Wroclaw Maraton 2019 - top
Start arrow Biegi Ekstremalne arrow Świder Trail Marathon - 20.07.2013 - już w sobotę 20.07.2013 - schematy tras

Świder Trail Marathon - 20.07.2013 - już w sobotę 20.07.2013 - schematy tras
18.07.2013.

 Regulamin
Strona zawodów
Zgłoszenia
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

SCHEMATY TRAS!!! 

Image 

Już w najbliższą sobotę odbędzie się impreza biegowa w malowniczym i ciekawym otoczeniu wspaniałej rzeki Świder w podwarszawskim Otwocku. „Świder Trail” to impreza, w której zawodnicy mogli wybrać trasę na bardzo różnych dystansach – od trasy o długości zaledwie pół kilometra aż po dystans maratoński. Dla tych, którzy zdecydowali się wystartować w tegorocznej edycji przypominamy schematy poszczególnych tras. Obsługę fotograficzną zapewnia portal Maraończyk.pl. Rodziny i znajomych zapraszamy do kibicowania. Do zobaczenia w sobotę!

 

ŚWIDER TRAIL 0,5 KM - SZKIC POGLĄDOWY WRAZ Z ODLEGŁOŚCIAMI

Image

Trasa biegnie z bazy i po 250 metrach zawraca aby osiągnąć metę w bazie.

 

ŚWIDER TRAIL 1,5 KM - SZKIC POGLĄDOWY WRAZ Z ODLEGŁOŚCIAMI

Image

 Trasa biegnie z bazy, po pół kilometra nad brzegiem rzeki skręca w lewo i po 250 metrach zawraca aby tą samą trasą osiągnąć metę w bazie.

 

 ŚWIDER TRAIL 5 KM - SZKIC POGLĄDOWY WRAZ Z ODLEGŁOŚCIAMI

Image

Trasa biegnie z bazy, po pół kilometra nad brzegiem rzeki skręca w lewo i po 2 kilometrach - punkt odżywczy, zawraca aby tą samą trasą osiągnąć metę w bazie.

 

ŚWIDER TRAIL 10 KM - SZKIC POGLĄDOWY WRAZ Z ODLEGŁOŚCIAMI

Image

Trasa biegnie z bazy, po pół kilometra nad brzegiem rzeki skręca w prawo, na Starym Moście nawraca - tutaj punkt odżywczy, biegnie w kierunku W, przechodzi pod mostem Zachodnim,
przebiega przez dużą polanę i nawraca na moście Obwodnicy - punkt odżywczy, znowu przechodzi pod mostem Zachodnim, spotyka punkt odżywczy przy nawrocie trasy 5 km, biegnie do "rozdziela" i skręca w kierunku bazy - mety.

 

 ŚWIDER TRAIL 21 KM - SZKIC POGLĄDOWY WRAZ Z ODLEGŁOŚCIAMI
DWIE PĘTLE !!!!!

Image

Trasa biegnie z bazy, po pół kilometra nad brzegiem rzeki skręca w prawo, na Starym Moście nawraca - tutaj punkt odżywczy, biegnie w kierunku W, przechodzi pod mostem Zachodnim, przebiega przez dużą polanę i dobiega do mostu Obwodnicy - tam zmiana strony rzeki i punkt odżywczy, i biegnie jeszcze niecałe 400 m wzdłuż rzeki a następnie nawraca aby za wiaduktem zakręcić do rzeki wzdłuż niej i potem znowu przechodzi pod mostem Zachodnim, spotyka punkt odżywczy przy nawrocie trasy 5 km, biegnie do "rozdziela" i dalej powtarza pętle …. przy drugim "wejściu" ma "Rozdziel" skręcamy tym razem w kierunku bazy na metę !!!! 

 

ŚWIDER TRAIL 42 KM - SZKIC POGLĄDOWY WRAZ Z ODLEGŁOŚCIAMI
CZTERY PĘTLE !!!!!

