Półmaraton Warszawski - 2019 - TOP
Start arrow Biegi Ekstremalne arrow Jez Bragg i Sebastien Chaigneau o Ultra Trail du Mont Blanc

Jez Bragg i Sebastien Chaigneau o Ultra Trail du Mont Blanc
12.08.2013.

Strona zawodów
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

Image
Sebastien Chaigneau

Katarzyna Frączkowska:  The North Face Ultra Trail du Mont Blanc to długie i wyczerpujące przygotowania oraz wiele wyrzeczeń. Dlaczego więc, każdego roku, tak wielu biegaczy decyduje się na udział w tych, niezwykle trudnych i wymagających zawodach? O tym, czym dla nich jest start w Ultra Trail du Mont Blanc odpowiadają Jez Bragg oraz Sebastien Chaigneau.

30 sierpnia we francuskiej miejscowości Chamonix rozpocznie się The North Face Ultra Trail du Mont Blanc, prawdziwy klasyk wśród biegów ultra na świecie. Zawodnicy, często w deszczu, śniegu lub palącym słońcu, muszą pokonać 168 kilometrów trasy, której suma podwyższeń wynosi aż 9600 m. Jednak mimo trudności na jakie napotkać mogą jego uczestnicy, co rok u stóp góry Mont Blanc pojawiają się tysiące biegaczy. Każdy z nich przygotowywał się do niego na swój sposób, każdy ma inny powód dla którego bierze w nim udział i każdy ma swój cel, swój własny szczyt, który chce osiągnąć.

W oczekiwaniu na 11. już edycję tego legendarnego biegu zawodnicy teamu The North Face Jez Bragg oraz Sebastien Chaigneau dzielą się swoimi przemyśleniami na temat tego wydarzenia.

„UTMB to wyjątkowy wyścig z wielu powodów. Duże znaczenie ma poziom jego trudności. Przede wszystkim definiuje sport jakim jest bieganie górskie. Udział w nim to sprawdzenie swoich możliwości i doprowadzenie do granic wytrzymałości. Łączy w sobie wszystko co kocham w ultra maratonach. Możliwość biegania w górach, ścigania się z najlepszymi i sprawdzenia swoich możliwości. W tym roku pokonałem trasę Te Araroa i nie miałem zbyt wiele czasu na regenerację.  Dlatego też, podczas przygotowań się skupiłem się na zbiegach i sile mięśni nóg. Wiele podróżowałem tego lata, między innymi do Highlands w Szkocji, w Alpy oraz do Parku Narodowego Snowdonia. Podczas zawodów skupię się przede wszystkim na tym by biec równo. W tym roku konkurencja jest bardzo silna, więc trzeba być mądrym i dobrze rozłożyć siły. Trzeba biec miarowo, nie można wystartować zbyt szybko. Wiem, że UTMB zmusi mnie do dania z siebie wszystkiego, ale jestem na to przygotowany.” - Jez Bragg.

Image
Jez Bragg
je

„Opisać UTMB jest jednocześnie łatwo i trudno. Można mówić o nim jako o fantastycznej organizacji i atmosferze, która każdego roku panuje na trasie. Jest to jednak niezwykła impreza również pod wieloma innymi względami. To szansa pokonania przepięknej trasy wokół masywu Mont Blanc i przekroczenia granic trzech krajów w ciągu jednego dnia. Mam nadzieję, że w tym roku zmierzymy się z oryginalną trasą UTMB, ponieważ od 2009 roku nie jesteśmy w stanie tego zrobić.” -  Sebastien Chaigneau

Ciężko napisać jedną historię Ultra Trail du Mont Blanc. Relacji i doświadczeń z udziału w nim jest dokładnie tyle, ilu zawodników kiedykolwiek wyruszyło by zmierzyć się z jego trasą. Już za niecałe 3 tygodnie 2300 biegaczy z całego świata po raz kolejny stanie na starcie, by na własnej skórze przekonać się w czym jest The North Face Ultra Trail du Mont Blanc.

Więcej informacji na tego temat znaleźć można na stronach:
www.ultratrailmb.com
www.thenorthface.com

 
  Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document