menu i na formularzach, paski przewijania i przyciski +/- do wprowadzania wartości).

Dotychczasowi użytkownicy mogą być zainteresowani ostatnimi zmianami funkcjonalnymi w RunCalc. Wersja Java została rozbudowana o zaawansowany stoper GPS, który umożliwia rejestrację treningów. Użytkownik ma dostępnych 6 ekranów z aktualizowanymi na bieżąco statystykami, mapami i wykresami. Aplikacja posiada wiele dodatkowych opcji, między innymi oszczędność baterii. Była testowana w czasie ultramaratonów górskich i telefon w tym trybie spokojnie wytrzymywał ponad 24 godziny. Swoje treningi można eksportować bezpośrednio na portal RunCalc, który umożliwia analizę danych treningowych na mapach i wykresach. Dane z treningów można zapisywać w postaci plików w formacie GPX i otwierać w innych programach. Drobne zmiany zostały wprowadzone w grze. Teraz można się pościgać na trasie maratonu olimpijskiego w Londynie i wziąć udział w cyklu World Marathon Majors (6 najważniejszych maratonów na świecie).

Zapraszamy na stronę internetową, z której można pobrać aplikację na telefon komórkowy lub tablet:
http://runcalc.byledobiec.pl
oraz do skorzystania z aplikacji internetowej:
http://runcalc.pl
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
 
   Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2018 MARATOŃCZYK
Untitled Document