Image

Trasa biegnie z bazy, po pół kilometra nad brzegiem rzeki skręca w prawo, na Starym Moście nawraca -tutaj punkt odżywczy, biegnie w kierunku W, przechodzi pod mostem Zachodnim,
przebiega przez dużą polanę i dobiega do mostu Obwodnicy - tam zmiana strony rzeki i punkt odżywczy, i biegnie jeszcze niecałe 500 m wzdłuż rzeki a następnie nawraca aby za wiaduktem zakręcić do rzeki wzdłuż niej i potem znowu przechodzi pod mostem Zachodnim, spotyka punkt odżywczy przy nawrocie trasy 5 km, biegnie do "rozdziela" i dalej powtarza pętle …. Powtarza 3 razy…. przy czwartym "wejściu" ma "Rozdziel" skręcamy tym razem definitywnie w kierunku bazy na metę !!!!
  Komentarze (46)
RSS komentarzy
 1 Dodane przez kilosera, w dniu - 19-07-2013 11:52
Wspaniałe schematy, tak wspaniałe jak i ta impreza.
 2 Dodane przez Marian, w dniu - 19-07-2013 17:58
Nie podoba Ci się, to nie staruj. Imprez jest teraz w bród do wyboru. Komu się podoba ten startuje. Nie widzę przeszkód. Jak ktoś chce się przyczepić to zawsze dziurę w całym znajdzie.
 3 Dodane przez kilosera, w dniu - 19-07-2013 18:18
Pewnie że nie wystartuje, szkoda tylko że sporo ludzi znów się na to g... nabierze. Mam tam w prostej linii 5km ale moja noga w życiu tam już tam nie postanie. Poczytaj sobie o tej \\\"dziurze w całym\\\" z zeszłego roku, a jeżeli tam byłeś i Ci się podobało to gratuluję. A organizatorów prosiłbym o nie zaśmiecanie okolicznych lasów (wystarczająco już zaśmieconych) durnymi wlepkami reklamującymi bieg, na których i tak nic nie widać. To też organizatorowi nie wyszło...ale to akurat norma.
 4 Dodane przez Aleksandra, w dniu - 20-07-2013 17:30
KATASTROFA W ORGANIZACJI, ALE PRZYNAJMNIEJ BIEG PRZEZ NATURE :)
 5 Dodane przez Czarek, w dniu - 20-07-2013 18:19
zgodzę się z przedmówcą, katastrofa organizacyjna. Organizatorów chyba przerosło oznaczenie prawidłowe trasy, wiele osób się zgubiło lub pobiegło nie tam gdzie trzeba - TOTALNY BRAK PROFESJONALIZMU. Sam bieg w bardzo fajnym terenie, potraktowany treningowo mógł się podobać.
 6 Dodane przez lol, w dniu - 20-07-2013 18:33
Ogólnie pozytywnie ze względu na samą trasę. Problem jak zawsze z oznaczeniem trasy. Powinni zmienić nazwę na "bieg na orientację" i wyraźnie zastrzegać aby zapoznać się ze schematami oraz mapą lub nawet przygotować jakąś dokładną mapę. Rzeczywiście było kilka miejsc gdzie brakowało oznaczenia - szczególnie przy moście pod ktorym trzeba było przebiec. Dużo osob niestety nawet zawróciło w tym miejscu skracając petlę o około 4km:)
 7 Dodane przez Combos, w dniu - 20-07-2013 19:05
Moja ocena biegu pn. Świder Trail Spier***ony Organizacyjnie Bieg na około 39,5km wynosi: 2 (na 10). Katastrofalne oznakowanie trasy. Na drugim moście część zawróciła, część przebiegła na drugą stronę rzeki, część pod most, część górą przez most. Medal bez nr edycji, bez roku, chyba zostały im z zeszłego. Największy minus: nie było 42 km. Może 39-40. Niewybaczalne. Dodatkowo schemat nieodpowiadający rzeczywistości. Czy ktoś znalazł agrafkę - tj. czy ktoś pobiegł za ostatnim mostem 0,5 km w stronę Wisły i wrócił? Zupełnie pomijam tu rezygnację z zeszłorocznego przebiegu trasy z uwagi na zamknięcie mostu, przez który się nie biegło, pomijam też brak pryszniców, przebieralni, jakiegokolwiek posiłku, mapy trasy (tak ciężko było organizatorom przebiec z GPSem jedną pętlę? Wtedy nie byłoby wątpliwości, którędy biec).
