Półmaraton Warszawski - 2019 - TOP
Start arrow Biegi Ekstremalne arrow Nowy rekord Chaigneau w Dolomitach

Nowy rekord Chaigneau w Dolomitach
05.07.2011.
ImageJacek Będkowski: Francuski biegacz zwycięża w 90-kilometrowym ultramaratonie The North Face Lavaredo Ultra Trail z czasem 9 godzin 29 minut i 51 sekund. Fernanda Maciel, koleżanka Chaigneau z teamu biegowego The North Face, zdominowała rywalizację kobiet. W sobotę 2 lipca, we włoskiej miejscowośći Auronzo di Cadore odbyła się 5 edycja biegu The North Face Lavaredo Ultra Trail. Na 90 - kilometrową trasę o sumie przewyższeń na podbiegach wynoszącej 5300 metrów wyruszyło 506 biegaczy z 20 krajów. Od początku na czoło stawki wysunął się Sebastien Chaigneau i nie oddał prowadzania już do końca. Na metę dodtarł po 9 godzinach 29 minutach i 51 sekundach od startu i tym samym poprawił poprzedni rekord trasy o ponad półtorej godziny! Ciesząc się ze swojego wyniku Chaigneau powiedział: „Pierwszą część trasy pokonałem bardzo powoli w towarzysztwie Zigora Iturriety, ale po 20 kilometrach zdecydowałem się podkręcić tempo. Druga część trasy jest bardzo techniczna, pokonywałem ją w swoim tempie - nie śpieszyłem się na podbiegach i starałem się czerpać jak najwięcej przyjemności z niesamowitych widoków. Dla mnie był to wspaniały bieg i pierwszy, który dedykuję mojej nowo narodzonej córce Willow.”

Z czasem 10 godzin 5 minut i 49 sekund dotarł na metę Zigor Iturrieta, kolega Chaigneau z teamu The North Face. Zajmując drugie miejsce powtórzył swój zeszłoroczny sukces. Jak przyznał Hiszpan po przekroczeniu linii mety - nie obyło się bez problemów: „Przez pierwszą część biegu zmagałem się z problemami żołądkowymi, ale po 45 kilometrach poczułem się lepiej. Podbiegi były naprawdę trudne, ale stopniowo zwiększałem tempo na odcinkach prowadzących w dół. Bardzo podobała mi się trasa - techniczna mieszanka skał i wąskich ścieżek w niesamowitym otoczeniu.”

Trzeci na mecie Marco Gazzola ze Szwajcarii ukończył bieg z czasem 10 godzin, 30 minut i 6 sekund.

Wśród kobiet najszybsza okazała się być Fernanda Maciel z teamu The North Face. Brazylijka wypracowała 35 minutową przewagę nad dzielącymi drugie miejsce Alessandrą Carlini i Giovanną Cavalli z Włoch. Maciel przekroczyła metę z czasem 12 godzin 45 minut i 24 sekundy czym zasłużyła na gromki aplauz zgromadzonych na mecie kibiców.

„To był naprawdę niesamowity bieg. Widoki zapierają dech w piersiach, najpierw nagie skalne szczyty, potem lasy i jeziora. Na tej technicznej trasie starałam się zachować odpowiedni rytm i po prostu czerpać z biegu jak najwięcej przyjemności.” - powiedziała na mecie Maciel.

Nowością w tym roku było dopuszczenie do startu dwuosobowych sztafet. Wśród mężczyzn zwyciężyła drużyna De Mas & Gerardini (10 godzin, 20 minut i 24 sekundy), a wśród kobiet Gamba & Tomba (14 godzin 13 minut i 33 sekundy). W sumie w LUT wystartowało 60 drużyn.

Lavaredo Ultra Trail jest jednym z biegów kwalifikacyjnych do największej imprezy sezonu - The North Face Ultra Trail du Mont - Blanc, która odbędzie się w dniach 22 - 28 sierpnia w Chamonix we Francji. Więcej informacji na temat teamu biegowego The North Face, imprez, treningów i produktów dla biegaczy, znaleźć można na stronach:

strona www -  http://eu.thenorthface.com
facebook - http://www.facebook.com/thenorthface
twitter - http://twitter.com/TheNorthFaceEU
event - www.ultratrail.it


Image
Sebastien Chaigneau, autor: Tristan Shu.


Image
Fernada Maciel, autor: Dan Milner

Reklama! - Meble na koszule  Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document