Start arrow Biegi Ekstremalne arrow Mistrzostwa Europy w Adventure Racing  Polacy prowadzą na półmetku
Półmaraton Warszawski - 2019 - middle

Mistrzostwa Europy w Adventure Racing  Polacy prowadzą na półmetku
25.01.2013.
 
Image
 
Michał Unolt: Od środy 23 stycznia w Beskidzie Niskim trwają Mistrzostwa Europy w Adventure Racing. Na starcie stanęło 10 zespołów z Polski i zagranicy. Cała trasa rajdu ma blisko 500 km, a zawodnicy pokonują ją non-stop i w całości na orientację - pieszo, na rowerach, biegówkach i konno. W gronie faworytów do zwycięstwa jest polski zespół Salewa Trailteam w składzie Justyna Frączek, Maciej Dubaj, Artur Kurek i Łukasz Warmuz.

Po blisko 40 godzinach ścigania czołowe zespoły pokonały już 80 km pieszo, 200 km na rowerze i zaliczyły kilka spektakularnych zadań specjalnych, na czele ze zjazdem linowym z zabytkowej wieży ratusza w Bieczu. Jak dotąd pogoda – mimo że zimowa – dopisuje zawodnikom: jest kilka stopni poniżej zera, nie ma świeżych opadów ani wiatru, choć zalegające masy śniegu nie ułatwiają nikomu zadania.

Zawody wkraczają powoli w decydującą fazę – zespoły rozciągnęły się już na trasie i jasno widać kto będzie walczył o samo ukończenie zawodów, a kto o zwycięstwo. Obecnie niekwestionowanym liderem jest polski zespół Salewa Trailteam. W czwartek wieczorem uzyskał ok. 2 godzin przewagi nad drużyną rosyjską, z którą ściga się od samego początku mistrzostw. Kolejne zespoły tracą do teamu Salewa Trailteam przynajmniej kolejne 2-3 godziny. Polacy są w dobrej formie – zarówno fizycznej jak i psychicznej – i konsekwentnie przemieszczają się na kolejne punkty kontrolne, przez co z optymizmem można patrzeć na ich szanse na zwycięstwo. Trzeba jednak jasno zaznaczyć, że przed drużynami jeszcze prawie 200 km (w tym prawie 100 km na biegówkach), tak więc wszystko się może jeszcze wydarzyć! Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy zapewne w sobotę koło południa.

Zespół Salewa TRAILteam jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów AR w Polsce, który swoje liczne sukcesy święcił w ostatnich latach zarówno w kraju jak i zagranicą. Wielokrotnie brał udział w Mistrzostwach Świata (na czele z 5. miejscem w 2009 roku), zajmował czołowe lokaty na rajdach praktycznie na całym świecie oraz odnosił liczne zwycięstwa w imprezach krajowych. Również w startach indywidualnych (maratony MTB, biegi i maratony na orientację, zawody snowboardowe, triathlony, biegi górskie) zawodnicy teamu wielokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia poczynań zespołu, kibicowania i trzymania kciuków – informacje z rajdu pojawiają się na bieżąco na stronie zespołu oraz fanpage`u na facebooku:
http://trailteam.pl/
http://www.facebook.com/TRAILteam
   Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document