 8 Dodane przez kilosera, w dniu - 20-07-2013 19:12
Można by powiedzieć "A nie mówiłem..." Ludzie olejcie to g... w przyszłym roku. Może w końcu odechce się im to organizować. Jak można zrobić taki sam syf rok po totalnej wtopie???
 9 Dodane przez Anka, w dniu - 20-07-2013 20:09
Zgadzam się-trasa fatalnie oznakowana, pogubiliśmy się, w związku z tym to była chyba moja najdłuższa dycha -72 min! 
Trasa bardzo fajna, ale organizacja beznadziejna. Czy tak ciężko było postawić wolontariuszy w miejscach strategicznych? Miejmy nadzieję, że organizatorzy wezmą to sobie do serca
 10 Dodane przez krzysztof, w dniu - 20-07-2013 20:41
Gdybym tylko choć raz spojrzał na schematy tras to bym nie pobiegł w drugą stronę i nie miał wątpliwości gdzie biec , a tak na trasie 10 gps pokazał 8,65 . ale trasa na bieg terenowy super.!!! poprawić sposób oznaczenia tras i będzie super impreza.
 11 Dodane przez Sławek, w dniu - 20-07-2013 20:50
Ja wylądowałem najpierw na jakiejś drodze asfaltowej a potem na stacji benzynowej. Przypuszczam, że nadrobiłem co najmniej kilometr a na mecie mój gramin pokazywał mi 20,6. 
Przy moście gdzie po jego przekroczeniu powinno się biec jeszcze w kierunku Wisły, jak później sprawdziłem w opisie trasy, obsługa kierowała w kierunku mety. Zbiegłem z mostu po linie i pytałem: "połówka" gdzie? No i pokazali co wiedzieli ...  
Organizacja katastrofa. 
Teren super, trasa też bardzo fajna. Zaliczyłem fajne lądowanie na twarzy i kolanie jakiś kilometr, dwa przed metą, to było super. Ale oprawa i organizacja. Słyszałem, że przynajmniej wszystkie dzieci wróciły z lasu bo też jakoś nie tak wyszło, dobrze że moje zostały w domu. W przyszłym roku zostaję z nimi ;(
 12 Dodane przez Tomek, w dniu - 20-07-2013 21:44
Teren i okoliczności przyrody super, organizacja kompletne dno: brak oznaczenia trasy w wielu miejscach, brak informacj o koniecznosci rejestrowania sie na punktach kontrolnych. Organizatorzy chyba nie przeszli calej jednej petli.  
Kpina, kpina, kpina
 13 Dodane przez Benazir, w dniu - 20-07-2013 23:02
Moja stopa już nigdy nie postanie na Świdrze. Miejscami trasa była TOTALNIE nieoznakowana. Razem z czołówką biegu zostałem zdyskwalifikowany. Żadnych przeprosin ze strony organizatorów. Zamiast tego usłyszeliśmy, że przecież była MAPKA w internecie (zainteresowanym polecam zapoznanie się z tym wiekopomnym dziełem). Zwycięzcą półmaratonu nie został w cale najlepszy, tylko ten, który znał trasę dzięki znajomościom. Ciekawy jestem czy chociaż jedna osoba przebiegła tzw. agrafkę (stąd brakujące wszystkim kilometry).
 14 Dodane przez Kalemba, w dniu - 21-07-2013 01:57
Powiem tak. Obowiązkiem organizatora jest dobrze oznaczyć trasę. To nie oznacza kilometrów taśmy tam gdzie nie jest ona potrzebna, ale tam gdzie może nastąpić pomylenie trasy.  
 
