Start arrow Biegi Ekstremalne arrow Ultra-Trail Du Mont Blanc: Triumf Zawodników The North Face

Ultra-Trail Du Mont Blanc: Triumf Zawodników The North Face
03.09.2010.
ImageJacek Będkowski: Zawodnicy The North Face zdominowali pierwszą dziesiątkę jednego z najważniejszych w Europie biegów terenowych The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc, który zakończył się w miniony weekend (29.08) we francuskim Chamonix. Pierwsze miejsce zajął Brytyjczyk Jaz Bragg, przed Mike'iem Wolfem z USA i hiszpanem Zigorem Iturrieta Ruizem.
Ekstremalne warunki pogodowe oraz troska o bezpieczeństwo biegaczy zmusiły organizatorów do przerwania 166 km wyścigu The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc w piątek, 27 sierpnia, w miejscowości Les Contamines zaledwie 31 km od startu w Chamonix. Poprawa pogody pozwoliła jednak na wznowienie biegu następnego dnia.

Drugi start The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc odbył się we włoskim Courmayeur w sobotę, 28 sierpnia, o godzinie 10:00. Na starcie wyścigu na dystansie 88 km, prowadzącym orginalną trasą UTMB na odcinku z Courmayeur do Chamonix, stanęło 1 238 biegaczy.

Zawodnicy The North Face zdominowali pierwszą dziesiątkę. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się młody Brytyjczyk Jez Bragg (29 l.), który pokonał trasą w czasie 10h:30m:37s. Ze stratą 7 min na metę przybył inny zawodnik The North Face - Amerykanin Mkie Wolfe. Hiszpański biegacz Zigor Iturrieta Ruiz zajął trzecie miejsce.

Jez, którego kariera ultra-maratończyka rozpoczęła się w 2004 roku, powiedział: „Emocje wywołane wstrzymaniem biegu tuż po jego starcie sprawiły, że zwycięztwo jest dla mnie jeszcze bardziej znaczące. Jestem szczęśliwy, że ciężka praca i specjalny trening pod UTMB opłaciły się. Błoto i deszcz, które towarzyszyły nam na trasie były wyzwaniem, na które byłem dobrze przygotowany."

Image 

Wśród kobiet najlepsza okazała się Elizabeth „Lizzy" Hawker (UK), która ukończyła trasę w czasie 11h:47m:30s. Jest to trzecie zwycięztwo w UTMB tej wszechstronnej zawodniczki - wcześniej stawała na najwyższym miejscu na podium w 2005 i 2008 roku. W sobotę wyprzedzila drugą na mecie Nere Martinez Urrozola (ESP) o całą godzinę. Zrelaksowana Lizzy skomentowała po biegu: „Przede wszystkim chciałabym podziękować organizatorom, innym biegaczom, wolontariuszom i kibicom, którzy bez względu na pogodę wspierali nas nawet wysoko w górach. To oni wszyscy sprawiają, że UTMB jest tak niesamowitym wydarzeniem."

W pierwszej dziesiątece znalazły się jeszcze dwie zawodniczki teamu The North Face - Fernanda Maciel (BRA) zajęła 4. miejsce, a Helen Cospilich (USA) została sklasyfikowana jako 7.  Ponadto debiutująca w towarzyszącym UTMB biegu Courmayeur - Champex - Chamonix (CCC) Kami Semick (USA) zajęła bardzo dobre trzecie miejsce, przekraczając metę tuż po północy w 14h:56m:02s od startu.

Image 

Więcej wywiadów z zawodnikami, organizatorami, wolontariuszami oraz  informacji na temat zawodów na:
web/blog: http://eu.thenorthface.com/blog/
facebook - http://www.facebook.com/thenorthface - click on UTMB® tab
twitter - http://twitter.com/thenorthface  Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Napisz komentarz
  • Komentarze można zamieszczać bez wcześniejszego zalogowania.
  • Pamiętajcie o poprawnym wpisaniu kodu uwierzytelniającego.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających ewidentnie kulturę wypowiedzi.

Imię:
Komentarz:

Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kalenji
 
Bieg Konstytucji - Film
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Jestem absolwentem VI LO im. Reytana w Warszawie z 1985r..To ja podawa...
więcej...
przez Lądolód Arktyczny

Tak, niedługo ponownie zostaną uruchomione. Trwają prace administracyj...
więcej...
przez Maratończyk.pl

Witam. Czy jest opcja, aby zobaczyć gdzieś galerie z tego wydarzenia ...
więcej...
przez Przemek

Dobrze pamiętam go z Gymnasionu i pozostałych przekształceń klubu.
więcej...
przez Kamyk

@Konrad, zgodnie z regulaminem numery startowe są przypisane do nazwis...
więcej...
przez Karol

W 1983 r., Elvis Presley odwiedził VI LO im. Reytana w Warszawie
więcej...
przez Czesław Mobutu

a o co włąściwie chodzi? Przeciez nawet gdy biegnie inna osoba to star...
więcej...
przez Konrad

Półmaraton Warszawski - 2019 - pion
© 2019 MARATOŃCZYK
Untitled Document