Galeria
Migawka ze startu Pań
Wojtek Szota: Sygnał do startu dała pani Krystyna Gutkowska - rektor SGGW. Panie ruszyły do zmagania na 1500 metrów, a panowie mieli do pokonania dystans dwa razy dłuższy na przełajowej trasie na terenie uczelni. Rywalizowali ze sobą  głównie czołowi studenci-biegacze z warszawskich uczelni. Choć zawody miały kameralny charakter to stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Na starcie zobaczyliśmy wielu utytułowanych  zawodników.

Jak powiedział Leszek Gaca - organizatorzy zawodów starają się przede wszystkim nadać imprezie odpowiednią rangę i zapewnić jak najsprawniejszą  organizację. Ja miałem okazję się o tym przekonać kolejny rok. Osiągając czas 11:29 (jak intensywność moich treningów całkiem przyzwoicie) zająłem czwarte, piąte miejsce od końca. Cóż, chyba jednak na dłuższych dystansach czuję się trochę pewniej :)

Wśród pań zwyciężyła Ewa Czajkowska  z Politechniki Warszawskiej przed Iwoną Wicha z SGGW i Katarzyną Panejko-Wanat z Uniwersytetu Warszawskiego. U panów triumfował przedstawiciel gospodarzy Damian Witkowski pokonując biegaczy z AZS AWF W-wa, Jakuba Wiśniewskiego i Bartosza Pędzika.

Na koniec chciałbym specjalnie podziękować pani Patrycji Żórawskiej z biura zawodów, że zechciała mnie zapisać na listę startową mimo mojego spóźnienia.

 
{google}-8199429147223758488{/google}