Sprawa druga regulaminy i informacje, które publikuje organizator - trzeba czytać i je przynajmniej z grubsza znać. Gdybyście tak zrobili na pewno mniej byłoby pomyłek choćby przy moście. Na stronie organizatora jak i w tym artykule jest opis w którym jest jasno napisane \"trasa przechodzi POD mostem\" ale prawie nikt o tym nie wiedział. Ja wiedziałem, bo choć niechętnie bo mi się nie chciało ale przeczytałem te kilka zadań i nie miałem problemu. Poza tym ten bieg to Trail a więc bardziej wymagający niż zwykły bieg po asfalcie. Czasem na takich biegach w ogóle nie ma oznaczenia trasy. Masz kompas, czy gps i zasuwasz. To był Trail.  
 
To źle, że organizator nie oznaczył dobrze trasy ale Wy bez winy nie jesteście.  
 
Drodzy organizatorzy! Poprawcie temat oznakowania trasy, zróbcie lepszą marszrutę a bieg będzie super!
 15 Dodane przez Dota/oneginetatopa, w dniu - 21-07-2013 07:58
żeby nie powatarzać - wszystko na blogu, i może warto się zastanowić czy za rok tam przyjechać?  
 
http://oneginetatopa.blogspot.com/2013/07/swider-trial-marathon-2013-relacja-i.html
 16 Dodane przez mirek065, w dniu - 21-07-2013 08:10
Bieg super. Organizator poprawi oznaczenie tras w newralgicznych punktach /mosty/, wyjaśni je przed samym startem a uczestnicy przyłożą się do zapoznania ze schematami tras i trochę pomyślą podczas biegu i będzie dobrze. Faktycznie ta agrafka 0,5 w maratonie i 0,4 w półmaratonie - nie wiem gdzie była. Szczegóły biegu trasa Garmin 610 - ok. 20 km - http://connect.garmin.com/activity/345436222
 17 Dodane przez lol, w dniu - 21-07-2013 08:49
Ta agrafka to własnie ten kawałek od punktu pomiaru wzdłuż drogi z zawrotką pod wiaduktem. Schematy do dup.. przygotowane, słabo miały się co do rzeczywistości. Przestudiowałem je dokładnie ale mimo tego też źle skręciłem. Aby chociaż przebiec cały dystans to musieliśmy biec z grupą pod prąd. Czy nie lepiej było narysować trasę na normalnej mapie a nie jakieś strzałeczki. Co do poprawy organizatorów i oznakowania w przyszłych latach. Nie liczcie na to!!! co roku jest to samo!!! Nic sie nie zmieni!!! Co roku organizator uważa, że jest wszystko ok. A banany na mecie skonczyły się jeszcze przed drugą godziną biegu maratonu. Wodę donosili z kranu.
 18 Dodane przez tomek, w dniu - 21-07-2013 08:53
woda z kranu? To już wiem skąd ból brzucha i biegunka. Oby salmonelli nie było. Słyszałem też, że na trasie jak zabrakło wody to lali jakąś rozgazowaną winogronową oranżadę :)) porażka!
 19 Dodane przez juzek, w dniu - 21-07-2013 10:01
Panie mirek065. Organizator niczego nie poprawi, bo tak już ma. Było gorzej niż rok temu, gdzie komentarze po biegu były takie same. To nie jest bieg na orientację żeby się ze schematami czy innymi mapami zapoznawać. To jest zwykły bieg w terenie i powinien być prawidłowo oznakowany. Bieg super??? - mogę wiedzieć które nie są super według Ciebie?
 20 Dodane przez lol, w dniu - 21-07-2013 10:59
Może mu chodziło, że trasa super. Bo rzeczywiście sama trasa, rzeka Świder, natura są super. Może by ktoś z bardziej rozgarniętych organizatorów np. ekobiegi.pl chciałby zorganizować swoją imprezę w tym miejscu. Z Maratonem Kampinoskim nie mają problemu:)
 21 Dodane przez mirek065, w dniu - 21-07-2013 12:17
Do juzek dla mnie wszystkie biegi są super.
 22 Dodane przez Marcin, w dniu - 21-07-2013 13:54
Łatwo nie jest, ale maruderom zawsze mówię, żeby sami spróbowali zorganizować imprezę. Wtedy łatwiej się rozmawia. Zapoznanie się z trasą terenową i choćby schematem to OBOWIĄZEK. Popieram Kalembę.  
 
Gdyby nie te nieszczęsne oznaczania impreza super. Nie słyszałem, żeby ktoś pił kranówę i żeby w ogóle zabrakło wody.  
 
A do jedzenia była kiełbaska, było piwko. Naprawdę nie narzekajcie. Extreme sport potrzebuje tylko doradcy i będzie robił fajne imprezy.
 23 Dodane przez mirek065, w dniu - 21-07-2013 14:44
Kalemba oraz Marcin napisali wszystko!!!!!
 24 Dodane przez Cezary, w dniu - 21-07-2013 15:22
ŚWIDER TRAIL MARATAHON2013 
czyli 
Świrnięty bieg na orientacje z dezorientacją w tle 
 
Niestety nie będę ukrywał że jestem strasznie rozczarowany tym biegiem i jeśli będzie kategoria najgorzej zorganizowane imprezy roku to w/w bieg powinien otrzymać 1 miejsce. 
 
Zacznijmy od początku. 
 
1. Zmiana trasy bez powiadomienia uczestników. 
Rozumiem zamknięcie mostów itp. ale skoro są tel. maile itp. miło by wiedzieć że zamiast 2 pętli będą 4. 
2. Chipy a raczej ich brak ;/ ( pomimo informacji że będą) 
3. Medale  ładny projekt na stronie szkoda tylko że takiego nikt nie otrzymał i rozdawane były te zeszłoroczne choć dobrze że bez daty. 
4. wolontariusze którzy byli tak aktywni że gdybym 3 razy nie powtarzał by zapisali mój nr. to niestety by tego nie zrobili. 
5. I ostatni ale najbardziej bolący mnie punkt czyli oznaczenie trasy. Panowie jak do jasnej #@*& będę chciał pobiec w biegu na orientację to chociaż kompas wezmę. Już dawno tak nie przeklinałem na biegu, na żadnym z biegów nie musiałem zawracać bo gdzieś zabiegłem gdzie nie było ścieżki, czasami pytałem innych czy nie wiedzą w którą stronę. I jestem pewien, że na 4 okrążenia jakie pokonałem każde było inne. 
 
PS. Należy mi się chyba dyskwalifikacja bo nie wierze że przebiegłem 42 km ;/ 
 
Jestem zły i nigdy więcej na tej imprezie się nie pojawię i będę unikał imprez organizowanych przez te same osoby. Szkoda zdrowia i nerwów. 
 
Liczyłem na fajną zabawę, i gdyby nie znajomi z trasy to żądał bym zwrotu startowego jako nie wywiązanie się z regulaminu.
 25 Dodane przez tomcio, w dniu - 21-07-2013 15:32
co do medali to na początku byly z tego roku. O dziwo zabrakło - ale nie wiem jak to możliwe. Przecież liczba ludzi z listy startowej powinna się zgadzać z liczbą medali. Chociaż myślę, że to było celowe zagranie aby się pozbyć nadmiaru sprzed roku
 26 Dodane przez lool, w dniu - 21-07-2013 15:36
Narzekanie nadzekaniem, ale dzieś w radio słyszałem, że gdzieś pod Garwolinem widziano zabłąkanego i zapłakanego biegającego człowieka z czerwonym numerem na piersi. Może to jeden z naszych z półmaratonu:) Tak nieśmiało zapytam, czy organizator jest pewien, że wszyscy już z tego lasu wrócili, czy może ktoś jeszcze biega i próbuje dokończyć bieg w dodatku biegnąc pod prąd :)
 27 Dodane przez Łukasz Kurek, w dniu - 21-07-2013 15:44
Zabrakło strzałek, przy newralgicznych rozwidleniach, to by wystarczyło, a tak to co chwila błądzenie, bez tego nawet mapa nic by nie dała, parę razy zastopowałem GPS, gdy ktoś zaliczył glebę lub sam trafiłem na rozwidlenie gdzie miałem wątpliwości, i zapomniałem ponownie odpalić stoper, więc wyszło mi na pomiarze 38km, po poprawie w komputerze i doliczeniu brakujących 7 minut z pomiaru oficjalnego,powinno wyjść jakieś 40,5km- 41km, z punktów odżywczych nie korzystałem ze względu na camel back, przy rejestracji na punktach pomiarowych starałem się głośno podawać nr startowy, bojąc się DSQ, powinien ktoś kierować do agrafki, albo być tak taśma ustawiona żeby było jasne gdzie biec, sporo błędów ze strony organizatora, ale należy podziękować wolontariuszom za poświęcony czas i starania, trasa fajna i wymagająca, miło było się spotkać i wykonać porządny trening, w dobrym towarzystwie, na pewno nie był to czas stracony... Pozderko
 28 Dodane przez Combos, w dniu - 21-07-2013 18:57
@Kalemba & Marcin. Ja bardzo dokładnie zapoznałem się z opisem i co nieco pamiętam z zeszłego roku. A i tak w tym roku na drugi most trafiłem, gdyż ścieżka wprowadziła mnie jeszcze przed drugim mostem na chodnik! Żeby trafić na ścieżkę pod drugim mostem musiałem zejść z tego mostu po schodach, przeskoczywszy barierkę. Czy tak ciężko było organizatorom przebiec jedną pętlę z GPS-em i zamieścić wykres trasy?
 29 Dodane przez Piotr, w dniu - 21-07-2013 19:12
Aby pobiec \"agrafką\" trzeba było po odcinku \"linowym\" przy namiocie skręcić w lewo a nie w prawo pod most. Może nie wiecie ale biegliście agrafką. Ja tak zrobiłem. Przebiegłem całą trasę bez pomyłek. Ale to był fart. Trasa nie była dobrze oznaczona. Obsługa niekompetentna a organizator zagubiony. Nie polecam...
 30 Dodane przez Łukasz Kurek, w dniu - 21-07-2013 19:41
Czyli biegałem agrafką, stąd te dziwne przypadki, gdzie po minięciu jednej osoby, po 10 minutach znowu mijałem tę samą osobę :D
 31 Dodane przez dota/oneginetatopa, w dniu - 21-07-2013 20:36
a może ktoś/coś wie kiedy wyniki?
 32 Dodane przez Piotr, w dniu - 21-07-2013 21:35
wyniki są na stronie biegu. niestety mnie wśród nich nie ma. nie skróciłem. zająłbym 19 miejsce w półmaratonie. nie będę udowadniał organizatorowi pokazując mój ślad GPS. pozdrawiam poznanego Andrzeja z którym biegłem cały bieg razem i przybiegłem kilka sekund przed nim... Żenujące... Po dwukroć nie polecam...
 33 Dodane przez Dota/oneginetatopa, w dniu - 21-07-2013 21:45
zerknęłam na wyniki....nawet szkoda słów żeby je komentować, wiem za kim biegłam i wiem, jak przebiegała ich trasa....i jest mi przykro...ale ubawił mnie podany czas....taka dokładność jak z chipu.... chyba czas skończyć temat, żeby się więcej nie denerwować....
 34 Dodane przez Kamyk WWW.RATUJMYROJA.PL, w dniu - 21-07-2013 22:50
Do oznacznia trasy wcale nie sa potrzebne tasmy, ktore jak widac dla orgow sa "sporym" wydtakiem. Starczy w newralgicznych miejscach postawic wolontariuszy, i po sprawie. W 2007 byl podobny bieg w Łomianek do AWF-u, gdzie czesc ludzi wbiegala z tylu, inni z przodu, zas pozostali tuz przed wbiegiem na teren uczelni biegli chodnikiem lub tuz za nim. Tez bylo tam sporo kontrowersji. Nawet sama Irena Szewinska nie wiedziała, ile trasa naprawde liczyła...
 35 Dodane przez Paw, w dniu - 21-07-2013 22:53
Jedno wielkie nieporozumienie. Kolejna próba zawierzenia organizatorom, że dobrze oznaczą trasy a tu wtopa na całego. Wszyscy się mylili, to niedopuszczalne. NIGDY WIĘCEJ TEGO JEBA...EGO BIEGU !!!
 36 Dodane przez Paw, w dniu - 21-07-2013 22:55
Polecam BOJKOT tego GOW..NA i żadanie zwrotu forsy.  
W lesie można biegać samemu raz w lewo raz w prawo albo do tyłu a nie na specjalnej >trasie
 37 Dodane przez tyfus, w dniu - 21-07-2013 23:00
Miejmy nadzieję że przyszłym roku pobiegną tam tylko koneserzy w rodzaju Kalemby, Marcina i mirka065.
 38 Dodane przez Do Marcina, w dniu - 21-07-2013 23:02
Proponuję sprawdzić znaczenie słowa "maruder". Zapoznanie się ze słownikiem j.polskego przed pisaniem na forum to OBOWIĄZEK!
 39 Dodane przez Piotrek, w dniu - 21-07-2013 23:09
Ciekawe czy organizator czyta opinie na temat swój i swojego "tworu" na forach biegowych. Nie znam żadnego biegu który zbiera rok w rok takie opinie, a dalej jest organizowany w taki sam beznadziejny sposób. Niewiarygodny brak refleksji, bądź totalna ignorancja.
 40 Dodane przez Kasia, w dniu - 22-07-2013 00:01
Może chociaż zdjęcia będą fajne. Widziałem na trasie Doris, a ona raczej nie zawodzi :)
 41 Dodane przez akaen, w dniu - 22-07-2013 00:51
Biegłem w pierwszej edycji tego biegu trase 5km i zrobiłem 8,5km bo się z ludzmi pogubilsmy. Pomyslalem wtedy ze w debiucie moga sie zdazyc niedociagniecia. W tym roku powrocilem na polowke (bo czytalem opinie ze jest coraz lepiej). Udalo mi sie przebiec fartem nawet bez bladzenia - ale bez agrafki - wiec dystans niestety wyszedl ok 20km. Generalnie dosc drogo w stosunku do tego co dostajemy za wpisowe. Nawet biegi dla dzieci sa odplatne co jest raczej rzadkoscia. Mój bład ze nie przeanalizowalem wczesniej schematow ale strona organizatorow tez jest niezbyt czytelna.
 42 Dodane przez Kamyk WWW.RATUJMYROJA.PL, w dniu - 22-07-2013 02:41
Widać nie pozostaję odosobniony, odnosnie radykalizmu w działaniu. Gdy wynikła afera z Dębnem, brakiem zezwolenia na start ojcu z niepełnosprawnym dzieckiem w wózku, wówczas jak prawie zawsze, i to nieraz i tu leciały na mnie gromy. A tu prosze. Zimą od 2008-do dziś, podczas ZIMNARA, którego miałem przyjemnośc historię tworzyć od pierwszej eedycji, stoja włąśnie żołnierze i harcerze zabezpieczający trase. Tak samo było na Nocnym Biegu Powstania w 2007 r, gdy w newralgicznych miejscach stali z pochodniami. Ale to była noc. Starczy postawić ludka na zakrętach, i będzie ok.
 43 Dodane przez Ola, w dniu - 22-07-2013 10:17
Plusy: super tereny - takie bieganie to czysta przyjemność, numery naklejki - genialne!, dojazd możliwy z Warszawy rowerem - i nawet stojaki przed bazą. 
Minusy: fatalne oznaczenia - ale uwierzcie że było ich więcej niż dwa lata temu, brak informacji na punktach - wolontariusze nie wiedzieli który to km, brak wody i czegokolwiek do zjedzenia na mecie, punkt sprzedaży żywności - kiełbasa i piwo!, medal z zeszłego roku. 
Impreza zgodna z oczekiwaniami, po I edycji wiedziałam czego mogę się spodziewać. Ubawiłam się dobrze, treningowo 80 km rowerem i 26 km biegiem. Lepiej nie mogłam spędzić soboty. Pozdrawiam wszystkich biegaczy, którzy się przejmowali moją zranioną ręką.
 44 Dodane przez Katarzyna, w dniu - 22-07-2013 14:07
To był mój drugi start w Świdrze i dodam, że ten rok był GORSZY. Nie rozumiem luzu organizatora, znakowania trasy w trakcie naszego biegu, totalnej niewiedzy wolontariuszy.  
NIGDY WIĘCEJ NIE WEZMĘ UDZIAŁU W TEJ IMPREZIE.
 45 Dodane przez Paweł, w dniu - 22-07-2013 17:41
Totalny syf!
 46 Dodane przez Barti, w dniu - 22-07-2013 18:00
Przyznaję, było trochę bałaganu. Z wieloma merytorycznymi uwagami się zgodzę, ale, ale.. byłem już na takich trochę słabo zorganizowanych biegach, ale jakoś tragedia się nie stała. Podoba mi się wypowiedź Pani Oli. Osoba zadowolona z życia :) I co tam, że rozwaliła sobie rękę. Podoba mi się Pani Ola i jej optymizm :) Brawo :)

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document